Naujienos

Buvęs žalgirietis Ž. Janavičius: „Ateityje norėčiau dirbti treneriu“

0

„Ir dabar, ir ateity save matau sporte. Taigi tolesniuose mano planuose – ne tik sportininko kasdienybė, bet galbūt ir trenerio darbas. Sportininko karjera neamžina, todėl stengiuosi mokslų neapleisti“, – sako Klaipėdos „Neptūno“ komandos krepšininkas Žygimantas Janavičius, dabar studijuojantis Lietuvos sporto universitete (LSU), Sporto edukologijos magistrantūroje.

lsu.lt nuotr.

Nors krepšininko dienotvarkė itin intensyvi, Žygimantas kiekvieną laisvą metą skiria studijoms LSU. Sportininkas džiaugiasi, kad derinti sportinę veiklą ir studijas ypač padeda šiuolaikinės informacinės technologijos, nors „gyvos“ paskaitos auditorijoje, diskusijos su bendramoksliais – kur kas įdomesnės. Tad ir joms Žygimantas stengiasi surasti laiko tarp treniruočių ir varžybų.

Pasak Ž. Janavičiaus, krepšinis jį užbūrė nuo aštuonerių metų. Dar besimokydamas gimnazijoje Alytuje, jis buvo laikomas perspektyviu krepšininku. Būdamas devyniolikos metų jau žaidė Kauno „Žalgirio“ dublerių komandoje. Netrukus kelis sezonus atstovavo ir pagrindinei „Žalgirio“ komandai. Tuo metu Ž. Janavičius sėkmingai derino sportą bei verslo vadybos ir administravimo bakalauro studijas.

„Vėliau žaidžiau Kauno „Aisčių“, Šiaulių „Šiaulių“, Kauno „Baltų“ komandose, vėl sugrįžau į Kauno „Žalgirį“ ir su juo tapau LKL čempionu, – apie savo sportinę karjerą pasakoja Žygimantas. – Kelis sezonus atstovavau Prienų „Rūdupiui“, metus – Vokietijos aukščiausios lygos klubui, po to – Prienų „Skycop“, tuomečiam „Lietuvos rytui“, Panevėžio „Lietkabeliui“, o dabar žaidžiu Klaipėdos „Neptūno“ komandoje.“ Beje, Ž. Janavičius yra Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas.

Ž. Janavičius yra Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas. lsu.lt nuotr.

Patyręs krepšininkas neabejoja, kad per dvejus Sporto edukologijos magistrantūros studijų metus įgis šiuolaikinių švietimo vadybos, sporto ir lyderystės žinių, kurias ateity galės pritaikyti edukacinėje, vadybinėje, pedagoginėje ar konsultacinėje veikloje. „Man ir įdomios, ir labai naudingos sporto edukologijos, sporto ir fizinio ugdymo psichologijos, vertybių ir socialinių įgūdžių ugdymo per sportą bei kitos disciplinos“, – sako Žygimantas. Be to, būsimasis ugdymo mokslų magistras Ž. Janavičius tikisi, kad išmoks tyrimų rezultatus panaudoti rengiant, vykdant ir ekspertuojant įvairius projektus bei programas.

 

lsu.lt informacija

 

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos