Connect with us

Naujienos

„ChangeMakers’ON“: nauja karta diktuoja kitokias verslo tendencijas

Paskelbta

Įprasta manyti, kad socialinės idėjos yra paremtos tik geranoriškumu ir neturi jokių sąsajų su pelno generavimu. Tačiau vadovaujantis tinkamomis pardavimų, marketingo ir plėtros strategijomis, net ir kilnios idėjos gali turėti greitą finansinį ir organizacinį augimą bei daryti didžiulį teigiamą pokytį visuomenei. Su tokiais lūkesčiais paskutinę vasaros savaitę į tarptautinę „ChangeMakers’ON stovyklą Babtyno dvare rinkosi socialinių inovacijų kūrėjai ir ekspertai iš viso pasaulio.

Atrado kontaktus, kurių seniai ieškojo

Pasak stovyklos idėjos autorės ir organizatorės Simonos Šimulytės, šiemet prie visuomenei reikšmingų pokyčių kūrimo stovykloje prisidėjo daugiau nei du šimtai žmonių. „Labai džiugu, kad kiekvienas stovyklos dalyvis buvo aktyvus. Tai tik įrodo, jog žmonėms svarbu, kokioje visuomenėje jie gyvena. Jie nori kokybiškos švietimo sistemos, švarios aplinkos, draugiškų ir tolerantiškų kaimynų, inovatyvios sveikatos sistemos. Todėl yra pasiryžę patys tapti tų pokyčių vėliavnešiais”, – sako S. Šimulytė.

Šiemet į stovyklą buvo atrinkta dešimt komandų, jau turinčių savo kuriamų produktų prototipus. Jos gavo daugybę įvairių krypčių verslo konsultacijų, taip pat dalyvavo strateginėse dirbtuvėse, tobulino verslo planus, žinių sėmėsi atvirose sesijose su pardavimų, teisės, socialinių inovacijų, marketingo ir kitų sričių ekspertais.

„Atvykdami čia mes nežinojome, kaip suklijuoti savo verslo modelį ir padaryti jį labiau matomu bei prieinamu mūsų tikslinei auditorijai. Tačiau šioje stovykloje sulaukėme išties daug daugiau vertingų patarimų nei tikėjomės prieš čia atvykdami. Sutikome daug stiprių ekspertų, kurie mums padėjo spręsti teisinius, verslo plėtros, eksporto ir kitus klausimus. Mes netgi stovykloje sutikome tuos žmones, kurių kontaktų seniau ieškojome Lietuvoje”, – džiaugėsi „Doctor for Call“ komanda. Jie taip pat užmezgė vertingus kontaktus su privačių klinikų atstovais Lietuvoje.

Pokyčius reikia pradėti nuo savęs

Visi socialinių inovacijų kūrėjai stovykloje taip pat turėjo galimybę susitikti ir su kviestiniais vakaro svečiais: pasaulinius apdovanojimus skinančiu verslininku ir verslo angelu Vladu Lašu, tarptautinių pardavimų vadovu Tomu Krikščiūnu, Tadžikistano bendruomenės Lietuvoje atstovais. Kiekvienas iš jų dalijosi vertingais asmeniniais patarimais, o V. Lašas netgi padovanojo šešias verslo knygas patiems aktyviausiems startuoliams. Savo istoriją apie laisvę gyventi svajonių gyvenimą pasakojo ir stovyklos globėjas, Babtyno dvaro valdytojas Mindaugas Šventoraitis.

„Tikrai nereikia daug pinigų, norint jaustis laimingu. Galite pastebėti, kad daugelyje skurdžių šalių laimės koficientas yra gerokai aukštesnis nei ekonomiškai pažangiose šalyse. Viskas yra mūsų galvoje. Tad pirmiausia visus pokyčius reikia pradėti nuo savęs”, – įsitikinęs M. Šventoraitis. Anot jo, laisvė yra didžiausia vertybė. Tik jausdamasis laisvas gali save pilnai realizuoti ir kurti prasmingus pokyčius aplink save. Jis pastebi, kad naujoji karta yra drąsesnė: ji garsiai įvardija visuomenines problemas ir imasi veiksmų jas spręsti. Todėl šiemet, ilgai nesvarstęs, jis sutiko pokyčių startuoliams savaitei neatlygintinai užleisti Babtyno dvaro erdves. Jis ir pats aktyviai įsitraukė į stovyklos programą, su dalyviais dalijosi įžvalgomis bei patarimais.

Inovatyvios socialinės idėjos gerina gyvenimo kokybę

Šiemet tarp atrinktų komandų savo socialinių inovacijų verslus stiprino turkų startuolis „Snack Haus”, inovatyvia NASA technologija šaldantis vaisius bei daržoves ir taip išlaikantis jų pirminę tekstūrą bei skonį. Ši idėja ne tik prisideda prie ekologiškos mitybos skatinimo, bet ir sprendžia maisto švaistymo problemą. Visi nepanaudoti vaisiai ir daržovės yra surenkami iš vietinių ūkininkų.

Ne mažiau įspūdingą inovaciją rinkai siūlo ir Latvijos startuolis „KK Original design”. Jos autorius Valters Kretainis sukūrė paralyžių turintiems vaikams pagalbinį aparatą, padedantį judėti lengviau. Tai skatina neįgalaus žmogaus savarankiškumą ir lavina kūno refleksijas. Būtent ši inovacija už savo prasmingumą pelnė specialų „Inventship” prizą – galimybę naudotis „Solving Mill” programa net devynis mėnesius ir taip palengvinti komandinio darbo procesus. Tokį patį prizą laimėjo ir dvi lietuvių komandos: programinio kodavimo startuolis „codum” bei išmaniąją lazdelę neregiams su nuotolinio matavimo inovacija sukūrusi komanda „i-CANe”. Prasmingas inovacijas stovykloje kūrė maisto industrijos inovatoriai „Šaukšto kelionė”, „Mama, I made it” ir „Velina”, taip pat nešiojamus saulės kolektorius gaminantis startuolis „Chatiz”. Visos šios inovacijos sprendžia konkrečias visuomenines problemas ir prisideda prie žmonių gerovės.

Programos idėją palaiko ir verslo įmonės

Šiemet vienu iš pagrindinių stovyklos rėmėjų tapo Lietuvos maisto pramonės milžinė AB „Krekenavos Agrofirma”. Šios įmonės rinkodaros vadovas Marius Jofė džiaugiasi, kad didelę vertę visuomenei kurianti stovykla vyksta būtent Lietuvoje. „Krekenavos Agrofirma” jau peržengė socialinių inovacijų slenkstį: investavo į saulės kolektorius ir per artimiausius metus būtent tokiu būdu ketina pasigaminti net iki trisdešimties procentų savo reikmėms tenkinti reikalingos energijos. Pasak M. Jofės, tai didelis žingsnis, prisidedant prie gamtos saugojimo.

Tačiau inovacijas AB „Krekenavos Agrofirma“  taiko ir kurdama bei rinkai pristatydama naujus produktus. „Siekdami verslo tikslų, visų pirma, turime suprasti savo vartotojus, kuo jie gyvena, ką mėgsta, ko tikisi. Taip pat, kaip keičiasi ir link ko juda visa mėsos gaminių rinka Lietuvoje. Todėl ne tik atliekame vartotojų nuomonės tyrimus, pagal kuriuos tobuliname savo gaminius bei rinkai pristatome naujienas, tačiau taip pat sekame ir pasaulines tendencijas ir darome atitinkamus sprendimus. Mėsos gaminių mėgėjams esame sukūrę ir atskiras sveikesnių produktų linijas, tokias kaip „Be konservantų”, o taip pat griaunančią įsisenėjusius mitus visuomenėje produktų liniją – „Mėsingos“, – pasakoja M. Jofė.

Tarp socialinių inovacijų ir verslo programą „ChangeMakers‘ON“ palaikančių įmonių yra ir gerai rinkoje žinomi vardai tokie, kaip „Kauno grūdai“, „Volf Engelman nealkoholinis“, „Coffee Loft“, „Aconitum“, „AUGA“, „City bee“, „Bolt“, „Rokiškio pienas“ ir daug kitų.

Tai jau trečioji tarptautinė „ChangeMakers‘ON“ stovykla, vykstanti Lietuvoje. Šiuo metu „ChangeMakers‘ON“ aktyviai kuria socialinių inovatorių bendruomenę, kuri, pasitekdama inovacijas, siekia kurti pokyčius atskirose visuomenės srityse.

Skaityti toliau

Naujienos

Nuspręsta dėl veido kaukių Seimo rinkimų metu: jos bus privalomos visiems

Paskelbta

Seimo rinkimuose, vyksiančiuose šių metų spalį, apsauginės veido kaukės bus privalomos, trečiadienį nusprendė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Respiratorius ar medicinines kaukes turės dėvėti tiek komisijų nariai, tiek stebėtojai, tiek balsuoti ateinantys rinkėjai.

Tarp rinkėjų eilėse turės būti išlaikytas bent vieno metro atstumas, taip pat turės būti paskirstyti rinkėjų srautai – kad jie į balsavimo patalpą įeitų ir išeitų ne per tas pačias duris, tarpusavy patalpoje nesimaišytų.

Balsavimo namuose metu rinkėjui, jei yra galimybės, biuletenį bus rekomenduojama užpildyti lauke prie durų. Atvykusiems komisijos taip pat, jei yra galimybė, rekomenduojama neiti į patalpų vidų.

Rizikos grupės rinkėjai taip pat būtų raginami į balsavimo apylinkes atvykti ankstyvomis valandomis, kai mažesni srautai.

Rinkėjams siūloma ateinant balsuoti atsinešti savo rašymo priemonę, balsavimo patalpoje rašikliai turėtų būti dezinfekuojami po kiekvieno panaudojimo.

Pandemijos metu Seimo rinkimuose yra prailgintas išankstinio balsavimo laikas: paskelbus specialiąją situaciją balsavimas iš anksto rinkimų savaitę galėtų vykti pirmadienį, antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį.

Įprastomis sąlygomis išankstinis balsavimas vyksta dvi dienas: trečiadienį ir ketvirtadienį.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

BNS informacija

Skaityti toliau

Naujienos

Aukštos kvalifikacijos specialistai gali būti atleidžiami nuo privalomo izoliavimosi

Paskelbta

Aukštos kvalifikacijos specialistai, įskaitant kultūros ir meno atstovus, atvykstantys iš užsienio valstybių, iš kurių atvykus ar grįžus būtina 14 dienų izoliacija, nuo šiol gali pasinaudoti išimtimi, suteikiančia teisę palikti izoliavimo vietą.

Tai numatyta atnaujintose Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ir asmenų, turėjusių sąlytį, izoliavimo namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisyklėse.

Jos suteikė teisę Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, įvertinus izoliuoto asmens prašymą, priimti sprendimą dėl leidimo palikti izoliavimo vietą, kai yra atliktas tyrimas COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijos) nustatyti ir gautas neigiamas atsakymas.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos informacija

 

Skaityti toliau

Lietuva

Ministerija, reaguodama į pandemiją, peržiūri turizmo strategines gaires

Paskelbta

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva šių metų liepos mėnesį vyko susitikimų su turizmo sektoriaus atstovais ciklas, kurio tikslas – aptarti aktualiausius ir efektyviausius veiksmus ir priemones Lietuvos turizmo sektoriui gaivinti  pandemijos sukeltos krizės metu. Susitikimuose nuspręsta parengti turizmo strateginius dokumentus ir gaires artimiausiems penkeriems metams. Ypatingą dėmesį planuojama skirti atvykstamojo ir vietinio turizmo sritims, numatyti pagalbos priemones turizmo verslui.

„COVID-19 pandemija iš esmės pakoregavo galimus Lietuvos turizmo sektoriaus planus, todėl bet kokie strateginiai tikslai gali būti pasiekti tik lanksčiai ir greitai reaguojant į besikeičiančią situaciją pasaulyje. Įgyvendinant turizmo srities strateginius tikslus, būtina išskirti prioritetus. Pagal dabartinę situaciją prioritetinės turizmo sritys – tai ekologijos, sveikatinimo ir piligriminis turizmas. Būtent tokių turizmo krypčių svarba matoma ir kitose šalyse“, – atkreipia dėmesį ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Šiems prioritetiniams tikslams pasiekti būtinas efektyvus turizmo valdymas, rinkodara ir visapusiškas Lietuvos turizmo išteklių panaudojimas. Todėl artimiausiu metu Ekonomikos ir inovacijų ministerija planuoja surengti dar daugiau diskusijų dėl turizmo strateginių krypčių 2021–2027 metais, pateikti Seimui Turizmo įstatymo pakeitimus ir nustatyti aktualiausias turizmo priemones Lietuvos ateities ekonomikos DNR plane.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva įgyvendinamos įvairios turizmo skatinimo priemonės. Priemone „Paskolos turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjams“ siekiama mažinti COVID-19 pandemijos poveikį turizmo verslui, suteikiant finansavimą paskolų forma kelionių organizatoriams atsiskaityti su turistais už dėl COVID-19 protrūkio neįvykusias keliones. Šia priemone taip pat gali pasinaudoti ir apgyvendinimo paslaugų bei viešojo maitinimo teikėjai.

Pagal kitą priemonę – „Garantijos kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimui“ – garantijos teikiamos draudimo įmonėms bei finansų įstaigoms, kurios yra sudariusios su turizmo paslaugų bendrove sutartį dėl kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimo garantijų teikimo.

Priemonę „Atostogų sistema Lietuvoje dirbantiems medikams“ įgyvendins VšĮ „Keliauk Lietuvoje“. Priemonei skirta suma sieks 10 mln. eurų. Nuo šių metų rugsėjo 1 dienos visi šalies medikai ir paramedikai turės galimybę nemokamai įsigyti turizmo paslaugų už 200 eurų, o jų suteikimo kainą kompensuos valstybė.

Taip pat artimiausiu metu planuojama paskelbti priemonę „Kompensacija už organizuotą turistų pargabenimą iš užsienio valstybių po nepaprastosios situacijos paskelbimo“, kuriai įgyvendinti numatyta 1 mln. eurų.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, Lietuvos turizmo sektorius sukuria beveik 3 procentus bendros šalies pridėtinės vertės. Prognozuojama, kad dėl COVID-19 pandemijos 2021 metais Lietuvos turizmo sektorius sukurs 2,1 procento, 2022 m. – 2,3 procento, o 2023 m. – 2,5 procento šalies pridėtinės vertės.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos organizuotas susitikimų turizmo klausimais ciklas apėmė susitikimus su turizmo sektoriaus verslo atstovais, gidais ir jų asociacijų atstovais. Susitikimai vyko aktualiomis vietinio, atvykstamojo ir išvykstamojo turizmo temomis, taip pat buvo aptarti kurortų ir turizmo infrastruktūros klausimai.

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija
Nuotrauka: Real is Beautiful Stock / Gintaras Vitulskis

 

Skaityti toliau

Skaitomiausi