NaujienosRajonas

Baigėsi Kauno rajono kalėdinių eglučių konkursas

0

“Prasidėjus gruodžiui, visas Kauno rajono įstaigas, organizacijas, bendruomenes ir gyventojus pakvietėme puošti lauko eglutes ir dalintis gražiausiomis jų nuotraukomis. Sulaukėme gausybės laiškų su skirtingomis, bet savaip ypatingomis kalėdinių eglių fotografijomis,” – praneša Kauno rajono savivaldybė (KRS).

Konkurse dalyvavo eglutės, kurias gyventojai ir bendruomenės papuošė lauke, todėl jos džiugina ne tik kūrėjus, bet ir kaimynus, praeivius.

Ypatingo dėmesio eglutės sulaukė feisbuke – čia kalėdinių eglučių galerija grožėjosi daugiau kaip 100 tūkstančių žmonių! Smagu, kad ne tik balsavote, bet ir negailėjote vieni kitiems komplimentų.

“Šiuo konkursu siekėme skatinti ne konkurenciją, o kūrybiškumą ir kalėdinės dvasios skleidimą Kauno rajone.

Tikime, kad tai pavyko, nes į eglučių konkursą gausiai įsitraukė ne tik seniūnijos, kultūros centrai, švietimo įstaigos, bet ir nedidelės bendruomenės, pavieniai gyventojai,” – sakoma pranešime.

Kaip pažymi KRS, buvo gražu stebėti, kad prie šventinės nuotaikos kūrimo gyvenvietėse susitelkė kaimynai: Patalmušėlio kaimo (Jaunystės g.) naujakuriai, Jonučių II kaimo (Stumbro g.) bendruomenė, Bubių kaimo (Parko g.) gyventojai.

“Džiaugiamės, kad savo miestelių puošyboje aktyviai dalyvavo Domeikavos, Ringaudų, Taurakiemio, Zapyškio, Ežerėlio ir Kulautuvos seniūnijos,” – nurodo KRS.

Išradingumu pasižymėjo Artūras Lauciūnas su netradicinės formos medine eglute, Stepas Galkinas su minimalistine kalėdine puošmena. Išskirtiniais rankų darbo žaisliukais žavėjo Virginija Zavedskaitė iš Čekiškės, Karmėlavos vaikų lopšelio-darželio „Žilvitis“ darželinukai.

Apšvietimo sprendimais stebino Samylų įlankoje skulptoriaus Raimondo Uždravio puoštos skulptūros, Neveronių bendruomenės sukurta kalėdinė pasaka, Ernestos Nevierės aukštaūgė žaliaskarė, Birutės Bendoraitienės elnių šeimyna, Ievos Mykolaitienės spalvingoji eglė.

Už visas nuostabias eglutes kviesta atiduoti savo balsus (patiktukus).

BALSAVIMO REZULTATAI (užfiksuoti gruodžio 27 d. 12 val.)

  • I vietą (1 690 balsai), kaip ir praėjusiais metais laimėjo Neveronių bendruomenės centras, papuošęs ne tik eglę, bet sukūręs aplink ją ir tikrą kalėdinę pasaką. Centrui atitenka 500 eurų piniginis prizas.
  • II vietą (1 545 balsai) laimėjo Samylų įlankoje medines skulptūras ir eglutę lemputėmis papuošęs skulptorius Raimondas Uždravis. Jam skiriamas 300 eurų čekis.
  • III vietą (956 balsai) iškovojo šalia Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo stovinti žaliaskarė, už kurią Ežerėlio kultūros centrui atitenka 200 eurų prizas.

Savo piniginį prizą įsteigęs meras Valerijus Makūnas labiausiai vertino kūrybiškumą, o šitaip į Kalėdų eglės puošimo procesą pažvelgusių tikrai netrūko. Todėl savo prizą meras padalino į tris dalis.

  • 200 eurų mero piniginis prizas skiriamas Virginijai Zavedskaitei iš Čekiškės. Mergina eglutės žaisliukus kūrė pati ir šiam reikalui panaudojo net 6 tūkst. smeigtukų.
  • Kitas 200 eurų čekis atitenka Artūrui Lauciūnui iš Lapių seniūnijos už neįprastos formos medinę kalėdinę puošmeną.
  • 100 eurų premiją pelno Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, kuri į Kalėdų eglės puošyba pažvelgė iš profesinės pusės. Jų eglutėje pasislėpė stebuklingas namelis ir biblioteka.

KRS dėkoja visiems konkurso dalyviams, kurie stebino kūrybiškumu, idėjomis, apšvietimo sprendimais ir prisidėjusiems prie magiškos Kalėdų nuotaikos kūrimo ir skleidimo Kauno rajone!

 

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos