SveikataBreketai dantų tiesinimui: kokius rinktis?

www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2020 21 gegužės
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Dantys tiesinami ne tik tam, kad atrodytų estetiškai, gražiai, bet ir dėl to, kad tiesių dantų būklė įprastai ilgiau išlieka gera. Dantys būna sveikesni, genda rečiau, nes tiesius dantis prižiūrėti lengviau – išvalyti tarpus tarp jų, kad nesikauptų bakterijos. Taip pat, tiesūs dantys nusidėvi lėčiau, nei kreivi, o tai leidžia rečiau lankytis pas odontologą, išvengiama rizikos susirgti kitomis ligomis, kurias įtakoja prasta dantų būklė.

Pasiryžus tiesinti dantis breketais, susiduriama su situacija, kai reikia pasirinkti, kokios rūšies breketus rinktis. Dantų kabes gali nešioti tiek vaikai, jaunuoliai, tiek vyresnio amžiaus asmenys. Amžius net neįtakoja breketų rūšies pasirinkimo, nes visos tinkamos nepriklausomai nuo amžiaus. Didžiausi skirtumai tarp kabių yra kaina ir patvarumas bei vizualinis pastebimumas. Todėl toliau apžvelgiame visas breketų rūšis.

Šiuolaikinėje medicinoje yra dvi pagrindinės breketų rūšys skirtos tiesinti kreivus dantis: tai išoriniai breketai ir vidiniai breketai.

Išoriniai breketai

Išoriniai breketai gali būti:

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »
  • Metaliniai breketai – populiariausia breketų rūšis. Breketai vadinami metaliniais, nes vizualiai yra metalo spalvos, tačiau jie pagaminti iš smecialaus metalo, kuris visą gydymo laikotarpį net ir būdamas burnos ertmėje nepakeičia spalvos, jo naudojimas draugiškas žmogaus organizmui, negadina dantų emalio ir nesukelia ėduonies. Nors vizualiai labai matomi, tačiau dažniausiai pasirenkami metaliniai breketai dėl vienos mažiausių kainų lyginant su kitomis breketų rūšimis.
  • Keramikiniaibreketai – nors tai ir išorinių breketų rūšis, tačiau jie atrodo labai estetiškai, o kartais gali būti apskritai nepastebimi. Šių breketų spalva pritaikoma individualiai, prie kiekvieno paciento dantų spalvos, todėl vizualiai nėra taip ryškiai matomi. Tačiau prižiūrėti keramikinius breketus reikia atidžiau, nes šie nėra tokie patvarūs, kaip kitos rūšys.
  • Beligatūriniai breketai – tai naujos kartos breketai laikomi pažangiausiais, tačiau ir labiausiai tuštinančiais kišenę. Tačiau jei kaina nėra problema, pasirinkus tokius breketus, gydymo trukmė gali būti trumpesnė ir apsilankymai pas gydytoją ortodontą gali būti retesni. Be to, beligatūriniai breketai sukelia mažesnį diskomfortą, nes yra mažesnės apimties nei kiti, o modernios konstrukcijos sumažina trintį tarp dantų.
Vidiniai breketai

Vidiniai breketai yra priskiriami pažangiausioms breketų rūšims. Su jais dantų tiesinimas toks pat efektyvus, kaip ir tiesinant su kitomis breketų rūšimis, tačiau jų išskirtinumas, nes jų nesimato išoriškai. Vidiniai breketai, kaip ir nusako pavadinimas, tvirtinasi prie vidinio dantų paviršiaus todėl padeda išvengti karieso ir yra itin patogūs pacientui.

Medicinai žengiant į priekį, sukuriama vis daugiau dantų tiesinimo priemonių, kurios gali skirtis savo funkcionalumu, išvaizda, kaina. Todėl geriausia renkantis, pasitarti su gydytoju ortodontu, kuris gali pakonsultuoti ir pasiūlyti pacientui tinkamiausią variantą, kad priemonė atitiktų prieinamą kainą, būtų matomi ar ne bei nesukeltų diskomforto.

Ortodonto konsultacijas ir gydymą teikia Živilė Neverauskienė Kaune ar Vilniuje, klinikoje Pilėnė.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »
Dalinkitės su savo draugais
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments

[contact-form-7 id=“152467″ title=“prenumerata“]

Scroll Up
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x