NaujienosBrangiausios pasaulio kapinės arba kiek gera kompanija kainuoja po mirties

www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2019 28 gegužės
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

„Lietuvoje įprasta manyti, kad didžiausia pomirtinė investicija yra kapo paminklas, tačiau pasaulyje gausų tų, kurie už savo arba savo artimųjų amžiną atilsį yra pasiruošę sumokėti neįtikėtinas sumas, ir kalbu visai ne apie antkapio kainą“,– sako kapų tvarkymo įmonės „Tyli kalva“ atstovas Andrius Židkovas ir pasakoja toliau.

Nors sakoma, kad po mirties išnyksta visos socialinės ribos, brangiausių pasaulio kapinių kainynas verčia suabejoti šiuo teiginiu.

Tyli (8)Laidojimo vietos kaina tokiose kapinėse svyruoja nuo kelių šimtų tūkstančių iki kelių milijonų dolerių. Atrodytų, neįtikėtinas sumas moka tie, kurie po mirties nori atsidurti visuomenės grietinėlės tarpe.

Pavyzdžiui, istorinėse „Graceland“ kapinėse, esančiose Čikagos mieste, kuriose amžino atilsio prigulė politikų ir menininkų grietinėlė, už laidojimo vietą prestižiskiausioje šių kapinių vietoje reikia sumokėti net 120 tūkst. dolerių.

Bene tris kartus daugiau, 320 tūkst. dolerių, kainuoja amžinas poilsis Green-Wood kapinėse Brukline. Šios kapinės yra vienos seniausių Jungtinėse Amerikos Valstijose. Čia palaidotas kompozitorius Leonard Bernstein, Roosevelt giminės atstovai, taip pat garsus Niujorko gangsteris Joe Gallo. Vis tik, šios kapinės nėra brangiausios Niujorke.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Bronkse esančios Woodlawn kapinės, kur be kitų garsių žmonių, palaidoti ir džiazo virtuozas Miles Davis bei „Mobi Diko“ autorius Herman Melville. Vieta šiose kapinėse gali kainuoti net 1,5 mln. JAV dolerių.

„JAV vakarų pakrantėje taip pat netrūksta kapinių su svaiginančiomis kainomis“,– atkreipia dėmesį A.Židkovas. Vienos tokių yra „Forest Lawn Memorial Park“, esančios netoli Holivudo kalvos. Čia palaidotas Michael Jackson, Humphrey Bogart, Bette Davis, Buster Keaton ir Telly Savalas. Amžinybę šioje kompanijoje norintis praleisti gali tai padaryti už 825 000 dolerių.

Vieta „Dream Factory“ apylinkėse esančiame „Westwood Village“ memorialiniame parke pareikalaus dar didesnės investicijos. Čia ilsisi tokios garsenybės kaip Marilyn Monroe, Dean Martin, Burt Lancaster ir Roy Orbison. 2009 metais vieta kriptoje virš Marilyn Monroe kapo buvo parduota už 4,6 mln dolerių.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Tyli (14)Brangiausių pasaulio kapinių tarpe yra ir „Nirvana“ memorialinis parkas Singapūre. Brangiausios laidojimo vietos čia kainuoja apie 500 tūkst. dolerių. Šios kapinės labiausiai žinomos dėl galimybės laidotuvių apeigose naudoti šviesų ir lazerių technologijas.

Be abejo, didžiausią kainą teks sumokėti po mirties norintiems atsidurti kosmose. Kremavimo paslaugos, pelenų paruošimas bei išsiuntimas į Žemės orbitą arba į atvirą kosmosą raketa gali kainuoti nuo keliolikos tūkstančių iki keliasdešimt milijonų.

„Tuštybė? Ko gero. Tačiau prisiminus senovės egiptiečių įsitikinimą, kad kapavietė – viso gyvenimo investicija, pagalvoji – gal tai nėra tik šių laikų beprotybė“,– šypsosi kapų tvarkymo įmonės „Tyli kalva“ atstovas A. Židkovas ir užbaigia pasakojimą.

Dalinkitės su savo draugais

[contact-form-7 id=“152467″ title=“prenumerata“]

Scroll Up