Sekmadienis, rugpjūčio 25
bitininkauja, Bitininkauja ant stogo Kauno centre, Kaunieciams.lt

Bitininkauja ant stogo Kauno centre

0

Kauniečiai Visvaldas Varžinskas ir Paulius Chockevičius bičių sunešto medaus kilogramus skaičiuos ant Žaliakalnyje esančio viešbučio „Babilonas“ stogo. Portalui „Kauniečiams.lt“ V.Varžinskas teigė neabejojantis, kad medaus turėtų būti nemažai.

Sukuria jaukias oazes

„Kai kuriose Paryžiaus vietose vienas avilys surenka net iki šimto kilogramų medaus. Taip yra todėl, kad Paryžiuje gausu parkų, skverų, gėlynų, o miestiečių balkonai tiesiog lūžta nuo žiedų. Tačiau ir Kaunas labai unikalus ir žalias miestas, todėl manome, kad medunešis bus geras“, – prognozavo V.Varžinskas.

bitininkauja, Bitininkauja ant stogo Kauno centre, Kaunieciams.lt

„Stogas, ant kurio pastatyti aviliai, dažniausiai papuošiamas estetiškais želdiniais ir tos vietos tampa jaukiomis poilsio oazėmis.“, – sakė V.Varžinskas (nuotr. Urbanbee.lt)

Jis pabrėžė, kad toks bitininkavimas jau senokai paplitęs didžiuosiuose Vakarų Europos bei JAV miestuose. Tokia veikla sukuria pridėtinę vertę miestams ir biurams, ant kurių stogų dūzgia bičių aviliai.

„Stogas, ant kurio pastatyti aviliai, dažniausiai papuošiamas estetiškais želdiniais ir tos vietos tampa jaukiomis poilsio oazėmis. Tai ypač vertina biurų darbuotojai ir svečiai. Be to, miestas, kuriame yra daugiau bičių, visada pasižymi gausesniais žiedynais ir augalų įvairove“, – sakė V.Varžinskas.

Paradoksali aplinkybė

Ant viešbučio stogo nedidelį bityną įsteigę kauniečiai atkreipė dėmesį į parodoksaliai atrodančią aplinkybę – neva miestuose bitėms yra palankesnė aplinka nei užmiesčiuose.

„Taip yra dėl kelių svarbių aspektų. Miestuose žiemos švelnesnės, šiltesnės nei užmiestyje, todėl bitės čia geriau peržiemoja. Žemės ūkyje vyrauja monokultūros, todėl didžiuliuose plotuose nėra žiedų įvairovės. Kai laukai nužydi, žiedų nelieka. O štai miestuose augalų žydėjimas nesibaigiantis, o žiedų įvairovė yra neprilygstama – jie skleidžiasi parkuose, skveruose, privačiuose darželiuose, balkonuose. Todėl bitės miesto teritorijose nektaro gali rasti nuo akstyvo pavasario iki vėlyvo rudens“, – bitininkavimo privalumus mieste vardijo V.Varžinskas.

bitininkauja, Bitininkauja ant stogo Kauno centre, Kaunieciams.lt

(nuotr. Urbanbee.lt)

Be to, žemės ūkyje intensyviai naidojami bitėms kenksmingi pesticidai ar kiti cheminiai preparatai. Mieste chemikalai nepilami – nei parkuose, nei skveruose, nei balkonuose, nei darželiuose. Želdynai tiktai laistomi.

Tapo prestižo išraiška

„Turėti avilius ant savo biurų, viešbučių ar verslo pastatų tapo prestižo ir socialinės verslo atsakomybės išraiška, o suneštas medus – puiki verslo dovana, kurią dovanoja net prezidentai. Tikime, kad įmonės Lietuvoje yra socialiai atsakingos. Ir ne tik deklaracijomis, bet ir savo sprendimais. O vienas iš jų – priimti bičių šeimas ant savo stogų“, – tinklalapyje pabrėžia bitininkystės entuziastai.

V.Varžinskas atkreipė dėmesį, kad jiems puikiai pažįstama ir tradicinė bitininkystė.

„Kolega Paulius bitininkauja savo tėvų sodyboje Vilkijos rajone ir yra ypač patyręs bitninkas. Turime ne tik bitininkavimo įgūdžius, bet technikos, įrangos ir visą būtiną bazę, kurią naudojame aptarnaudami ant pastatų stogų įkurtus avilius.“

Darbuojasi taikios bitės

Anot V.Varžinsko, miesto aviliuose yra apgyvendinamos specialiai išvestos, Bakfasto veislės bitės, jos yra taikios, o jų veiklai neturi įtakos žmonių tankis ir triukšminga miesto aplinka.

Keuriasdešimtmetis V. Varžinskas yra docentas, aplinkos inžinerijos ir kraštotvarkos mokslų daktaras, aplinkosaugininkas, dirbantis Kauno technologijos universitete.

bitininkauja, Bitininkauja ant stogo Kauno centre, Kaunieciams.lt

(nuotr. Urbanbee.lt)

Jo partneris ir kolega – bitininkas P.Chockevičius daug metų dirbo finansininku didelėse užsienio kompanijose Anglijoje.

„Bičiulis nusprendė, kad atėjo metas grįžti į tėvynę ir dabar mes kartu pradedame naują verslą“, – sakė V.Varžinskas.

 „Kauniečiams.lt“