Connect with us

Miestas

Atviras kauniečio laiškas – atėjo laikas nuversti valdžią, kuri net nesupranta iš kur valstybėje atsiranda pinigai

Paskelbta

Kaunietis verslininkas Marius Kizelevičius nevynioja žodžių į vatą – valdantieji pamiršo, kad pinigai į valstybės iždą atkeliauja iš verslų, kuriuos savo sprendimais jie dabar ir žlugdo. Savo Facebook paskyroje vyras pasidalino įžvalgomis ir paskaičiavimais, kokią įtaką verslo generuojamos pajamos daro visos šalies biudžetui ir kiek verslininkams tenka atriekti valstybei. Jis kelia klausimą, gal atėjo laikas šaliai keisti valdžią?

“Dažniausiai spaudoje, televizijoje ir visuomenėje vyrauja požiūris, kad verslininkai yra blogis, kad jie vengia mokėti mokesčius, skriaudžia darbuotojus mokėdami jiems mažesnes algas, nei jie to nusipelno ir net valdžios vyrai tokius argumentus išsako karantino metu. Na, bet pažiūrėkime kaip visgi yra realybėje.

Lietuvoje šiuo metu yra 1,25 mln dirbančiųjų. Iš kurių apie 0,9 mln yra tie, kurie dirba verslo sektoriuje ir uždirba pinigus tiek sau tiek likusiems 0,35 mln dirbančiųjų valstybiniame sektoriuje, tiek ir likusiems 1,55 mln nedirbančių Lietuvos gyventojų. Iš 0,35mln dirbančių valstybiniame sektoriuje daugiau kaip 50 tūkstančių dirba valdininkais. Kitaip sakant 0,9 mln Lietuvos gyventojų išlaiko 1,9 mln Lietuvos gyventojų. Kaip taip atsitinka, kad blogasis verslas išlaiko visą Lietuvos ekonomiką, o darbuotojams moka per mažai?

Paskaičiuokime

Minimalus darbo užmokestis buvo pakeltas iki 607 €. Valdantieji pildo pažadus, tik pamiršta pasakyti, kad toks pakilimas atsitiko dėl iš esmės pasikeitusios apmokestinimo sistemos. Darbuotojas uždirbantis minimumą į rankas gauna tik 437,23 €, kitaip sakant jau nuo darbuotojo algos nuskaitoma 51,4€ VMI ir 129,11€ Sodrai, be to darbdavys papildomai sumoka 10,74€ mokesčių už darbuotoją ir pilna darbo vietos kaina gaunasi 617,74€. Nuo kurios bendrai atskaitoma 180,51€ mokesčių, kas sudaro 41,28% nuo išmokamos algos. Bet tai dar ne viskas.

Tarkime, darbuotojas uždirba kiek didesnį nei vidutinį darbo užmokestį. Kad ir 1500€ “ant popieriaus”, tai jam į rankas išmokama suma yra tik 947,14€, o darbdaviui ši darbo vieta viso kainuoja 1526.55. Tokiu atveju, viso mokesčių sumokama 61,17% nuo darbuotojo darbo užmokesčio. Prie 3000 eurų ar didesnių sumų bruto atlyginimo mokesčiai sudaro 68,21%. Nepamirškime, kad prie visų šių skaičių prisideda ir PVM.

Darome prielaidą, kad verslas veikia paslaugų sektoriuje ir samdo už vidutinę algą darbuotoją, kuris gauna 947,14€, bet turi sukurti verslui tokią naudą, kad uždirbtų 1526,55 plius PVM, ko pasekoje darbo vieta kainuoja 1847,13€. Tokiu būdu vien nuo darbo užmokesčio valstybė uždirba beveik tiek pat kiek ir darbuotojas. O kas liko verslininkui? Na verslininkas be darbo užmokesčio turi kitas išlaidas. Nuomojasi patalpas iš fizinio asmens ir moka GPM už nuomą, taip pat moka NT mokestį, jei patalpas nuomojasi ilgiau nei 3 mėn, moka visas išlaidas susijusias su patalpų išlaikymu.

Be to, verslui greičiausiai reikalingi automobiliai, tokiu atveju verslininkas moka akcizą už kurą, moka taršos mokestį, priklausomai nuo automobilių tipo dar ir kelių mokestį, moka už automobilių remontą ir eksploataciją. Priklausomai nuo veiklos tipo verslininkui gali tekti mokėti ir dar nesuskaičiuojamą kiekį skirtingų mokesčių, na ir jeigu po visų šių mokesčių jam lieka pelno, tai jis dar susimoka 5-15% pelno mokestį. Bet ir čia dar ne viskas, juk pinigai tai vis dar įmonės, dar reikia sumokėti ir GPM už dividendus dar 15%. Na ir galų gale jei verslininkui labai pasisekė ir užteko pinigų susimokėt visus šiuos mokesčius, jis gali eiti į parduotuvę ir pirkti ką tik nori, tik problema, kad ir pirkdamas parduotuvėj maisto produktus jis, kaip ir mes visi moka PVM už perkamas prekes.

Blogiausia visame šitame yra tai, kad net ir po visų šių mokesčių biudžetas netampa perteklinis. Gydytojams, kovojantiem su pandemijomis, nėra iš ko kelti algų, bet valdžia už gerą darbą tvarkantis su pandemija pasiskiria sau premijas pakeldami algas tiek, kiek neuždirba vidutinis Lietuvos žmogus per mėnesį, o po to, dar apkaltina verslą, kad su juo kažkas ne taip, jei mėnesiui uždarytas nesugeba išlaikyt darbuotojų ir patiria nuostolius. Kitaip sakant pajamų negaunat, bet ne tik išmokėkit 947,14€ darbuotojui, kuris nedirba, bet dar ir mokesčius nepamirškit susimokėt, jei nepapuolėt į sąrašą nuo covid-19 nukentėję įmonės. Nes mūsų valdžia įsivaizduoja, kad ne visos įmonės Lietuvoje nukentėjo nuo karantino. Na taip yra išimčių, kaip maisto prekybos centrai ir vaistinės, bet didžioji dalis verslų turėtų būti tam sąraše.

Vakar kreipiausi į ASAP Invega – programą, kuri finansuoja sąskaitas išrašytas būtent įmonėm esančiom sąraše. Na neskaitant to, kad tam, kad pretenduoti į tą paskolą, reikia praeiti kryžiaus kelią ir anksčiau laiko priduoti balansus į registrų centrą. Mes tai galim ir padarom, juk žada valstybė pigių pinigų paskolinti. Pildant paraišką sužinau, kad mūsų įmonei gali paskolinti 10 tūkstančių (kas yra beveik 1%, nuo įmonės apyvartos) už 62 tūkstančių sąskaitą, nors teigia, kad 85% nuo sumos. Ties ta vieta ir baigiasi mano pildymas paskolos prašymo, pareikalauju kliento grąžinti prekes ir išrašau jam kreditinę sąskaitą. Geriau tiesiog neturėti prievolės sumokėti PVM, nei pasiskolinti 10 tūkstančių.

Mūsų valdymo organai puikiai funkcionuoja, jie gali pasiskolinti 5 mlrd kovai su covid-19 ir panaudoti juos kilniems tikslams, kaip pavyzdžiui nuotoliniu būdu dirbantiems ministerijų klerkams pakelti algas.

Jei valstybė būtų valdoma kaip verslas, tai ją valdytų profesionalai. Niekas direktorium neskirtu žmogaus, kuris neturi elementaraus supratimo iš ko gaunamos pajamos. Niekas neleistų vogti įmonės lėšų perkant tiesiogiai nesusijusius su veikla saldainius, šalikus ir kitus garsiuosius pirkinius.

Nežinau, kaip tau, bet man jau atsibodo tokia valdžia, jos struktūra ir požiūris į verslą. Lietuvai reikia naujos politinės partijos su jaunais žmonėm, kurie supranta kas iš tikrųjų išlaiko valstybę. Kuri valdytų remiantis Singapūro technokratine praktika, pakeičiant niekam nereikalingus klerkus kompiuterizuotomis sistemomis, ko pasekoje panaikintų 50-70% dabartinių valdininkų darbo vietų. Ko pasekoje dirbančiųjų verslo sektoriuje daugėtų, o brangiausių išlaikytinių mažėtų.
Visą gyvenimą sakiau, kad joks sveiko proto žmogus neitų į politiką. Dabar pradedu galvoti, kad dauguma sveiko proto žmonių galvoja panašiai, to pasekoje ir turim tokį apsurdo teatrą.
Gal visgi laikas susiburti sveiko proto žmonėms ir sukurti politinę jėgą? Mielai prie tokios prisijungčiau. “

Skaityti toliau
49 komentarai

49 Comments

 1. Virmantas

  2020-05-28 at 9:36

  Kad ir 1500€ „ant popieriaus“, tai jam į rankas išmokama suma yra tik 947,14€, o darbdaviui ši darbo vieta viso kainuoja 1526.55. Tokiu atveju, viso mokesčių sumokama 61,17% nuo darbuotojo darbo užmokesčio.
  Autoriau ar teisingai skaiciuojate viska??

 2. Mindaugas

  2020-05-19 at 23:12

  Tikra tiesa, bėda tame , kad mes Lietuviai nesame vieningi, galim palot sėdėdami už ekrano, pakomentuot vėjus pasivadinę slapyvardžiu, o kai prieisime prie to , kad daryti konkrecius darbus, 80 procentu sėdės ir toliau komentuos, kad tie kur kažką bando pakeisti yra durniai… nulinksta rankos kažką ir pradėti daryti… Sutinku ir su Raimiu Lietuvai reikia totalios diktaturos kokiem 5 metam , kad tvarka įvestų be gailesčio… gal ir žiauriai as cia, bet…

 3. Raimis

  2020-05-17 at 12:57

  Lietuvoje turėtu but baudėju komanda kūriu igaliojimai būtu aukščiau visko….

 4. Tautos gynėjas

  2020-05-14 at 16:22

  Kas isvogta jau nesusigrazinsit. Mums dar betruko nauju vagiu. Eikit vogt kitur.

 5. Jolanta

  2020-05-14 at 16:04

  Sutinku su straipsnio autoriumi 🙂

 6. Tautos gynėjas

  2020-05-14 at 13:14

  Tau galėtu padėti nuversti valdžią buvę Kauno mentai. Tik jeigu ne jūs verslininkai butumėte neišruriję jū bobų.

 7. albinas

  2020-05-13 at 14:35

  nu geriausia neturet verslo, faktas! ypac lietuvoj

 8. Inga

  2020-05-13 at 5:28

  Pritariu Jums. Jau turime 42 žmones ( 42 komentarai). Junkimės

 9. Viktor.

  2020-05-10 at 18:59

  Labas .Nu nėra pas mus valdžios ir jos niekada nebuvo. Yra tik tarnai, kurie yra renkami mūsų visų, bet nesugebantis dirbti mums visiems. Jie dirba sau ir savo giminėms bet draugams, ir prisiplakusiems prie jų. Tokia gi lietuvių nacija yra, kad niekada nedirbs kitam, tik sau ir savo prisiplakėliams.
  Galite rinkti ką norite ir kaip norite, bet jau 30 metų vyksta tas pats per tapati .Čiulba išrinktieji skambias arijas kaip kas išmano ir suokia labai jau gražias dainas mūsų ausiai. Bet jokia veiksmai geriausniam gyveni9mui mūsų naudai nėra ir nebus tol, kol mes patys nesiimsime į savo ranka tvarkyti šitų išrinktųjų mela, apgaule ir vedmainyste savo darbe .Jie kuria tokius įstatymus, kad jie nėra palankus mums visiems. Jie gi nedirba tame Seime, o tik imituoja ten savo darbą. Tai kam mums toks seimas yra reikalingas, kuris nesugeba dirbti mums, o tik rietis tarpusavyje ir kelti arzėli tame plote, a?.
  Galima rašyti daug ir gražiai, bet kas iš to?. Juk niekas nesikeičia, išrenkame žmones, o pasirodo, kad sukčiai ir melagiai papuola į ten. kad juos niekas neliestų už blogai priimtus įstatymus, Savanudžiai ir išpuikeliai sėdi su savo imunitėtų. Kodėl jie bijo save susimažinti, juk jie turi dirbti, bet ne egzistuoti tenais visų mūsų naudai, parazitai.

 10. Laima

  2020-05-08 at 18:35

  Drakonas mirė tegyvuoja drakonas. Visi tik prieš rinkimus žarsto pažadus, bet jie ir lieka pažadais kai gauna valdžią.

 11. vytautas

  2020-05-08 at 13:04

  teisingai nuo žmoniu turėtu mažiau atskaičiuot o nuo dardavio priklausomai nuo pelno. jai pelnas daugiau kaip 30% atitinkamai daugiau ir paimt. tad kad daugiau nepaimtu valdžia moketu didesnes algas

 12. Rytis

  2020-05-06 at 22:38

  Sutinku bet kas isto tik kalbam ir nieko nedarom kazkas daro o kiti myza ikelnytes kazka daryti ai niekas nepasikeis. Pasikeis jainpradesim nuo saves. Butent blet koronos prekybos cebtruose nera galima grustis ir trintis o kitur korona negalima. Ir dar sumazini alga aiskytis turi kodel sumazinot juk bubo tokia. Sutinku valstybes pagalba isuhine susikisa tokia pagalba tik sau padeti gali irnparodo kols verslas svarbus. Geriau vokeli zmogui moketi 50 prc prideti ka mokesciu suploji bent dziaugsis. Nes taip nesupranta galvoja sau pasiimi maudaisi pinigu voniose. Tad susimastykim kam.visgi nesam kaip bitutes pinigus kad kaip bus blogai nugara atsuks jie algas juk vistiek gaus juk valstybe moka o kas mums moka.

 13. Benjaminas

  2020-05-06 at 11:39

  Straipsnis būtų ne demagoginis, bet objektyvus ir informatyvus, jei tie visi valstybiniai mokesčiai būtų palyginti su kokia nors gerovės valstybe pvz. Švedija, Danija, Suomija. Dabar gi tiesa yra tai, kad kuo valsybėje didesni mokesčiai, tuo laimingesni ir turtingesni joje žmonęs, tuo gausesnė vidurinioji klasė, tuo mažiau skurdo.

  • Alvydas

   2020-05-12 at 0:11

   Geriau nelyginti?!…

 14. Vita

  2020-05-06 at 8:42

  Šitaip kalbame 20m .ir nk!

 15. Vilius

  2020-05-06 at 7:37

 16. Loreta

  2020-05-05 at 17:43

  100 proc teisingas straipsnis. Deja ne visi ,paslaugų ypač, verslai gali išeiti iš LT. Versti valdžios sm nepavyks,bet pagaliau turime gerai pagalvoti ką rinksime spalio men

 17. Raimonda

  2020-05-05 at 10:14

  Džiaugiuosi,kad yra dar blaiviai mąstančių žmonių šioj išvogtoj valstybėj!

 18. Mindaugas

  2020-05-05 at 7:46

  lol, pinigai tiesiog cirkuliuoja mūsų vidinėje rinkoje. Taip pat ta rinka gali pildytis arba tuštėti priklausomai nuo to kiek prekių/paslaugų eksportuojam, o kiek importuojam. Priežastis kodėl mums nuolat trūksta pinigų yra ta, kad tau reikia to telefono, kuris pagamintas kur nors Kinijoje, kad tau reikia naujo automobilio, naujo televizoriaus ir viso kito š, kurio mes patys negaminam. Va štai ir mūsų pinigai keliauja lauk iš Lietuvos. Belieka pamelžti karves ir iškirsti kokią girią, kad galėtume prištampuoti sūrelių ir popierinių baldų, kuriuos pardavę “anapus”, susigrąžintume tuos pinigus, kuriuos išleidome darydami savo gyvenimą “modernų”.

 19. Renata

  2020-05-04 at 11:10

  Puikus straipsnis, visiškai pritariu 🙂

 20. Egidijus

  2020-05-02 at 18:45

  Palaikau, norėčiau iškelti savo verslą iš LT tik dar nesidomėjau ta tema. Jei didžioji verslo dalis išeitų iš LT, gal tik tuomet kažkas pasikeistu. Jei kas iškeltų judėjimą dėl verslo pasitraukimo iš LT aš mielai prisijungčiau. Valdžios nuvertimas nelabai suveiks, juridiškai ar pilietiškai tai atlikti beveik neįmanoma. Jėga prieš sistemą pepašoksi, reikia sumaniau tai daryti.

 21. Vitalija

  2020-05-02 at 12:56

  Sutinku 200% ,kiek jie gali skriausti mažus verslininkus.

 22. Vilius

  2020-05-02 at 12:30

  100% sutinku

 23. Egle

  2020-05-02 at 9:55

  Palaikau jūsų nuomonę. Šiuo metu dėkojame medikams, tačiau valdžia turėtų dėkoti verslininkams kiekvieną dieną, nes jų lėšomis gali žaisti savo “politinius žaidimus” .

 24. Rasa Navickiene

  2020-05-02 at 9:31

  Palaikau šia nuomone, tikrai labai tiksliai paskaiciuta.Ir tas požiūris neigiamas i versla, nesuprantu kodel atsirado tokia nuostata,beje premijeras negali suprasti,nes neturejes savo verslo….bet bent galetu neizeidineti eilini karta Lietuvos žmoniu, Putino ir to niekat negirdejau kad stumtu ant savo tautos

 25. Nij

  2020-05-01 at 22:42

  Vienpuse analize ☺ !!! Jei pereitum i kita puse duodu 100 proc situacija nepasikeistu taptum toks pat ☺. Problema tame ,kad Lietuvoje mazai zmoniu kai ju nera nera vartojimo ,o tada ekonomikai kaput ☺. Tai ir sukasi valdzia tada kaip jau iseina , nes pamato kad nieko gero nebeiseina belieka rupintis savimi ka ir daro visos buvusios, dabartines ir manau artimiausio laiko busimos valdzios☺. Su pagarba ir verslininkams,
  ir valdziai visu gaila , bet visada tikiu kad viskas turi prasme ir veda i gera.

  • Marius

   2020-05-02 at 16:55

   jei valdžia nepirktų tankų, auksinių šakučių ir šalmų, nestatytų kažkokių niekam nereikalingų valdovų rūmų, auksinių tualetų, galiu dar vardint tūkstančius pavyzdžių, tai pinigų biudžete būtų per akis, lietuva neturėtų skolų ir gyventume kad net šveicarai pavydėtų, bet brudo pilna valdžioje be atsakomybės taskančių mūsų pinigus, ir tik baudomis ir įstatymais mėgindami “sutvarkyti” savo pridirbtas biudžeto skyles

 26. Karolis

  2020-05-01 at 11:11

  Sutinku! Palaikau! Verciam. Atstovejau Ukrainoje Maidana. Atstovesime ir cia!

  • Benjaminas

   2020-05-06 at 11:31

   ” Atstovejau Ukrainoje Maidana.” Na ir koks rezultatas, ar Ukraina tapo turtingesnė, ar pakilo atlyginimai, pensijos? Kiek man žinoma tai maidanas ją nustumė dešmtmečius atgal, ji tapo viena iš skurdžiausių Europos valstybių, kuria kaip ir anksčiau valdo tie patys oligarchai, tik dabar dar jie dar turi nuosavas karines struktūras. ko trūksta šiai šaliai, kuriai gamta ir Dievas nepagailėjo nieko išskyrus galbūt proto?

 27. Inga

  2020-05-01 at 9:47

  Sutinku 100%

 28. Ausrys

  2020-04-29 at 12:19

  Vėl darbuotojų mokamus mokesčius verslas vadina “verslas išlaiko”, o darbuotojai mokėdami nuo atlyginimo mokesčius valstybės neišlaiko, a ne?
  Blogiausia, kad visi valdžios nuvertėjai yra dar didesni sukčiai ir dar didesni melagiai.
  Jei net Motiną Teresę išrinktumėt į Lietuvos seimą ir tą susigundytų atkatais ir apsivogtų kaip ir visi seimūnai. Tai ką kalbėti apie “šventuosius” verslininkus – prie lovio net šventieji žaibiškai virsta kiaulėmis.

  • Gedas

   2020-04-29 at 13:31

   O tu sukurk nors 1 darbo vieta, tada laidyk gerkle. Nes dabar kaip suprantu uzdirbi pinigus verslininkui.

   • Vitius

    2020-05-11 at 14:51

    O tai kas uzdirba jei ne darbuotojas.

 29. Darka

  2020-04-29 at 8:49

  Saunuolis Verslininkas. Ziauriai teisingai mastai ir skaiciuoji. Tie kas priestarauja tokiai nuomonei nera verslininkai., o paprastiems zmonems tie skaiciai nezinomi. Daugiau ju butu skelbiama , verslininkai nebutu nusikalteliai. Is valdzios niekuomet nera pagalbos , tik puolimai ir mokesciu mokejimo tikrinimai.. Daugiau tokiu straipsniu , gal tada verslas taps gerbiamas.

  • Vytas

   2020-05-01 at 1:44

   Įdomu kas dabar valdžioje sėdi, ar kartais ne verslininkai. Kai verslas pradeda žlugti – laikas eiti į politiką ar į vadžią ir tuomet verslas stebuklingai pradeda kilti.

 30. Kapitalas

  2020-04-29 at 6:46

  Žinoma galima numatyti ir tai kad oficialiai bus daug kas nežinoma, ir slepiama reali informacija, kaip ir pati Faktai bus iškraipomi, nutylimi, ir kažkokiame lygyje turės cenzūros atspalvį viešinti ir gauti informaciją visuomenei.

 31. Kapitalas

  2020-04-29 at 6:29

  Akivaizdu kad verslai žlugdomi tyčia, kaip ir pati ekonomika. Supirkinės didysis kapitalas už kapeikas verslus, štai kam visa tai ir didins monopoliją mažindamas verslų kiekį ir verslų pajėgumus, tiesiogine prasme akivaizdu verslai žlugdomi. Kažkam didesniam konkurencija mažesnė, o naudingus verslus siūlys pirkti už kapeikas, gal net šantažuos aplinkiniais keliais parduoti verslus arba jų atsisakyti, nutraukiant veiklą. Bus netrukus verslų žlugimo vajus, kaip ir jų supirkinėjimo karštinė. Tai pamatysime netrukus.

 32. Rimvis

  2020-04-29 at 0:04

  čia tu po insulto, ar kas rimčiau?

 33. Sigitas

  2020-04-28 at 17:20

  Idėja turi pagrindo, tik nepatiko akivaizdus manipuliavimas skaičiais, procentais, norint sustiprinti įspūdį. Kratinys…
  Be to ir “darbdaviu” tikru vargu ar autorių pavadint galima – grupė įmonių, su neaiškai veikla, be darbuotojų. Pinigų skalbimu panašu “verslininkas” užsiima ir matyt mažai išplauna. Nutarė į politiką mestis, bet reikia profesionalų užnugario, nes pats dirbt matyt nepratęs… , tik konsultuoti, o “koučeris” juk už rezultatą neatsako…

  • Valdas

   2020-05-01 at 17:18

   Gerb. Sigitai,
   Gal galite paneigti nors vieną straipsnyje paminėtą skaičių ??

   • Jonė

    2020-05-06 at 0:36

    Iš mokesčių valstybei, į biudžetą, patenka tik puse verslininko paminėtų procentų, o kita pusė mokama Sodrai iš kurios senatvėje tikimasi pensijos, gaunami vaiko pinigai ir … , taip pat Ligonių kasoms nuėję pinigėliai užtikrina sveikatos draudimą (ligoninės, poliklinikos …), kurių paslaugas gauna tiek verslininkai, tiek dirbantieji. Tiksliau apie procentus gali pasakyti buhalteriai.

 34. Elmuntas

  2020-04-28 at 16:47

  Mano nuomone Lietuvoje painiojamos sąvokos: darbdavys…, darbininkas…, Valdžia…., išlaikytiniai…, tarnautojai… ir santykiai tarp šių sąvokų. Visi galvoja, kad darbdavys yra tas, kuris duoda darbą…, turi kapitalą…, pinigus… Nieko panašaus nėra Lietuvoje. Darbdavys – privalo būti rinkėjas, kuris išrenka Valdžią per rinkimus. Vadinasi ir rinkėjas (eilinis Lietuvos gyventojas, turintis teisę rinkti Valdžią….) tiesiog privalo turėti visą Lietuvos kapitalą, pinigus, teises, (tiek turėti kapitalą ir pinigus….), tiek ir pareigą tuo (pinigais, kapitalu) dalintis… pagal atliktą darbą…, tiek ir pagal poreikius… Ir Įstatymus turi priiminėti ne Valdžia (kaip šiuo atveju daroma Lietuvoje…, SEIME…, Prezidentas…), BET eilinis LIETUVOS PILIETIS TURI VETO TEISĘ vienam ar kitam Įstatymui… Laikytina, TEISMAS nėra TA institucija, turinti ĮSTATYMO KONTROLĖS TEISĘ. Ši TEISĖ PRIIMTI SPRENDIMUS TURI BŪTI SUTEIKTA vėl gi EILINIAM LIETUVOS PILIEČIUI-RINKĖJUI. O dabar Lietuvoje Sprendimus priima Sukčių…, Aferistų…, Melagių… susivienijimai (SEIMAS, TEISMAS, VYRIAUSYBĖ (NKVD), PREZIDENTAS). Pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją Lietuvos Valdžia yra ginama Teisinio Imuniteto… O Lietuvos eilinis pilietis šios TEISĖS NETURI. Laikytina, kad Valdžia gali išnaudoti…, pasisavinti…, paimti… eilinio piliečio sąžiningai uždirbtą turtą, atlyginimą… ir kitokį kapitalą, kuris TIKRAI NEPRIKLAUSO VALDŽIAI…. TAI YRA NESĄŽININGA.

 35. Stase

  2020-04-28 at 12:20

  Kodel visada zmones galvoja, kad “likusieji 0,35 mln dirbančiųjų valstybiniame sektoriuje” nieko nedirba ir nemoka jokiu pajamu !!! ???Mokytojai, gydytojai, policija, kodel jus (pagal autoriaus samprotavimus) nieko nedirbat!!!??? ir nemokat jokiu mokesciu nei VMI nei sodrai??!!! Taigi tie patys verslininkai is savo varganu sumoketu mokesciu Sodrai negaus ir minimalios pensijos…. O kas moko, gydo, saugo juos ir ju vaikus??? Patys verslininkai?, nes viesasis sektorius tik islaikomas is ju… Pagailekit verslininku, kurie puse mokesciu visaip bando nuslepti!!!!! … ir “ïslaiko” visa pasauli! O jeigu nesiseka verslas, tai eikite dirbti i viesaji sektoiu, ten tikrai truksta gabiu, protaujanciu zmoniu….ir nereiks nieko dirbti ( pagal jus, verslininkai). Bet kiek girdejau tie verslininkai sako, kad tiek ardamas visa menesi viesajame sektoriuje, privaciame sektoriuje uzdibsiu per viena diena…

  • Justof

   2020-04-28 at 14:29

   Nesakau, kad nėra gerai dirbančių minėtų profesijų žmonių, bet valdiškoj poliklinikoj didžioji dalis darbuotojų sudaro įspūdį, kad dirba ne dėl pašaukimo, o pinigų ko pasekmėje chirurgas sulaužytai rankai išrašo kremo pasitepti, kad nereiktų eiti pildyti visokių popierėlių rentgenui. Mokytojai valdiškuose mokyklose sudaro tokį pat įspūdį vis besiskųsdami, kaip jiem sunku dirbti, ir skundžiasi dažniausiai tie kur patys nemoka savo dalyko ir prašo kolegų nusirašyti jų planus. O policija išvis neaišku didžiają dalį ką saugo, nes dažniausiai eina bausti paprastų piliečių, o ne tų su kuriais teks konfliktuoti, už nesumokėtą mokestį sodina 10m., o tyčinę žmogžudystę duoda lygtinai 2m., nes nusikaltelis darbo nebegaus, gyvens iš pašalpos ir, kad ją toliau gautų, balsuos už konservatorius.

 36. REGINADALIA

  2020-04-28 at 9:58

  as JAU VYRESNIO AMZIAUS, IR VISA TAI ISGYVENAU ,SUPRANTU, BET KODEL KAIP SAKOMA PROTINGI JAUNI MOKYTI ZMONES NEKOVOJA UZ SAVO TEVU, VAIKU GYVENIMUS, GERIAU BAIGE MOKSLUS ISVAZIUOJA, TAI KAIP NEKLESTES LANSBERGIU , KIRKILU , GRYBAUSKU KLANAS?LENGVIAUSIA SVETIMOM RANKOM KOVOTI, O GAILA, JUK LIETUVA TOKIA GRAZI.

  • Romas

   2020-05-02 at 11:42

   Regina Kaip visada tik landsbergiai ,grybauskaites o kur karbauskiai,paksai,uspaskiai?jie ka genijai finansu ar Rotsildu sunus.?nevarykit politines agitacijos

  • Darius

   2020-05-07 at 7:07

   Brazausku klana dar pamiršot paminet Viešbutį tai už Litą nupirko

 37. 2020-04-28 at 7:51

  Vėl konservatorių bajeriai.

  • Petras

   2020-04-28 at 14:47

   Durniau tu

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Miestas

COVID-19 protrūkis Kauno įmonėje: laukiama tyrimų rezultatų

Paskelbta

Kaune veikiančioje įmonėje „Hegelmann Transporte“ užfiksavus koronaviruso protrūkį, šiuo metu dedamos visos pastangos, kad situacija būtų suvaldyta. 

Kaip teigia Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras, pagrindinė užduotis šiai dienai – maksimaliai suvaldyti situaciją lokaliame koronaviruso židinyje. Tvirtinama, kad kol kas tai vyksta sklandžiai. „Laukiame naujausių tyrimų duomenų, kuriais vadovaudamiesi nedelsiant imsimės tolesnių veiksmų. Tyrimų rezultatus tikimės gauti artimiausiomis valandomis. Išsamių asmens duomenų apie tiriamus žmones teikti negalime, tačiau patvirtiname, kad be Uzbekijos Respublikos piliečių taip pat ištirta beveik pusšimtis ukrainiečių, dirbančių toje pačioje bendrovėje“, – komentuoja P. Keras.

P. Keras taip pat priduria, kad atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją, Kauno miesto meras šiandien kreipėsi į Valstybės ekstremalių situacijų operacijų vadovą, sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą su siūlymu parengti teisės aktą, kuriuo būtų numatytas privalomas asmenų, atvykusių iš trečiųjų šalių, ištyrimas mobiliuosiuose patikros punktuose dėl koronaviruso infekcijos. Taip pat siūloma įtvirtinti pareigą darbdaviams užtikrinti tinkamas apgyvendinimo sąlygas iš trečiųjų šalių į Lietuvą atvykusiems darbuotojams. Pasak Visvaldo Matijošaičio, tokie sprendimai padėtų toliau efektyviai valdyti epidemiologinę situaciją ir ženkliai prisidėtų užkertant kelią panašiems COVID-19 protrūkiams tiek Kauno mieste, tiek ir kitose šalies savivaldybėse.

 

Skaityti toliau

Miestas

Apie nuotolinio mokymosi privalumus – iš Kauno studentų lūpų

Paskelbta

Karantino metu apie nuotolinį mokymąsi dažniausiai buvo galima išgirsti ne iš pačios geriausios pusės. Žiniasklaida mirgėjo pranešimais apie mokymosi tokiu būdu keliamus iššūkius, su kuriais ne visiems pavykdavo lengvai susidoroti, netrūko ir žinučių apie technines kliūtis. Tačiau šį kartą, jau nurimus mokslo metų šurmuliui, pasibaigus egzaminų sesijoms, Kauno studentų pasiteiravome, kokių pozityvių dalykų šie visgi pasisėmė iš laikotarpio, kai mokytis teko per kompiuterio ekraną.

Nors dalis kalbintų studentų ir teigė, kad nenorėtų, jog ateityje vėl tektų mokytis nuotoliniu būdu, tačiau pripažino, kad tai vis dėlto buvo įdomi patirtis. Net ir užklupus jau minėtiems techniniams nesklandumams, kurie kartais virsdavo kurioziškomis situacijomis, galiausiai šie taip pat priversdavo išspausti šypseną ar smagiai visiems kartu pasijuokti.

Padaugėjo laisvo laiko

Kalbinti studentai vieningai teigė, kad vienas didžiausių nuotolinio mokymosi privalumų – sutaupytas laikas. Mat laikas, kurį studentai praleisdavo keliaudami į paskaitas ir atgal iš jų, dabar galėjo būti išnaudotas kitoms veikloms. Tai, kad nereikėdavo niekur vykti, studentams leido taupyti ne tik laiką, bet ir pinigus – ši situacija suteikė galimybę išleisti mažiau viešojo transporto bilietams ar nuosavų automobilių kurui. Pastebėta ir tai, kad daug mažiau studentų vėluodavo laiku prisijungti į online paskaitas, lyginant su tuo, kiek jų susivėlindavo šioms vykstant auditorijose. Kadangi virtualiai vykstančių paskaitų įrašus dėstytojai galėdavo išsaugoti, studentai itin džiaugėsi galimybe medžiagą išklausyti jiems patogiu laiku. Tokiu atveju, net ir nepavykus sudalyvauti paskaitoje numatytu laiku, nereikėdavo jaustis lyg kažką praleidus ir klausinėti informacijos kitų, norint pasivyti kursą.

Kaip vieną iš privalumų, studentai taip pat išskyrė ir įvairesnes atsiskaitymų formas, kas suteikė galimybę dar kūrybiškiau ir iš naujų pusių pažvelgti į savo studijuojamą dalyką. Tai leido paįvairinti tradicinius rašto darbus ir savo žinias pademonstruoti kitokiais būdais.

Įtakos turėjo ir psichologinei sveikatai

Panašu, kad mokymasis nuotoliniu būdu turėjo teigiamos įtakos ir kalbintų studentų psichologinei būklei. Studentai džiaugėsi sumažėjusiu streso lygiu, mat turėjo galimybę dirbti jiems patogiu tempu, kitaip dėliotis savo dienotvarkę. „Labiau pradėjau gilintis į save, aiškintis ko iš tiesų noriu ir kas man yra tikrai svarbu ir įdomu. Išmokau labiau planuotis ir efektyviau išnaudoti laisvą laiką. Atlikau daugybę darbų, kuriuos vis atidėliodavau dėl neva laiko stokos. Išmokau pasiimti daugiau“, – teigė paskutiniame kurse karantino metu studijavusi Kamilla. Mergina taip pat pridūrė, kad susiklosčiusi situacija jai buvo tikrai palanki ir leido daug labiau susikoncentruoti į bakalauro darbo rašymą.

Magistro studijas su darbu derinanti Laima taip pat įvardijo šios situacijos privalumus: „Teko derinti pasikeitusią situaciją su darbu, tai galiu pasakyti, kad jautėsi daug mažesnė įtampa stengiantis viską suspėti, pradėjau neatidėlioti rašto darbų atlikimo.“ O štai Džiuljeta džiaugėsi dėstytojų pastangomis, siekiant užtrinti gerą studentų savijautą: „Patiko tai, kad visi dėstytojai didesnį dėmesį skyrė tiesioginei diskusijai su studentais, ypač stengėsi pakalbinti kiekvieną apie jo savijautą tokiu neįprastu metu.“

Iš naujo atrastos technologijų galimybės

Studentai taip pat pastebėjo, kad susiklosčiusi situacija kai kuriuos dėstytojus paskatino iš naujo peržvelgti savo mokymo metodus. „Mokantis nuotoliniu būdu pastebėjau tai, jog daugelis vyresnių dėstytojų dėl susidariusios situacijos turėjo pakeisti senus mokymo būdus. Vykstant paskaitoms auditorijose, vyresni dėstytojai mažai naudodavosi šiuolaikinėmis technologijomis ir jų suteikiamais privalumais. Džiugu tai, kad perėjus prie nuotolinio mokymosi, tokie dėstytojai pagaliau pradėjo naudotis įvairiais internetinėje erdvėje esančiais įrankiais.  Nustebino tai, jog prasidėjus mokymuisi nuotoliu, dėstytojai ne tik nepaliko studentų individualiai mokytis likusios studijų medžiagos, bet taip pat į paskaitas internetu pasikvietė ir svarbių studijuojamam dalykui svečių iš įvairių įmonių“, – įspūdžiais dalijosi Džiuljeta.

Tad nors kuriam laikui ir teko užmiršti tiesioginio kontakto ir gyvų diskusijų galimybę, šiuolaikinių technologijų dėka tiek studentai, tiek ir dėstytojai turėjo progą išmėginti kitokius mokymosi variantus bei pasisemti naujų patirčių.

Skaityti toliau

Miestas

Liepą šilumos kaina Kaune išliko mažiausia Lietuvoje

Paskelbta

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) paskelbtais duomenimis, šių metų liepą centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Kaune išliko mažiausia Lietuvoje.

Liepą Lietuvoje mažiausiai už šilumą moka AB „Kauno energija“ aptarnaujami vartotojai – 2,63 ct/kWh su PVM. Palyginus su 2019 m. liepos mėn., kaina sumažėjo 29,49 proc.

Palyginus šio mėnesio šilumos kainą su buvusia aukščiausia (2012 metų liepą ji buvo 9,82 ct/kWh su PVM), šių metų liepą ji tapo net 73,25 proc. mažesnė. Dabar ji sudaro tik 2,63 ct/kWh su PVM.

Šilumos kaina Kaune jau trys mėnesiai iš eilės yra mažiausia Lietuvoje ir tikėtina, kad kurį laiką tokia ir išliks. Maža šilumos kaina išliks ne tik dėl sumažėjusių kuro kainų, bet ir dėl to, kad AB „Kauno energija“ nebepirks gamybos rezervavimo paslaugos iš Kauno termofikacijos elektrinės. Taip per 2020 metus bendrovė Kauno, Kauno rajono ir Jurbarko vartotojams sutaupys dar 1,6 mln. eurų.

Šilumos kainos mažėjimą jau kuris laikas iš esmės lemia sumažėjusi biokuro kaina bei dėl išaugusios konkurencijos tarp nepriklausomų šilumos gamintojų sumažėjusi aukcione parduodamos šilumos kaina.

Primename, kad ne šildymo sezono metu centralizuotai tiekiama šiluma naudojama karštam vandeniui ruošti.

VERT sudarytame grafike pavaizduotos centralizuotai tiekiamos šilumos kainos Lietuvos miestuose 2020 m. liepą:

AB „Kauno energija“ informacija

 

Skaityti toliau

Skaitomiausi