MiestasAtviras kauniečio laiškas – atėjo laikas nuversti valdžią, kuri net nesupranta iš kur valstybėje atsiranda pinigai

www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2020 27 balandžio49
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Kaunietis verslininkas Marius Kizelevičius nevynioja žodžių į vatą – valdantieji pamiršo, kad pinigai į valstybės iždą atkeliauja iš verslų, kuriuos savo sprendimais jie dabar ir žlugdo. Savo Facebook paskyroje vyras pasidalino įžvalgomis ir paskaičiavimais, kokią įtaką verslo generuojamos pajamos daro visos šalies biudžetui ir kiek verslininkams tenka atriekti valstybei. Jis kelia klausimą, gal atėjo laikas šaliai keisti valdžią?

„Dažniausiai spaudoje, televizijoje ir visuomenėje vyrauja požiūris, kad verslininkai yra blogis, kad jie vengia mokėti mokesčius, skriaudžia darbuotojus mokėdami jiems mažesnes algas, nei jie to nusipelno ir net valdžios vyrai tokius argumentus išsako karantino metu. Na, bet pažiūrėkime kaip visgi yra realybėje.

Lietuvoje šiuo metu yra 1,25 mln dirbančiųjų. Iš kurių apie 0,9 mln yra tie, kurie dirba verslo sektoriuje ir uždirba pinigus tiek sau tiek likusiems 0,35 mln dirbančiųjų valstybiniame sektoriuje, tiek ir likusiems 1,55 mln nedirbančių Lietuvos gyventojų. Iš 0,35mln dirbančių valstybiniame sektoriuje daugiau kaip 50 tūkstančių dirba valdininkais. Kitaip sakant 0,9 mln Lietuvos gyventojų išlaiko 1,9 mln Lietuvos gyventojų. Kaip taip atsitinka, kad blogasis verslas išlaiko visą Lietuvos ekonomiką, o darbuotojams moka per mažai?

Paskaičiuokime

Minimalus darbo užmokestis buvo pakeltas iki 607 €. Valdantieji pildo pažadus, tik pamiršta pasakyti, kad toks pakilimas atsitiko dėl iš esmės pasikeitusios apmokestinimo sistemos. Darbuotojas uždirbantis minimumą į rankas gauna tik 437,23 €, kitaip sakant jau nuo darbuotojo algos nuskaitoma 51,4€ VMI ir 129,11€ Sodrai, be to darbdavys papildomai sumoka 10,74€ mokesčių už darbuotoją ir pilna darbo vietos kaina gaunasi 617,74€. Nuo kurios bendrai atskaitoma 180,51€ mokesčių, kas sudaro 41,28% nuo išmokamos algos. Bet tai dar ne viskas.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Tarkime, darbuotojas uždirba kiek didesnį nei vidutinį darbo užmokestį. Kad ir 1500€ „ant popieriaus“, tai jam į rankas išmokama suma yra tik 947,14€, o darbdaviui ši darbo vieta viso kainuoja 1526.55. Tokiu atveju, viso mokesčių sumokama 61,17% nuo darbuotojo darbo užmokesčio. Prie 3000 eurų ar didesnių sumų bruto atlyginimo mokesčiai sudaro 68,21%. Nepamirškime, kad prie visų šių skaičių prisideda ir PVM.

Darome prielaidą, kad verslas veikia paslaugų sektoriuje ir samdo už vidutinę algą darbuotoją, kuris gauna 947,14€, bet turi sukurti verslui tokią naudą, kad uždirbtų 1526,55 plius PVM, ko pasekoje darbo vieta kainuoja 1847,13€. Tokiu būdu vien nuo darbo užmokesčio valstybė uždirba beveik tiek pat kiek ir darbuotojas. O kas liko verslininkui? Na verslininkas be darbo užmokesčio turi kitas išlaidas. Nuomojasi patalpas iš fizinio asmens ir moka GPM už nuomą, taip pat moka NT mokestį, jei patalpas nuomojasi ilgiau nei 3 mėn, moka visas išlaidas susijusias su patalpų išlaikymu.

Be to, verslui greičiausiai reikalingi automobiliai, tokiu atveju verslininkas moka akcizą už kurą, moka taršos mokestį, priklausomai nuo automobilių tipo dar ir kelių mokestį, moka už automobilių remontą ir eksploataciją. Priklausomai nuo veiklos tipo verslininkui gali tekti mokėti ir dar nesuskaičiuojamą kiekį skirtingų mokesčių, na ir jeigu po visų šių mokesčių jam lieka pelno, tai jis dar susimoka 5-15% pelno mokestį. Bet ir čia dar ne viskas, juk pinigai tai vis dar įmonės, dar reikia sumokėti ir GPM už dividendus dar 15%. Na ir galų gale jei verslininkui labai pasisekė ir užteko pinigų susimokėt visus šiuos mokesčius, jis gali eiti į parduotuvę ir pirkti ką tik nori, tik problema, kad ir pirkdamas parduotuvėj maisto produktus jis, kaip ir mes visi moka PVM už perkamas prekes.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Blogiausia visame šitame yra tai, kad net ir po visų šių mokesčių biudžetas netampa perteklinis. Gydytojams, kovojantiem su pandemijomis, nėra iš ko kelti algų, bet valdžia už gerą darbą tvarkantis su pandemija pasiskiria sau premijas pakeldami algas tiek, kiek neuždirba vidutinis Lietuvos žmogus per mėnesį, o po to, dar apkaltina verslą, kad su juo kažkas ne taip, jei mėnesiui uždarytas nesugeba išlaikyt darbuotojų ir patiria nuostolius. Kitaip sakant pajamų negaunat, bet ne tik išmokėkit 947,14€ darbuotojui, kuris nedirba, bet dar ir mokesčius nepamirškit susimokėt, jei nepapuolėt į sąrašą nuo covid-19 nukentėję įmonės. Nes mūsų valdžia įsivaizduoja, kad ne visos įmonės Lietuvoje nukentėjo nuo karantino. Na taip yra išimčių, kaip maisto prekybos centrai ir vaistinės, bet didžioji dalis verslų turėtų būti tam sąraše.

Vakar kreipiausi į ASAP Invega – programą, kuri finansuoja sąskaitas išrašytas būtent įmonėm esančiom sąraše. Na neskaitant to, kad tam, kad pretenduoti į tą paskolą, reikia praeiti kryžiaus kelią ir anksčiau laiko priduoti balansus į registrų centrą. Mes tai galim ir padarom, juk žada valstybė pigių pinigų paskolinti. Pildant paraišką sužinau, kad mūsų įmonei gali paskolinti 10 tūkstančių (kas yra beveik 1%, nuo įmonės apyvartos) už 62 tūkstančių sąskaitą, nors teigia, kad 85% nuo sumos. Ties ta vieta ir baigiasi mano pildymas paskolos prašymo, pareikalauju kliento grąžinti prekes ir išrašau jam kreditinę sąskaitą. Geriau tiesiog neturėti prievolės sumokėti PVM, nei pasiskolinti 10 tūkstančių.

Mūsų valdymo organai puikiai funkcionuoja, jie gali pasiskolinti 5 mlrd kovai su covid-19 ir panaudoti juos kilniems tikslams, kaip pavyzdžiui nuotoliniu būdu dirbantiems ministerijų klerkams pakelti algas.

Jei valstybė būtų valdoma kaip verslas, tai ją valdytų profesionalai. Niekas direktorium neskirtu žmogaus, kuris neturi elementaraus supratimo iš ko gaunamos pajamos. Niekas neleistų vogti įmonės lėšų perkant tiesiogiai nesusijusius su veikla saldainius, šalikus ir kitus garsiuosius pirkinius.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Nežinau, kaip tau, bet man jau atsibodo tokia valdžia, jos struktūra ir požiūris į verslą. Lietuvai reikia naujos politinės partijos su jaunais žmonėm, kurie supranta kas iš tikrųjų išlaiko valstybę. Kuri valdytų remiantis Singapūro technokratine praktika, pakeičiant niekam nereikalingus klerkus kompiuterizuotomis sistemomis, ko pasekoje panaikintų 50-70% dabartinių valdininkų darbo vietų. Ko pasekoje dirbančiųjų verslo sektoriuje daugėtų, o brangiausių išlaikytinių mažėtų.
Visą gyvenimą sakiau, kad joks sveiko proto žmogus neitų į politiką. Dabar pradedu galvoti, kad dauguma sveiko proto žmonių galvoja panašiai, to pasekoje ir turim tokį apsurdo teatrą.
Gal visgi laikas susiburti sveiko proto žmonėms ir sukurti politinę jėgą? Mielai prie tokios prisijungčiau. „

Dalinkitės su savo draugais

{{ category }}{{ title }}

{{ author }}
{{ excerpt }}
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
49 Komentarų
Naujausi
Seniausi Labiausiai balsuojami
Inline Feedbacks
View all comments
Virmantas

Kad ir 1500€ „ant popieriaus“, tai jam į rankas išmokama suma yra tik 947,14€, o darbdaviui ši darbo vieta viso kainuoja 1526.55. Tokiu atveju, viso mokesčių sumokama 61,17% nuo darbuotojo darbo užmokesčio.
Autoriau ar teisingai skaiciuojate viska??

Mindaugas

Tikra tiesa, bėda tame , kad mes Lietuviai nesame vieningi, galim palot sėdėdami už ekrano, pakomentuot vėjus pasivadinę slapyvardžiu, o kai prieisime prie to , kad daryti konkrecius darbus, 80 procentu sėdės ir toliau komentuos, kad tie kur kažką bando pakeisti yra durniai… nulinksta rankos kažką ir pradėti daryti… Sutinku ir su Raimiu Lietuvai reikia totalios diktaturos kokiem 5 metam , kad tvarka įvestų be gailesčio… gal ir žiauriai as cia, bet…

Raimis

Lietuvoje turėtu but baudėju komanda kūriu igaliojimai būtu aukščiau visko….

Tautos gynėjas

Kas isvogta jau nesusigrazinsit. Mums dar betruko nauju vagiu. Eikit vogt kitur.

Jolanta

Sutinku su straipsnio autoriumi 🙂

Tautos gynėjas

Tau galėtu padėti nuversti valdžią buvę Kauno mentai. Tik jeigu ne jūs verslininkai butumėte neišruriję jū bobų.

albinas

nu geriausia neturet verslo, faktas! ypac lietuvoj

Inga

Pritariu Jums. Jau turime 42 žmones ( 42 komentarai). Junkimės

Viktor.

Labas .Nu nėra pas mus valdžios ir jos niekada nebuvo. Yra tik tarnai, kurie yra renkami mūsų visų, bet nesugebantis dirbti mums visiems. Jie dirba sau ir savo giminėms bet draugams, ir prisiplakusiems prie jų. Tokia gi lietuvių nacija yra, kad niekada nedirbs kitam, tik sau ir savo prisiplakėliams. Galite rinkti ką norite ir kaip norite, bet jau 30 metų vyksta tas pats per tapati .Čiulba išrinktieji skambias arijas kaip kas išmano ir suokia labai jau gražias dainas mūsų ausiai. Bet jokia veiksmai geriausniam gyveni9mui mūsų naudai nėra ir nebus tol, kol mes patys nesiimsime į savo ranka tvarkyti šitų… Read more »

Laima

Drakonas mirė tegyvuoja drakonas. Visi tik prieš rinkimus žarsto pažadus, bet jie ir lieka pažadais kai gauna valdžią.

vytautas

teisingai nuo žmoniu turėtu mažiau atskaičiuot o nuo dardavio priklausomai nuo pelno. jai pelnas daugiau kaip 30% atitinkamai daugiau ir paimt. tad kad daugiau nepaimtu valdžia moketu didesnes algas

Rytis

Sutinku bet kas isto tik kalbam ir nieko nedarom kazkas daro o kiti myza ikelnytes kazka daryti ai niekas nepasikeis. Pasikeis jainpradesim nuo saves. Butent blet koronos prekybos cebtruose nera galima grustis ir trintis o kitur korona negalima. Ir dar sumazini alga aiskytis turi kodel sumazinot juk bubo tokia. Sutinku valstybes pagalba isuhine susikisa tokia pagalba tik sau padeti gali irnparodo kols verslas svarbus. Geriau vokeli zmogui moketi 50 prc prideti ka mokesciu suploji bent dziaugsis. Nes taip nesupranta galvoja sau pasiimi maudaisi pinigu voniose. Tad susimastykim kam.visgi nesam kaip bitutes pinigus kad kaip bus blogai nugara atsuks jie algas… Read more »

Benjaminas

Straipsnis būtų ne demagoginis, bet objektyvus ir informatyvus, jei tie visi valstybiniai mokesčiai būtų palyginti su kokia nors gerovės valstybe pvz. Švedija, Danija, Suomija. Dabar gi tiesa yra tai, kad kuo valsybėje didesni mokesčiai, tuo laimingesni ir turtingesni joje žmonęs, tuo gausesnė vidurinioji klasė, tuo mažiau skurdo.

Alvydas

Geriau nelyginti?!…

Vita

Šitaip kalbame 20m .ir nk!

Vilius
Loreta

100 proc teisingas straipsnis. Deja ne visi ,paslaugų ypač, verslai gali išeiti iš LT. Versti valdžios sm nepavyks,bet pagaliau turime gerai pagalvoti ką rinksime spalio men

Raimonda

Džiaugiuosi,kad yra dar blaiviai mąstančių žmonių šioj išvogtoj valstybėj!

Mindaugas

lol, pinigai tiesiog cirkuliuoja mūsų vidinėje rinkoje. Taip pat ta rinka gali pildytis arba tuštėti priklausomai nuo to kiek prekių/paslaugų eksportuojam, o kiek importuojam. Priežastis kodėl mums nuolat trūksta pinigų yra ta, kad tau reikia to telefono, kuris pagamintas kur nors Kinijoje, kad tau reikia naujo automobilio, naujo televizoriaus ir viso kito š, kurio mes patys negaminam. Va štai ir mūsų pinigai keliauja lauk iš Lietuvos. Belieka pamelžti karves ir iškirsti kokią girią, kad galėtume prištampuoti sūrelių ir popierinių baldų, kuriuos pardavę „anapus“, susigrąžintume tuos pinigus, kuriuos išleidome darydami savo gyvenimą „modernų“.

Renata

Puikus straipsnis, visiškai pritariu 🙂

Egidijus

Palaikau, norėčiau iškelti savo verslą iš LT tik dar nesidomėjau ta tema. Jei didžioji verslo dalis išeitų iš LT, gal tik tuomet kažkas pasikeistu. Jei kas iškeltų judėjimą dėl verslo pasitraukimo iš LT aš mielai prisijungčiau. Valdžios nuvertimas nelabai suveiks, juridiškai ar pilietiškai tai atlikti beveik neįmanoma. Jėga prieš sistemą pepašoksi, reikia sumaniau tai daryti.

Vitalija

Sutinku 200% ,kiek jie gali skriausti mažus verslininkus.

Vilius

100% sutinku

Egle

Palaikau jūsų nuomonę. Šiuo metu dėkojame medikams, tačiau valdžia turėtų dėkoti verslininkams kiekvieną dieną, nes jų lėšomis gali žaisti savo „politinius žaidimus“ .

Rasa Navickiene

Palaikau šia nuomone, tikrai labai tiksliai paskaiciuta.Ir tas požiūris neigiamas i versla, nesuprantu kodel atsirado tokia nuostata,beje premijeras negali suprasti,nes neturejes savo verslo….bet bent galetu neizeidineti eilini karta Lietuvos žmoniu, Putino ir to niekat negirdejau kad stumtu ant savo tautos

Nij

Vienpuse analize ☺ !!! Jei pereitum i kita puse duodu 100 proc situacija nepasikeistu taptum toks pat ☺. Problema tame ,kad Lietuvoje mazai zmoniu kai ju nera nera vartojimo ,o tada ekonomikai kaput ☺. Tai ir sukasi valdzia tada kaip jau iseina , nes pamato kad nieko gero nebeiseina belieka rupintis savimi ka ir daro visos buvusios, dabartines ir manau artimiausio laiko busimos valdzios☺. Su pagarba ir verslininkams,
ir valdziai visu gaila , bet visada tikiu kad viskas turi prasme ir veda i gera.

Marius

jei valdžia nepirktų tankų, auksinių šakučių ir šalmų, nestatytų kažkokių niekam nereikalingų valdovų rūmų, auksinių tualetų, galiu dar vardint tūkstančius pavyzdžių, tai pinigų biudžete būtų per akis, lietuva neturėtų skolų ir gyventume kad net šveicarai pavydėtų, bet brudo pilna valdžioje be atsakomybės taskančių mūsų pinigus, ir tik baudomis ir įstatymais mėgindami „sutvarkyti“ savo pridirbtas biudžeto skyles

Karolis

Sutinku! Palaikau! Verciam. Atstovejau Ukrainoje Maidana. Atstovesime ir cia!

Benjaminas

“ Atstovejau Ukrainoje Maidana.“ Na ir koks rezultatas, ar Ukraina tapo turtingesnė, ar pakilo atlyginimai, pensijos? Kiek man žinoma tai maidanas ją nustumė dešmtmečius atgal, ji tapo viena iš skurdžiausių Europos valstybių, kuria kaip ir anksčiau valdo tie patys oligarchai, tik dabar dar jie dar turi nuosavas karines struktūras. ko trūksta šiai šaliai, kuriai gamta ir Dievas nepagailėjo nieko išskyrus galbūt proto?

Inga

Sutinku 100%

Ausrys

Vėl darbuotojų mokamus mokesčius verslas vadina „verslas išlaiko“, o darbuotojai mokėdami nuo atlyginimo mokesčius valstybės neišlaiko, a ne?
Blogiausia, kad visi valdžios nuvertėjai yra dar didesni sukčiai ir dar didesni melagiai.
Jei net Motiną Teresę išrinktumėt į Lietuvos seimą ir tą susigundytų atkatais ir apsivogtų kaip ir visi seimūnai. Tai ką kalbėti apie „šventuosius“ verslininkus – prie lovio net šventieji žaibiškai virsta kiaulėmis.

Gedas

O tu sukurk nors 1 darbo vieta, tada laidyk gerkle. Nes dabar kaip suprantu uzdirbi pinigus verslininkui.

Vitius

O tai kas uzdirba jei ne darbuotojas.

Darka

Saunuolis Verslininkas. Ziauriai teisingai mastai ir skaiciuoji. Tie kas priestarauja tokiai nuomonei nera verslininkai., o paprastiems zmonems tie skaiciai nezinomi. Daugiau ju butu skelbiama , verslininkai nebutu nusikalteliai. Is valdzios niekuomet nera pagalbos , tik puolimai ir mokesciu mokejimo tikrinimai.. Daugiau tokiu straipsniu , gal tada verslas taps gerbiamas.

Vytas

Įdomu kas dabar valdžioje sėdi, ar kartais ne verslininkai. Kai verslas pradeda žlugti – laikas eiti į politiką ar į vadžią ir tuomet verslas stebuklingai pradeda kilti.

Kapitalas

Žinoma galima numatyti ir tai kad oficialiai bus daug kas nežinoma, ir slepiama reali informacija, kaip ir pati Faktai bus iškraipomi, nutylimi, ir kažkokiame lygyje turės cenzūros atspalvį viešinti ir gauti informaciją visuomenei.

Kapitalas

Akivaizdu kad verslai žlugdomi tyčia, kaip ir pati ekonomika. Supirkinės didysis kapitalas už kapeikas verslus, štai kam visa tai ir didins monopoliją mažindamas verslų kiekį ir verslų pajėgumus, tiesiogine prasme akivaizdu verslai žlugdomi. Kažkam didesniam konkurencija mažesnė, o naudingus verslus siūlys pirkti už kapeikas, gal net šantažuos aplinkiniais keliais parduoti verslus arba jų atsisakyti, nutraukiant veiklą. Bus netrukus verslų žlugimo vajus, kaip ir jų supirkinėjimo karštinė. Tai pamatysime netrukus.

Rimvis

čia tu po insulto, ar kas rimčiau?

Sigitas

Idėja turi pagrindo, tik nepatiko akivaizdus manipuliavimas skaičiais, procentais, norint sustiprinti įspūdį. Kratinys…
Be to ir „darbdaviu“ tikru vargu ar autorių pavadint galima – grupė įmonių, su neaiškai veikla, be darbuotojų. Pinigų skalbimu panašu „verslininkas“ užsiima ir matyt mažai išplauna. Nutarė į politiką mestis, bet reikia profesionalų užnugario, nes pats dirbt matyt nepratęs… , tik konsultuoti, o „koučeris“ juk už rezultatą neatsako…

Valdas

Gerb. Sigitai,
Gal galite paneigti nors vieną straipsnyje paminėtą skaičių ??

Jonė

Iš mokesčių valstybei, į biudžetą, patenka tik puse verslininko paminėtų procentų, o kita pusė mokama Sodrai iš kurios senatvėje tikimasi pensijos, gaunami vaiko pinigai ir … , taip pat Ligonių kasoms nuėję pinigėliai užtikrina sveikatos draudimą (ligoninės, poliklinikos …), kurių paslaugas gauna tiek verslininkai, tiek dirbantieji. Tiksliau apie procentus gali pasakyti buhalteriai.

Elmuntas

Mano nuomone Lietuvoje painiojamos sąvokos: darbdavys…, darbininkas…, Valdžia…., išlaikytiniai…, tarnautojai… ir santykiai tarp šių sąvokų. Visi galvoja, kad darbdavys yra tas, kuris duoda darbą…, turi kapitalą…, pinigus… Nieko panašaus nėra Lietuvoje. Darbdavys – privalo būti rinkėjas, kuris išrenka Valdžią per rinkimus. Vadinasi ir rinkėjas (eilinis Lietuvos gyventojas, turintis teisę rinkti Valdžią….) tiesiog privalo turėti visą Lietuvos kapitalą, pinigus, teises, (tiek turėti kapitalą ir pinigus….), tiek ir pareigą tuo (pinigais, kapitalu) dalintis… pagal atliktą darbą…, tiek ir pagal poreikius… Ir Įstatymus turi priiminėti ne Valdžia (kaip šiuo atveju daroma Lietuvoje…, SEIME…, Prezidentas…), BET eilinis LIETUVOS PILIETIS TURI VETO TEISĘ vienam ar… Read more »

Stase

Kodel visada zmones galvoja, kad „likusieji 0,35 mln dirbančiųjų valstybiniame sektoriuje“ nieko nedirba ir nemoka jokiu pajamu !!! ???Mokytojai, gydytojai, policija, kodel jus (pagal autoriaus samprotavimus) nieko nedirbat!!!??? ir nemokat jokiu mokesciu nei VMI nei sodrai??!!! Taigi tie patys verslininkai is savo varganu sumoketu mokesciu Sodrai negaus ir minimalios pensijos…. O kas moko, gydo, saugo juos ir ju vaikus??? Patys verslininkai?, nes viesasis sektorius tik islaikomas is ju… Pagailekit verslininku, kurie puse mokesciu visaip bando nuslepti!!!!! … ir „ïslaiko“ visa pasauli! O jeigu nesiseka verslas, tai eikite dirbti i viesaji sektoiu, ten tikrai truksta gabiu, protaujanciu zmoniu….ir nereiks nieko dirbti… Read more »

Justof

Nesakau, kad nėra gerai dirbančių minėtų profesijų žmonių, bet valdiškoj poliklinikoj didžioji dalis darbuotojų sudaro įspūdį, kad dirba ne dėl pašaukimo, o pinigų ko pasekmėje chirurgas sulaužytai rankai išrašo kremo pasitepti, kad nereiktų eiti pildyti visokių popierėlių rentgenui. Mokytojai valdiškuose mokyklose sudaro tokį pat įspūdį vis besiskųsdami, kaip jiem sunku dirbti, ir skundžiasi dažniausiai tie kur patys nemoka savo dalyko ir prašo kolegų nusirašyti jų planus. O policija išvis neaišku didžiają dalį ką saugo, nes dažniausiai eina bausti paprastų piliečių, o ne tų su kuriais teks konfliktuoti, už nesumokėtą mokestį sodina 10m., o tyčinę žmogžudystę duoda lygtinai 2m., nes nusikaltelis… Read more »

REGINADALIA

as JAU VYRESNIO AMZIAUS, IR VISA TAI ISGYVENAU ,SUPRANTU, BET KODEL KAIP SAKOMA PROTINGI JAUNI MOKYTI ZMONES NEKOVOJA UZ SAVO TEVU, VAIKU GYVENIMUS, GERIAU BAIGE MOKSLUS ISVAZIUOJA, TAI KAIP NEKLESTES LANSBERGIU , KIRKILU , GRYBAUSKU KLANAS?LENGVIAUSIA SVETIMOM RANKOM KOVOTI, O GAILA, JUK LIETUVA TOKIA GRAZI.

Romas

Regina Kaip visada tik landsbergiai ,grybauskaites o kur karbauskiai,paksai,uspaskiai?jie ka genijai finansu ar Rotsildu sunus.?nevarykit politines agitacijos

Darius

Brazausku klana dar pamiršot paminet Viešbutį tai už Litą nupirko

Aš

Vėl konservatorių bajeriai.

Petras

Durniau tu

  • Prenumeruokite naujienas
  • 49
    0
    Would love your thoughts, please comment.x
    ()
    x