Naujienos

Automobilio žibintai, kokius pasirinkti?

0

Automobilio žibintai – neišvengiama kiekvieno automobilio detalė, be kurios jis negalėtų dalyvauti eisme saugiai. Tiesa, vien tik to, kad žibintai automobilyje būtų – nepakanka. Jie privalo būti tvarkingi, atitinkantys saugumo reikalavimus bei KET taisykles ir turi veikti tinkamai. Jie turi būti sureguliuoti taip, kad apšviestų važiuojamąją dalį, orientuotą į dešinės pusės eismą ir neakintų kitų vairuotojų.

Kada naudojami automobilio žibintai?

Automobilyje yra keletas skirtingų žibintų, kurie skiriasi savo paskirtimi ir yra naudojami arba veikia tam tikrais atvejais. Pavyzdžiui, pagrindiniai priekiniai ir galiniai žibintai veikia nuolatos, kai automobilis dalyvauja eisme. Daugelyje šiuolaikinių automobilių priekiniai žibintai turi dienos ir tamsaus paros meto funkcijas, kurios persijungia automatiškai.

Įprastomis sąlygomis automobilyje dega artimosios priekinės šviesos, kurios skirtos važiuojant dienos metu ir tamsiu paros metu, kuomet važiuojamoji dalis yra apšviesta gatvių žibintais. Tuo tarpu ilgos šviesos gali būti naudojamos neapšviestame kelyje ar jo ruože, tačiau tik tuo atveju, kai priešpriešais nevažiuoja automobiliai, kadangi jos gali akinti vairuotojus.

Automobilių žibintų ir lempučių tipai – ką rinktis?

Automobilio žibintuose gali būti naudojamos skirtingo tipo apšvietimo lemputės – jos gali būti halogeninės, Xenon arba šviesos diodų LED lemputės. Pastarosios montuojamos į naujos kartos automobilius ir yra ypatingai vertinamos vairuotojų ne tik dėl išvaizdos, efektyvumo, bet ir techninių savybių.

Elektroninės parduotuvės autozibintai.lt atstovai teigia, kad tai yra pati efektyviausia automobilių apšvietimo technologija, išstūmusi net ir populiarius Xenon žibintus. Paprastai kalbant apie naujus automobilius, geresnio pasirinkimo nei kokybės, nei kainos atžvilgiu ieškoti neverta. O štai senesnės kartos automobiliams ji gali būti ne visai tinkama, kadangi halogeninėms lemputėms skirtame žibinte šios šviečia per daug ryškiai. Tai gali akinti kitus vairuotojus, todėl jas naudoti būtų draudžiama, nebent pavyktų pakeisti visą žibintą.

Visų tipų lemputės yra tinkamos tiek artimųjų, tiek tolimųjų šviesų funkcijai atlikti, tačiau Xenon lemputės pasižymi gana aukšta kaina. Halogeniniai žibintai yra vieni neefektyviausių, kadangi jie vartoja gana daug energijos, o tarnavimo laikas net iki dešimties kartų trumpesnis, lyginant su kitais.

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos