KultūraAtraskite prancūziškąjį Kauną VDU meno galerijoje

Šių metų kovo 4 d., VDU meno galerijoje (V. Putvinskio g. 23, III aukšte) įvyko vienas iš Frankofonijos mėnesio renginių – fotografijų parodos „Frankofoniškasis Kaunas: praeities legendos, dabarties impresijos, ateities perspektyvos” atidarymas. Norėdamas atskleisti Kauno – Mažojo Paryžiaus, prancūziškas apraiškas ir dabartines sąsajas su prancūziškai kalbančio pasaulio idėjomis, VDU Frankofonijos šalių centras pakvietė  Lietuvos universitetų studentus ir bendrojo ugdymo mokyklų moksleivius dalyvauti meninių fotografijų konkurse.

vdu.lt nuotr.

Frankofonija geriausiai atspindi savo laikmetį“, – ne kartą yra sakęs vienas Europoje garsiausių dabartinių komunikacijos specialistų Dominique Wolton.  Taigi, kokią frankofoniškąją realybę atspindi šių dienų Kaunas? Ar jis vis dar mena frankofoniškuosius praeities pėdsakus ir su kokiu kultūriniu paveldu pasitiks 2022-uosius metus, kai taps Europos kultūros sostine?

Fotografijų konkurse dalyvavę studentai ir moksleiviai fiksavo šiandieninį ir amžių dulkėmis apneštą prancūziškąjį Kauną: Napoleono armijos pėdsakus Kaune, 1812 metų birželio 24-26 dienomis, Prancūzijos karaliaus Liudviko XVI brolio Provanso grafo Louis Stanislas Xavier slapstymąsi Kaune prancūzų revoliucijos laikotarpiu ir daug kitų dalykų. O kur dar kiti praeities pėdsakai ir prancūziškos dvasios apraiškos mieste? Nemažai atsakymų rado studentai ir moksleiviai, tarsi detektyvai leidęsi į kultūrinį Kauno pažinimą ir ieškoję, kokia fotomeno kalba išsakyti frankofoniškąsias impresijas.

Baltoji Kauno gulbė. vdu.lt nuotr.

Ekspertų atrinkti fotografijų konkurso darbai bus eksponuojami iki kovo 30 dienos.

Maloniai kviečiame į meninių fotografijų parodą, fiksuojančią buvusių kultūrinių dialogų akimirkas, impresionistiškai įamžinančią dabartinio Kauno prancūziškumo apraiškas ir žvelgiančią į frankofoniškąją miesto ateitį… Kelionė su fotoaparatu po Kauną skatina bent akimirką stabtelėti, susimąstyti ir tiesti naujus tiltus su prancūzų kalba kalbančiu pasauliu.

Moksleivių I vietos laimėtoja Nerija Pudžiuvytė. vdu.lt nuotr.

Daugiau informacijos apie Frankofonijos mėnesio renginius galite rasti čia.

vdu.lt informacija

« 1 3 »
« 1 3 »
Dalinkitės su savo draugais

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up