troleibusai, Čekiškus troleibusus Kaune keičia lenkiški, Kaunieciams.lt

Čekiškus troleibusus Kaune keičia lenkiški

0

Dar nuo sovietmečio Kauno gatvėse šeimininkavę įmonės „Škoda“ troleibusai baigia savo epochą ir užleidžia vietą Poznanėje (Lenkija) pagamintiems „Solaris“.

Gerokai patigesni

Plataus masto transporto parko atnaujinimo planą pradėjusi įgyvendinti UAB „Kauno autobusai“ pranešė, jog iki šių metų pabaigos Kauną pasieks 85 nauji troleibusai. Pirmasis naujasis troleibusas miesto gatvėse galbūt pasirodys jau kitą savaitę.

Bendrovės „Kauno autobusai“ pranešime žiniasklaidai pabrėžiama, kad pagal specialią specifikaciją gaminami troleibusai „Solaris“ turės daugiau sėdimų vietų, vietą neįgaliajam, efektyvų salono kondicionavimą ir šildymą, aukštos kokybės informavimo sistemas, vaizdo stebėjimo kameras, ergonomišką vairuotojo darbo vietą.

Kartu su naujomis transporto priemonėmis miestas taip pat atnaujins kontaktinį tinklą, kuris leis troleibusams per sankryžas važiuoti patikimiau ir gerokai greičiau.

Aukšti saugumo standartai

Keleivių patogumui naujuose troleibusuose bus įrengtos 5 USB jungtys, saugumą užtikrins 2 vidaus ir 1 lauko kameros, o pageidaujantys keliauti su dviračiu, jį galės pasistatyti specialiai tam skirtoje vietoje.

Šiuolaikišką informacijos perdavimą įvairiais formatais garantuos 2  aukštos kokybės multimedijos ekranai, o geresnį salono apšvietimą keleiviams užtikrins naujoviška LED apšvietimo sistema.

Bendrovės pranešime žiniasklaidai atkreipiamas dėmesys, kad naujuose troleibusuose keleiviai galės jaustis saugiau, nes jie bus apsaugoti nuo prispaudimo, t.y., durų uždarymo metu tarp durų atsiradus kliūčiai, jos automatiškai atsidarys. Pagal individualų užsakymą Lietuvoje gamintame sėdynių gobelene  keleiviai pastebės ir šalies vėliavos spalvų fragmentus.

Vyks apmokymai

Vairuotojai naujose transporto priemonėse dirbs pilnai uždarose, kondicionavimo sistemą turinčiose kabinose, o jų patogumui troleibusų ratuose sumontuota slėgio ir temperatūros stebėsenos sistema leis nuolat sekti ratų techninę būklę, taip juos apsaugojant ne tik nuo gaisro, bet ir eismo įvykių. Vairuotojų pasirengimą kelionės pradžiai ir jos metu nuolat tikrins alkoblokai.

Naujuose Solaris troleibusuose keleiviai naudosis higieniškesniais, nerūdijančio plieno turėklais, kokybiškesnę salono švarą užtikrins patogesniam valymui sukonstruotas troleibuso salonas, o nuo purvo, sniego ar vandens įvairiais metų laikais transporto priemonę ir eismo dalyvius apsaugos specialiai ratų arkose sumontuoti šepetėliai.

Pristatytas Kauno savivaldybės įmonei UAB „Kauno autobusai“ troleibusas bus testuojamas, tikrinamas ir integruojamas į bendrovės sistemą. Naujų troleibusų vairuotojams bus rengiami mokymai pagal saugaus ir ekonomiško vairavimo programą, o remonto personalas bus apmokytas atlikti troleibusų garantinį ir pogarantinį remontą bei troleibusų techninės priežiūros ir diagnostikos darbus.

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie