Connect with us

Verslas

Cascada 50% nuolaida antrai plaukų priežiūros priemonei

Prekybos miestelis URMAS

Paskelbta

Cascada svajonių dovanos!

50% nuolaida antrai plaukų priežiūros priemonei.

Nuolaida galioja ir vyriškoms plaukų priežiūros bei formavimo priemonėms.

Reklama

Nuolaida taikoma tos pačios vertės arba pigesnei prekei.

Akcija galioja iki 2021.01.10

Skaityti toliau
Reklama

Verslas

Į Lietuvos kelius išvyko pasidabinę neužmirštuolėmis

kaunieciams.lt

Paskelbta

Minint ypatingą – 30 metų – Laisvės gynėjų dienos jubiliejų, autobusų vairuotojai į kelius išvyko pasipuošę neužmirštuolėmis. Taip parodydami jog istorija yra gyva, ją prisimena ir prisideda prie atminimo išsaugojimo.

„Kiekvieno iš mūsų pareiga nepamiršti svarbiausių praeities įvykių ir žmonių, kurie sumokėjo didžiausia kaina už tai, kad dabar būtume laisvi. Seguosi ir džiaugiuosi, kad kolegos bei patys keleiviai palaiko ir nepamiršta“, – pasakojo tarpmiestinių autobusų vairuotojas Rimas Pranckevičius.

Į Lietuvos kelius pasidabinę neužmirštuolėmis išvyko daugiau nei 200 „Kautros” autobusų vairuotojų.

Skaityti toliau

Verslas

Kuo imbieras yra naudingas plaukams?

kaunieciams.lt

Paskelbta

I. Salmela

Didžiausio Baltijos šalyse ir Suomijoje greitojo maisto restoranų tinklo „Hesburger“ pardavimai pernai Lietuvoje pasiekė 31,7 mln. eurų ir buvo 2 proc. mažesni nei 2019 m., kuomet siekė 32 mln. eurų. Tinklo pardavimai Latvijoje 2020 m. siekė 30,5 mln. eurų, o Estijoje – 27 mln. eurų.

Per metus atidaryti 2 restoranai, baigta padažų gamyklos statyba

Pernai į tinklo plėtrą Lietuvoje „Hesburger“ investavo 2 mln. eurų – du nauji restoranai atvėrė duris Klaipėdoje ir Vilniuje balandžio pradžioje, ir dabar mūsų šalyje veikia jau 57 restoranai.

„Nepaisant pandemijos, dėl kurios teko kuriam laikui uždaryti restoranus, o vėliau riboti jų veiklą tiekiant maistą tik išsinešti, mums pernai pavyko išlaikyti beveik tokį patį pardavimų lygį, kaip ir prieš metus. Be to, atidarėme du naujus restoranus ir sėkmingai tęsėme visus suplanuotus statybų darbus padažų gamykloje Kauno rajone, kuri artimiausiais mėnesiais pradės savo veiklą“, – sakė „Hesburger” tarptautinės plėtros direktorė Ieva Salmela.

Reklama

Kauno rajone, Tirkiliškių kaime, jau užbaigtas 5 600 kv. metrų ploto gamyklos ir logistikos centro pastatas. Investicijos į šį projektą sieks 15 mln. eurų, bus sukurta 20 naujų darbo vietų. Gamyklos pajėgumai sudarys 1000 tonų padažų per metus.

Maisto išsinešti ir mobiliųjų užsakymų populiarumas išaugo

Per šiuos metus „Hesburger“ planuoja pradėti statyti du naujus restoranus, bus tęsiama esamų renovacijos ir skaitmeninimas. Pasak I. Salmelos, planuojama dar labiau sustiprinti mobiliosios „Hesburger“ programėlės funkcionalumą, kuri leidžia patogiai telefonu iš anksto užsisakyti maistą ir sumokėti už jį. Karantino metu jos populiarumas dar labiau išaugo.

„Vartotojų įpročiai keičiasi, daugėja išankstinių užsakymų naudojantis mobiliąja programėle, taip pat populiarėja maisto išsinešti ir maisto pristatymo paslauga, leidžianti sumažinti kontaktus ir sutaupyti laiko. Visos šios modernios ir lanksčios maisto užsakymo galimybės tapo mūsų stiprybe įveikiant pandemijos iššūkius ir suvaržymus bei leido išvengti drastiško kritimo“, – sakė I. Salmela.

Anot jos, praėjusių metų pabaigoje Baltijos šalyse tyrimų bendrovės „Socio Uuringukeskus“ atliktas nepriklausomas greito maisto rinkos tyrimas atskleidė, kad 2019 m. įprastai maistą prie kasos užsisakančių klientų dalis buvo 53 proc., o pernai ši dalis sumažėjo iki 42 proc. Pasirinkusių užsisakyti per mobilią programėlę dalis išaugo nuo 10 iki 16 proc., o „drive-in“ paslaugą – nuo 9 iki 14 proc. Taip pat išaugo naudojimasis pristatymo į namus paslaugomis: jei 2019 m. maždaug trečdalis respondentų jomis pasinaudojo bent kartą per mėnesį, tai 2020 m. šis skaičius siekė beveik 40 proc. Bent kartą per savaitę maisto pristatymo paslaugomis besinaudojančių gyventojų dalis Lietuvoje per metus padvigubėjo – nuo 6 iki 12 proc.

Pristatė naują vegetariškų patiekalų prekės ženklą

Praėjusių metų balandį „Hesburger“ dar labiau išplėtė savo vegetariškų patiekalų asortimentą pristatydama naują vegetarišką „Veke™“ liniją ir pirmąjį jos produktą – sūrainį iš augalinių baltymų.

„Naujojo vegetariško sūrainio populiarumas patvirtino, kad klientai nori eksperimentuoti, išbandyti naujus skonius ir turėti galimybę rinktis iš platesnio vegetariškų patiekalų asortimento. Jei apskritai analizuosime savo klientų valgymo įpročius, populiariausi produktai daugelį metų išlieka tie patys – tai „Hesburger“ mėsainis, sūrainis ir tortilija su vištiena“, – pasakojo I. Salmela.

Remiantis rinkos tyrimu, vegetariški patiekalai greitojo maisto restoranuose domina 37 proc. respondentų, moterys juos rinktųsi dažniau – beveik 40 proc., taip pat 35 proc. vyrų.

Kasmet vertinant geriausių rezultatų pasiekusius „Hesburger“ tinklo restoranus, pernai geriausiu buvo pripažintas Panevėžyje, Smėlynės gatvėje, veikiantis restoranas.

Šiuo metu „Hesburger“ turi 155 restoranus visose Baltijos šalyse: 57 Lietuvoje, 50 Latvijoje ir 48 Estijoje. „Hesburger“ tinklas taip pat veikia Suomijoje (279), Rusijoje (39), Bulgarijoje (21), Ukrainoje (7), Vokietijoje (2) ir Baltarusijoje (2) – visą tinklą pasaulyje sudaro 505 restoranai.

Skaityti toliau

Verslas

„Baltik vairas“ investuos 1,5 mln. Eur ir didins gamybą iki 400 tūkst. dviračių per metus

kaunieciams.lt

Paskelbta

Šiauliuose veikianti dviračių ir elektrinių dviračių gamykla „Baltik vairas“ šiemet investuos 1,5 mln. Eur ir planuoja pasiekti 400 tūkst. dviračių gamybos apimtis. Pirmą kartą įmonės istorijoje planuojamos pajamos iš elektrinių dviračių gali viršyti lėšas, gaunamas iš tradicinių dviračių gamybos. Pernai pasiekusi 75 mln. Eur pajamų kartelę, šiemet įmonė planuoja augti iki 130 mln. Eur ir daugiau, o darbuotojų skaičių didinti iki 550. Naujai statoma dviračių baterijų saugykla yra pirmasis tokios paskirties objektas Lietuvoje.

„Baltik vairo“ generalinis direktorius Žilvinas Dubosas pasakoja, kad 2020 m. išsiskyrė ne tik įveiktais pandemijos iššūkiais, bet ir tapo intensyvių investicijų ir naujų darbo vietų kūrimo laikotarpiu. Sparčiai augant elektrinių dviračių paklausai pernai gamykla investavo beveik 1 mln. Eur į jau penktąją surinkimo liniją. Buvo sukurta 70 naujų darbo vietų, vis daugiau įmonės darbuotojų įtraukiama į elektrinių dviračių gamybą.

Pirmieji Lietuvoje stato dviračių baterijų saugyklą

„Siekdami sėkmingai išnaudoti augančias verslo galimybes turime investuoti į visas sritis – nuo naujų modelių kūrimo, tiekimo grandinės tobulinimo ir darbuotojų mokymų iki mokslinių tyrimų ir naujų objektų statybų, – pasakoja įmonės vadovas. – Pernai investicijos buvo skirtos įsigyti naujai gamybinei linijai, 3D spausdintuvui, bandymų laboratorijos įrangai. O šiemet ne tik pratęsime pradėtus projektus, bet ir pirmieji Lietuvoje pastatysime elektrinių dviračių baterijų saugyklą.“

Reklama

Įmonės vadovo teigimu, didinant elektrinių dviračių gamybos apimtis, tvariai veikti galima tik įrengus baterijų saugyklą. Tokiam objektui keliami itin aukšti reikalavimai, o Lietuvoje „Baltik vairas“ yra pirmoji bendrovė, statanti panašios paskirties objektą. Todėl rengiant projektą ir derinant specifikacijas teko pasitelkti ekspertus iš Vakarų Europos. Saugykla kyla gamyklos teritorijoje, griežtai laikantis saugumo reikalavimų. Joje bus galima sandėliuoti iki 10 tūkst. vienetų baterijų, statybas planuojama užbaigti iki metų pabaigos.

Elektrinių dviračių paklausą Europoje skatina saugumo ir ekologiškumo poreikis, plečiama infrastruktūra ir subsidijos

Ž. Duboso teigimu, nuo pernai elektrinių dviračių paklausa auga sparčiau nei tradicinių dviračių. Ištikus pandemijai, visoje Europoje gyventojai ir įmonės dairosi saugių ir patogių, ekologiškų, sveikos gyvensenos principus atitinkančių transporto priemonių. Daugelyje šalių elektrinių dviračių įsigijimui taikomos subsidijos, miestuose sparčiai daugėja dviračių takų. Vis daugiau organizacijų – pvz., pašto, pristatymo paslaugas teikiančių – vietoje automobilio renkasi elektrinį dviratį, taip pat šias transporto priemones perka darbuotojams.

Bendrovės vadovas sako, kad ankstesniais metais elektrinių dviračių gamybos dalis įmonės apyvartoje sudarė apie 20 proc., tačiau šiais metais tikimasi, kad šis rodiklis viršys 50 proc.

„Pagaminti pirmąjį šimtą tūkstančių elektrinių dviračių mums prireikė 16 metų, o antrajam šimtui tūkstančių neprireiks nė vienerių“, – pastebi Ž. Dubosas. 2020 m. „Baltik vairas“ iš viso išleido nuo konvejerių 31 tūkst. elektrinių dviračių.

Pernai „Baltik vairo“ pajamos sudarė apie 75 mln. Eur, tačiau anksčiau atliktas planavimas ir investicijos leidžia tikėtis, kad šiais metais apyvarta augs iki 130 mln. Eur ar net padvigubės.

Investuoja keliomis kryptimis

Daug efektyvios vadybos praktikų taikanti įmonė savo veiklą apskaičiuoja sekundžių tikslumu. Kas 80 sekundžių nuo gamybos linijos nukeliama po naują dviratį. Iš viso įmonė gamina net 1700 skirtingų dviračių modelių. „Baltik vairas“ nuolat investuoja į kuo spartesnį naujų modelių kūrimą, todėl pernai įsigijo 3D spausdintuvą. Dabar pasigaminti prototipinę detalę ir įvertinti, ar ji tinka naujai kuriamo dviračio modeliui, užtrunka nepalyginti greičiau. Įmonė dviračių kūrimo procesui paspartinti šiemet planuoja pasitelkti ir naująją 3D skenavimo įrangą.

Investicijos skiriamos ir gamykloje esančiai fizinių bandymų laboratorijai – čia ekstremaliomis sąlygomis tikrinamas kiekvieno naujo modelio saugumas ir patvarumas. Pagaminti dviračių prototipai ant specialių dviračių „treniruoklių“ išbandomi tūkstančiais kilometrų ekstremalaus važiavimo, pagal poreikį atkartojančio riedėjimą skirtingais gruntais lygumoje ar kalnuotoje vietovėje. Bandymų metu tikrinama, ar visos detalės išlieka tinkamai sutvirtintos, ar dviračių rėmai, ratai ir smulkesnės komponentės atlaiko krūvius. Taip užtikrinama, kad naujai pagamintas modelis ilgus metus patikimai tarnautų pirkėjui. Laboratorijos įranga nuolat papildoma ir atnaujinama, tai leidžia garantuoti bet kurio gaminamo dviračio saugumą, kokybę ir patvarumą.

Skaityti toliau

Verslas

„Maximoje“ nebeliko gyvos žuvies akvariumų

kaunieciams.lt

Paskelbta

Nuo šiandien visose lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse nebeliko gyvos žuvies – prekybos tinklas atsisakė visų parduotuvėse buvusių akvariumų. Dar vasarą buvo atsisakyta gyvos žuvies akvariumų visose XX formato tinklo parduotuvėse, o nuo šiol jų neliks ir XXX bei XXXX formato „Maximose“.

„Nuosekliai ruošėmės šiam pokyčiui, nes turime su tiekėjais užtikrinti asortimentą, kuris kompensuotų gyvos žuvies netekimą. Šviežia žuvis yra gana sezoniška kategorija: daugiausiai jos parduodama kalėdiniu ir velykiniu laikotarpiu. Tačiau ji turi savo pirkėją, kuris atėjęs ieško būtent gyvos žuvies“, – teigia Ernesta Dapkienė, „Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė.

Papildomai vietoje akvariumų atsiradusi erdvė prekybos centruose bus skirta atšaldytos ir vakuumuotos žuvies asortimentui, kuris bus praplėstas, siekiant patenkinti klientų poreikius ir užtikrinti šviežios žuvies prieinamumą.

Ir toliau savo pirkėjams bus siūlomas platus šviežios atšaldytos žuvies asortimentas. Patys karpiai iš prekybos centrų nedings: pirkėjai galės rasti tiek skrostų, tiek išpjaustytų karpių.

Reklama

„Asortimente taip pat atsiras daugiau Lietuvoje užaugintų žuvų: šamų, tilapijų, alpinių šalvių, plačiakakčių ir eršketų. Žinoma, ir toliau siūlysime platų importuojamų žuvų asortimentą: lašišų, ledjūrio ir didžiagalvių menkių, doradų, vilkešerių, plekšnių ir kitų žuvų. Formuodami naują žuvies asortimentą, nemažai dėmesio skyrėme ir įvairiems pusgaminiams, skirtiems skubantiems ar norintiems greitai ir lengvai pasigaminti patiekalą”, – sako E. Dapkienė.

2019 m. atšaldytos žuvies pardavimai augo 22 proc., palyginti su 2018 m. Daugiausiai žuvies parduodama gruodžio mėnesį.

Skaityti toliau

Verslas

Lietuviai dovanomis keitėsi siųsdami jas autobusais

kaunieciams.lt

Paskelbta

Atslūgus šventinių siuntų pikui, kai visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose paskutinėmis dienomis prieš šventes, driekėsi eilės prie siuntų terminalų, atsiėmimo punktų, kurjerių dalinančių siuntas tiesiai iš bagažinės, siuntų sektoriaus atstovai dėkoja darbuotojams ir žmonėms už kantrybę stovint eilėse.

„Visų pirma tai noriu padėkoti „Siuntos autobusais” terminalų darbuotojams, kurie prieš šventines dienas visą dieną matydami nesibaigiančias eiles ir patirdami emocinę bei fizinę įtampą nepalūžo ir dirbo iki galo, kad žmonės eilėse atstovėję neliktų be Kalėdinių dovanų”,- kalbėjo UAB „Kautra” generalinis direktorius Linas Skardžiukas

Keleivių vežimo ir siuntų bendrovės direktorius apgailestavo dėl susidariusių eilių prie siuntų terminalų. „Buvome paskutinis bastionas siuntų sektoriuje ir kai kiti siuntų nebegalėjo priimti, mes priėmėme ir pervežėme. Be abejo, buvo visko, siuntų kiekiui išaugus kartais, pasitaikė ir klaidų dėl žmogiškojo faktoriaus, tas klaidas kaip įmanoma greičiau ištaisysime”, – teigė L. Skardžiukas.

Reklama

Ėmėsi netradicinių priemonių siuntų srautui suvaldyti

Vilniaus „Siuntos autobusais” terminalo vadovas M. Mickevičius pasakojo apie papildomas priemones srautams valdyti, prie terminalo buvo statomi autobusai iš kurių siuntos buvo išduodamos pagal miestą iš kurio jos atvyko. „Teko imtis iki šiol nematytų sprendimų, kad pagreitintume siuntų atidavimą ir Kalėdinės dovanos pasiektų žmones visoje pandemijos ir ribojimų suvaržytoje šalyje”.

Karantino metu smarkiai išaugo siuntų pristatymo poreikis, šoktelėję klientų srautai keitė ir kurjerių darbo krūvį, „Siuntos autobusais” kurjeriai šiomis dienomis dirbo nuo 6 val. ryto iki kol reikėjo, neskaičiuojant valandų.

Kaune situacija buvo panaši, Kauno siuntų autobusais terminalo vadovė Indrė Ūsaitė – Šlenderienė pasakojo, kad siuntų terminalas dirbo pilnu pajėgumu, didžiuliam siuntų kiekiui apdoroti buvo padidintas darbuotojų kiekis, dirbo papildomos kasos. Pikui buvo ruoštasi, bet niekas nesitikėjo, kad jis bus tokios apimties.

„Eilės susidarė ne tik dėl padidėjusio siuntų srauto, prie to prisidėjo ir žmonių kiekio terminale ribojimai bei atstumo laikymasis. Noriu patikinti, kad siuntos kurios dar nebuvo atsiimtos, terminaluose bus saugomos 1 mėn. laikotarpį”, – pasakojo I. Ūsaitė – Šlenderienė.

Siuntų kiekis augo

Pirminiais duomenimis „Siuntos autobusais” terminalais buvo persiųsta 3 kartus daugiau siuntų lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praeitais metais. Siuntų atstovai teigia, kad tai lėmė karantino ribojimai ir negalėjimas nuvykti pas artimuosius Kalėdoms, žmonės stengėsi nepalikti artimųjų be dovanų ir jomis keitėsi nuotoliniu būdu, pasinaudodami siuntų sektoriaus paslaugomis.

Skaityti toliau

Verslas

Čirvinių blynų KEPTUVĖ 22€

Prekybos miestelis URMAS

Paskelbta

BOHEMIA, Rytinė galerija

Skaityti toliau
Miestasprieš 10 val

Kauniečius kviečia dalyvauti gyventojų tautybės, gimtosios kalbos ir išpažįstamo tikėjimo statistiniame tyrime

Lietuvos statistikos departamentas pradeda Gyventojų tautybės, gimtosios kalbos ir išpažįstamo tikėjimo statistinį tyrimą. Jo metu gyventojų bus klausiama, kokia jų...

Sportasprieš 11 val

Pasvalio ekipą sutriuškinę žalgiriečiai užtikrintai žengė į KMT finalo ketvertą (VIDEO)

2021.01.18 [embedded content] Kauno „Žalgirio“ krepšininkai „Žalgirio“ arenoje rezultatu 103:77 (30:18, 24:19, 22:27, 27:13) sutriuškino Pasvalio „Pieno Žvaigždes“ ir žengė...

Greitos naujienosprieš 12 val

Siūlys suteikti galimybę studijuoti ypatingai motyvuotiems jaunuoliams iš regionų

Trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komitete bus svarstomas žemės ūkio specialistų poreikio ir priėmimo į aukštąsias mokyklas sąlygų klausimas. Apie tai...

Greitos naujienosprieš 13 val

Daugiabučių renovacijos finansavimo apimtims padidinti – nauja Investicijų platforma

Daugiabučių namų renovacijai skirto finansavimo apimtims padidinti Finansų ir Aplinkos ministerijos bei Europos investicijų bankas (EIB) kartu investuoja ES lėšas...

Greitos naujienosprieš 13 val

Skelbiama VšĮ Pinigų plovimo prevencijos kompetencijos centro vadovo atranka

Pinigų plovimo ir jo efektyvios prevencijos temos aktualumui neslopstant visame pasaulyje, Lietuva siekia tapti šios srities kompetencijos lydere Europoje. Lietuvoje...

Greitos naujienosprieš 14 val

Verslui netrukus bus pradedamos teikti tiesioginės COVID-19 paskolos – ką reikia žinoti

Ekonomikos ir inovacijų ministerija informuoja, kad INVEGA greitu metu pradės verslui teikti naujas lengvatines tiesiogines COVID-19 paskolas. Teikiant iki 100...

Greitos naujienosprieš 14 val

Saugant unikalias buveines nacionaliniam parkui perduodami miško sklypai

Pirmadienį aplinkos ministras Simonas Gentvilas pateikė Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo numatoma 17 ha valstybinės miškų ūkio paskirties žemės sklypų Šiliniškių...

Greitos naujienosprieš 14 val

Projektas „FIXUS Mobilis“ konsultuos kultūros paveldo savininkus dėl pastatų priežiūros

Nuo šiol Lietuvoje bus teikiamos nemokamos, viešai prieinamos konsultavimo ir pastatų priežiūros paslaugos, kurios padės kultūros paveldo savininkams ir valdytojams...

Greitos naujienosprieš 14 val

Lietuvą pasiekė penktoji skiepų nuo COVID-19 siunta – 14040 vakcinos dozių

Biudžetinė įstaiga, Vilniaus g. 33, LT-01506 Vilnius, tel. (8 5) 268 5110, faks. (8 5) 266 1402, el. p. ministerija@sam.lt, nemokama telefono linija 8...

Greitos naujienosprieš 15 val

Finansų ministerija kviečia visuomenę susitelkti mokestinių lengvatų peržiūrai

Finansų ministerija, atsižvelgdama į XVIII Vyriausybės programos nuostatas, susijusias su teisingesne ir augti palankia mokesčių sistema, kviečia visuomenę susitelkti ir...

Greitos naujienosprieš 15 val

Mažosios kultūros sostinės pradeda įgyvendinti savo programas

Dešimt 2021 metų Lietuvos mažųjų kultūros sostinių pradeda įgyvendinti savo programas. „Kultūros ministerija palaiko Lietuvos mažųjų kultūros sostinių iniciatyvą. Ji...

Greitos naujienosprieš 15 val

Renovacijos banga: siekiant padidinti daugiabučių namų energijos vartojimo efektyvumą Lietuvoje kuriama inovatyvi Investicijų platforma

2021 01 18 Finansų ir Aplinkos ministerijos bei Europos investicijų bankas (EIB) kartu investuoja Europos Sąjungos (ES) lėšas į naujai...

Greitos naujienosprieš 15 val

Euro grupės ir ECOFIN posėdžiuose – ES ekonomikos gaivinimo ir neveiksnių paskolų klausimai

2021 01 18 Sausio 18-19 dienomis vyksiančiose Euro grupės (EG) ir ECOFIN vaizdo konferencijose, kuriose dalyvaus finansų ministrė Gintarė Skaistė,...

Greitos naujienosprieš 15 val

LTG skaičiuoja sudėtingų 2020 m. rezultatus: geriau nei planuota, visi strateginiai projektai važiuoja pirmyn

2021 01 18 Didžiausia Baltijos šalyse geležinkelių grupė „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) 2020 metais, preliminariais duomenimis, uždirbo 468,8 mln. eurų pajamų....

Greitos naujienosprieš 16 val

Vyriausybę pasiekė įstatymų projektai, užtikrinsiantys sklandų elektros kaupiklių projekto įgyvendinimą

Energetikos ministerija pateikė Vyriausybei svarstyti įstatymų pakeitimo projektus, kuriais numatomas baterijų, užtikrinsiančių nepertraukiamą elektros sistemos darbą iki sinchronizacijos projekto pabaigos,...

Skaitomiausi

Pasiūlymai

Reklama