Naujienos

Atsivėrė Baltijos šalių sienos: du žymūs keliautojai jau vyko į Taliną

0

Nuo gegužės 15 dienos iš Lietuvos galima laisvai nuvykti į Latviją bei Estiją, o grįžus į savo šalį nėra būtinybės 14 dienų izoliuotis. Vieni pirmųjų tokia galimybe pasinaudojo žinomi Lietuvos keliautojai Vitoldas Milius bei Karolis Mieliauskas, penktadienį iš Vilniaus išvykę Talino kryptimi ir patikrinę, kaip veikia atnaujintas keliavimas be sustojimų pasieniuose.

Pandemija – nepastebima

Tai nėra pirma V. Miliaus ir K. Mieliausko kelionė karantino metu – balandžio pabaigoje jie apvažiavo Lietuvą perimetru, pasienio keliais įveikdami daugiau nei pusantro tūkstančio kilometrų, o V. Milius balandžio pradžioje dar ir rekordą pasiekė – greičiausiai apvažiavo Lietuvą arčiausiai pasienio esančiais asfaltuotais keliais. Tiesa, pastarąjį pasiekimą pagal rekordų agentūros „Factum“ reikalavimus dėl karantino tuomet užfiksuoti nebuvo įmanoma.

 

Naujojoje kelionėje iš Vilniaus į Taliną V. Milius važiavo automobiliu, o K. Mieliauskas – motociklu. Keliautojai neturėjo problemų pervažiuodami iš vienos valstybės teritorijos į kitą – abi sienas kirto be sustojimų. „Estijoje nematėme nei vieno žmogaus su kauke – pravažiuodamas gali net neįtarti, jog paskelbta pasaulinė pandemija. Žmonės atsipalaidavę ir atrodo, kad jau grįžę į buvusį gyvenimo ritmą iki karantino paskelbimo“, – pasakojo K. Mieliauskas.

Kelionės Baltijos šalyse

Lietuvoje ir daugelyje kitų Europos valstybių paskelbtas karantinas gerokai pakoregavo žmonių įpročius: nemažai šiemet turėjusių vykti kelionių lėktuvu yra atšauktos.

„Šiemet, bent jau pirmąjį pusmetį, mūsų gyvenimas yra kitoks. Kelionės lėktuvu ir atostogos už tūkstančių kilometrų šiuo metu atrodo kaip miražas – tai reiškia, jog daugiau keliausime savo asmeniniu transportu ir atidžiau nagrinėsime Baltijos regioną – Lietuvą, Latviją bei Estiją. Kai kam tai įprastas atostogų praleidimas, o kažkam bus maloni naujovė“, – samprotavo V. Milius, pridurdamas, kad automobilis šiuo metu yra bene saugiausias kelionės būdas – salone gali būti tik su savo šeima ir su kitais asmenimis visos išvykos metu palaikyti minimalų kontaktą.

Nuotraukos „Auto Bild Lietuva“

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos