Connect with us

COVID

Atnaujinta dalinio nuomos mokesčio kompensavimo priemonė: daugiau galimybių verslui

Ekonomikos ir inovacijų ministerija

Paskelbta

Nuo rugsėjo 25 d. įsigaliojo atnaujintas nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) įgyvendinamos priemonės “Dalinis nuomos mokesčio kompensavimas labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms” aprašas. Siekiant padėti po pirmosios pandemijos bangos atsigaunančiam verslui sudarytos galimybės kreiptis ne tik dėl pagrindinės, bet ir nepagrindinės veiklos, kuri karantino metu buvo uždrausta ar apribota. Taip pat praplėstas gavėjų ratas – dėl kompensacijų gali kreiptis Lietuvoje registruotą buveinę turinčios ir veiklą vykdančios užsienio bendrovės. Šiuo metu priėmus daugiau kaip 3 tūkst. teigiamų sprendimų, patvirtinta nuomos kompensacijų už 24 mln. Eur.

„Dalinio nuomos mokesčio kompensavimo sąlygos buvo atnaujintos atsižvelgus į situacijas, su kurio-mis susiduria šalies verslas. Atnaujinimais pirmiausia siekiame suteikti daugiau lankstumo ir galimybių valstybės pagalba pasinaudoti tiems verslams, kurie vykdo kelias skirtingas veiklas ir nuostolių patyrė uždraudus ar apribojus nepagrindines įmonės veiklas. Šalies ekonomikai taip pat svarbios ir tos įmonės, kurios nėra įsteigtos Lietuvoje, tačiau čia veikia ir moka mokesčius, todėl turi turėti tokias pat galimybes pretenduoti į valstybės pagalbą,  – teigia INVEGA vadovas Kęstutis Motiejūnas.  – Visgi turime atsakingai naudoti valstybės lėšas, todėl atidžiau vertinsime įmonių ir verslininkų finansinę istoriją – į kompensacijas galės pretenduoti tie verslai, kurie veiklą vykdo nepažeisdami įstatymų ir nebuvo bausti už finansinio-ekonominio pobūdžio pažeidimus“.

Atnaujinus dalinio nuomos mokesčio kompensavimo sąlygas, įmonės ir verslininkai gali pretenduoti į kompensaciją nebūtinai už pagrindinę veiklą, bus vertinamos paraiškos ir dėl vienos ar kelių uždraustų ar apribotų šalutinių veiklų, kurios pagal sudarytą nuomos sutartį vykdomos atskirose nuomojamose patalpose. Kompensacijos apskaičiuojamos už konkretų toms veikloms vykdyti nuomojamą plotą, tu-rintį priskirtą unikalų numerį, įrašytą VĮ Registrų centro Nekilnojamojo turto registre, kurio nuomos mokesčio sumokėjimui išrašoma atskira sąskaita faktūra.

Šios nuostatos taikomos ir įmonėms, vykdančioms gamybą kartu su mažmenine prekyba. Atlikus pakeitimus, pagrindine gamybos veikla besiverčiančios įmonės dabar jau gali pretenduoti į nuomos kompensacijas dėl atskirose nuomojamose patalpose vykdomos mažmeninės prekybos veiklos, kuri per karantiną buvo uždrausta ar apribota, tačiau ši mažmeninės prekybos veikla turi būti nurodyta Valstybinės mokesčių inspekcijos Mokesčių mokėtojų registre. Teikdamos paraiškas šios įmonės taip pat turi pateikti vadovo ir vyriausiojo buhalterio pasirašytą pažymą apie pardavimo pajamas, gautas už mažmeninės prekybos veiklą per 2020 m. I ketvirtį.

Pažymėtina, kad kreiptis dėl kompensacijos gali ir tos įmonės, kurios nėra registruotos Lietuvoje, tačiau jų nuolatinė buveinė yra įregistruota VMI Mokesčių mokėtojų registre, o nuomojamose patalpose vykdomos karantino laikotarpiu uždraustos ar apribotos veiklos rūšies kodas įregistruotas Mokesčių mokėtojų registre ne vėliau kaip 2020 m. kovo 16 d.

Atsižvelgus į kompensacijų poreikį bei prašomas kompensuoti nuomos mokesčio sumas, peržiūrėtas anksčiau priemonei numatytas 90 mln. Eur biudžetas. Siekiant efektyvaus lėšų panaudojimo jis pakoreguotas iki 40 mln. Eur. Pasiekus šią sumą, paraiškų priėmimas bus stabdomas. Likusieji 50 mln. Eur bus paskirstyti kitoms pagalbos nuo pandemijos nukentėjusiems verslams priemonėms.

Atnaujinus dalinio nuomos mokesčio kompensavimo sąlygas, taip pat numatytas 20 darbo dienų paraiškų vertinimo terminas.

Paraiškas dėl dalinio nuomos mokesčio kompensavimo galima teikti iki 2020 m. gruodžio 1 d. arba iki tol, kol bus nepanaudotų priemonės lėšų likutis, o kompensacijos bus išmokėtos iki gruodžio 31 d.

Detalią informaciją apie dalinį nuomos mokesčio kompensavimą bei atnaujinimus labiausiai nuo CO-VID-19 nukentėjusiems verslams galima rasti INVEGA puslapyje.

Skaityti toliau
Advertisement

COVID

Visose šalies „Maximos“ parduotuvėse pirkėjams kaukės bus išduodamos nemokamai

kaunieciams.lt

Paskelbta

Šalyje augant COVID-19 užsikrėtimų skaičiui, rūpindamasis pirkėjų bei savo darbuotojų saugumu, lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ visose parduotuvėse atėjusiems apsipirkti nemokamai suteiks vienkartinę apsauginę veido kaukę. Ši tvarka įsigalios nuo spalio 28 d. ir galios iki lapkričio 11 d.

 

„Nuolat šalyje kintanti situacija verčia ir mus priimti atitinkamus sprendimus. Šiuo metu mūsų prioritetas – darbuotojų ir pirkėjų saugumo užtikrinimas. Praėjusią savaitę priėmėme sprendimą ten, kur įvedamas lokalus karantinas, pirkėjams kaukes išskirti nemokamai. Matydami auganti susirgimų COVID-19 skaičių, šią savaitę nusprendėme tokį sprendimą taikyti visose šalies parduotuvėse“, – sako „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

 

Ji prašo pirkėjų būti sąmoningais: teisingai dėvėti kaukes, laikytis saugaus atstumo, dezinfekuoti rankas bei į parduotuves stengtis eiti kaip galime rečiau

 

Kaukės pirkėjams bus išskiriamos informacijos kasose. Mažesnėse parduotuvėse, kuriose informacijos kasų nėra, kaukės bus dalijamos vienoje iš įprastų kasų.

 

„Kviečiame pirkėjus planuoti apsipirkimus bei į parduotuves eiti kuo rečiau. Taip pat primenu, kad pavasarį buvo atlikta tinklo „Barbora Express“ plėtra ir daugelyje šalies miestų atsirado pirkinių atsiėmimo stotelės. Pasirinkę jas, pirkėjai galės įsigyti visas reikalingas prekes išvengdami ėjimo į parduotuvę, o mūsų darbuotojai surinks visas reikiamas prekes“, – teigia E. Dapkienė.

„Maxima“ parduotuvėse šiuo metu laikomasi sugriežtintų higienos reikalavimų: reguliariai dezinfekuojami vežimėliai ir krepšeliai bei kiti įvairūs paviršiai, parduotuvių vėdinimui yra padidinta šviežio oro cirkuliacija.

Prekybos tinklas „Maxima“ savo esamus ir būsimus darbuotojus yra apdraudęs specialiu draudimu nuo koronaviruso. Darbuotojai yra aprūpinti būtinomis apsaugos priemonėmis – medicininėmis kaukėmis ar apsaugos skydeliais, pirštinėmis, dezinfekciniais rankų skysčiais. Kasdien darbuotojams yra matuojama temperatūra. Jeigu darbuotojai jaučiasi prastai, turi peršalimo ar gripo simptomų, jų prašoma likti namuose.

Skaityti toliau

COVID

Dar vienas rekordinis naujų koronaviruso atvejų skaičius – 766, mirė du žmonės

kaunieciams.lt

Paskelbta

Per praėjusią parą patvirtintas dar vienas rekordinis naujų koronaviruso atvejų skaičius – 766, mirė du žmonės, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Dėl kitų priežasčių mirė vienas žmogus.

Iš viso Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė 10 tūkst. 949 asmenys, 6600 – tebeserga, 4166 – pasveiko.

Nuo COVID-19 iš viso mirė 136 žmonės, dėl kitų priežasčių – 47.

Izoliacijoje šiuo metu yra 31 tūkst. 690 žmonių.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 378 įvežtiniai atvejai.

Per praėjusią parą ištirtas 3261 ėminys dėl įtariamo koronaviruso. Iš viso iki šiol ištirti 954 tūkst. 962 ėminiai.

Skaityti toliau

COVID

Ribojamas barų darbo laikas, penktadalyje savivaldybių įvedamas karantinas, tarp jų ir Kaunas

BNS

Paskelbta

Nuo pirmadienio dėl plintančio koronaviruso, visoje Lietuvoje iki vidurnakčio ribojamas barų, restoranų, naktinių klubų darbo laikas, jų lankytojus bus privaloma registruoti, įvedami kiti ribojimai.

Taip pat dviem savaitėms įvedamas karantinas 12-oje savivaldybių: Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono, taip pat jis dviem savaitėms buvo pratęstas Raseinių rajone.

Karantiną šią savaitę ketinama įvesti ir dar į „raudonąją“ zoną įtrauktose savivaldybėse, kuriose išaugo sergamumas: Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų, taip pat Vilniaus, Širvintų, Šilalės, Trakų ir Telšių rajonų savivaldybės.

BNS pateikia svarbiausius naujus ribojimus visoje Lietuvoje ir savivaldybėse, kuriose jau yra arba bus paskelbtas karantinas.

VISOJE LIETUVOJE

* Darbo laiko ribojimas. Viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla ribojama nuo 7 iki 24 valandos. Taip pat ribojamas ir kazino, lošimo automatų salonų ir kitų lošimo organizavimo vietų darbo laikas, jei ten teikiamas viešasis maitinimas.

* Privaloma registracija. Kavinės, barai, naktiniai klubai, lošimo ir kitos pasilinksminimo vietos privalės registruoti lankytojų vardą, pavardę, telefono numerį. Registracijos nereikės, jei maistas tiekiamas išsinešti arba jei organizuojamas maitinimas įstaigoms, įmonėms, organizacijoms, dirbančioms pamainomis.

* Švelninama izoliacija gyventojams. Sąlytį su sergančiuoju turėję asmenys galės susitrumpinti dviejų savaičių izoliacijos trukmę, jei ne anksčiau nei 10 izoliacijos dieną atliks koronaviruso testą ir jis bus neigiamas.

* Švelninami reikalavimai užsieniečiams. Pritaikius „šviesoforo“ principą, izoliuotis Lietuvoje reikės tik atvykstantiems iš raudonos ir pilkos zonų – į jas įtraukta 21 Europos Sąjungos šalis ar jos dalis. Tačiau bus taikoma daugybė išimčių: izoliuotis nereikės atvykėliams, turintiems ne senesnį nei dviejų parų neigiamą koronaviruso testą ar jį atlikus Lietuvoje, taip pat medikams, pasieniečiams, vykstantiems į komandiruotes, dėl humanitarinių priežasčių, gabenantiems krovininius, diplomatams, žurnalistams, jūreiviams ir kitiems, kuriems išimtys numatytos anksčiau.

* Nuotolinis mokymas. Pasibaigus moksleivių atostogoms, visas ugdymas, išskyrus pradinukus ir darželinukus, iki lapkričio 9-osios bus tęsiamas nuotoliniu būdu, į nuotolinį ugdymą nuo pirmadienio pereina ir didžioji dalis šalies universitetų. Neformalusis vaikų ir suaugusiųjų švietimas taip pat turi būti vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas.

SAVIVALDYBĖSE, KURIOSE PASKELBTAS KARANTINAS

* Kaukių dėvėjimas ir būriavimasis. Gyventojams visose viešose uždarose erdvėse būtina dėvėti kaukes, draudžiama būriuotis didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis (Raseinių rajone, kur karantinas įvestas anksčiau – tik po 2 asmenis), tarp jų išlaikant 2 metrų atstumą.

* Įstaigų darbas. Viešojo sektoriaus įstaigoms privalomas visiškas ar iš dalies nuotolinis darbas, taip dirbti rekomenduojama ir privačiam sektoriui.

* Viešasis transportas. Viešajame transporte privaloma išlaikyti metro atstumą tarp keleivių, taip pat privalomos kaukės.

* Prekyba ir paslaugos. Parduotuvėse, kitose prekybos ir įvairių paslaugų teikimo vietose privaloma užtikrinti 10 kv. metrų plotą vienam pirkėjui ar klientui, arba vienu metu aptarnauti ne daugiau kaip vieną asmenį.

* Sveikatos priežiūros ir socialinės globos įstaigos. Draudžiama lankyti jaunesnius nei 14 metų pacientus, išskyrus gimdyves, taip pat socialinių globos įstaigų gyventojus.

* Religinės apeigos. Rekomenduojama atsisakyti masinių religinių apeigų susiburiant.

Autorius Ignas Jačauskas

Skaityti toliau

COVID

Dar vienas koronaviruso paros rekordas: nustatyti 474 susirgimai, mirė trys žmonės

kaunieciams.lt

Paskelbta

Per praėjusią parą vėl registruotas rekordinis naujų COVID-19 atvejų rekordas – 474 , mirė dar trys žmonės, šeštadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Liga iš viso nustatyta 9578 asmenims, tebeserga 5388, pasveiko – 4015.

Nuo COVID-19 iš viso mirė 129 žmonės – trimis daugiau, nei skelbta penktadienį.

Dar du užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių – iš viso kitų priežasčių mirė jau 44 asmenys, kuriems diagnozuotas COVID-19.

Izoliacijoje šiuo metu yra 34 tūkst. 72 žmonės.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 372 įvežtiniai atvejai.

Per praėjusią parą ištirta 10 438 ėminių dėl įtariamo koronaviruso. Iš viso iki šiol ištirti 946 tūkst. 435 ėminiai.

Autorius Ignas Jačauskas

Skaityti toliau

COVID

A. Veryga: siekiant mažinti koronaviruso plitimą, svarstoma ilginti moksleivių atostogas

BNS

Paskelbta

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad siekiant mažinti koronaviruso plitimą svarstoma savaite ilginti moksleivių rudens atostogas.

„Artėjant moksleivių atostogoms, šiandien kaip tik buvo diskutuojama galimybė tas atostogas turėti ne savaitės, o dviejų, ir turėti tam tikrą pauzę ugdymo sistemoje“, – žurnalistams pirmadienį sakė A. Veryga.

Jo teigimu, ši idėja iškelta pirmadienį per Vyriausybės COVID-19 valdymo komiteto posėdį.

„Tai yra idėja, kuri dar nėra patvirtinta, bet tokia buvo iškelta COVID-19 komitete“, – teigė sveikatos apsaugos ministras.

Jis teigė manantis, kad tokia priemone būtų galima tikėtis „pokyčio į pozityviąją pusę“, tačiau tik tuo atveju, jeigu bus pasitelkiamos ir kitos priemonės.

Viena jų – renginių ir kiti apribojimai, kur moksleiviai nesibūriuotų.

Rudens atostogos moksleiviams turėtų prasidėti pirmadienį, spalio 26 dieną, grįžti į mokyklas – lapkričio 3-iąją.

Autorius Ramūnas Jakubauskas

Skaityti toliau

COVID

Mirė dar trys koronavirusu sirgę asmenys, visi – Kauno apskrityje

kaunieciams.lt

Paskelbta

Mirė dar trys koronavirusu sirgę asmenys, informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Daiva Razmuvienė.

Pasak jos, visi mirusieji – Kauno apskrityje.

„Pirmas mirusysis – nuo 60-70 metų amžiaus, mirties atvejis registruotas Blinstrubiškių socialinės globos namų gyventojui. Antras – nuo 70 iki 80 metų amžiaus taip pat su lėtinėmis ligomis. Jis buvo gydomas Kauno ligoninės Kardiologijos skyriuje“, – pirmadienį per spaudos konferenciją sakė D. Razmuvienė.

Anot jos, trečiasis mirusysis taip pat priklausė 70–80 metų grupei, turėjo lėtinių ligų ir užsikrėtė COVID-19 artimoje aplinkoje.

Visi atvejai bus įrašyti į antradienio statistiką.

Iki šiol skelbta, kad Lietuvoje nuo koronaviruso mirė 113 žmonių.

Autorius Ignas Jačauskas

Skaityti toliau
Naujienosprieš 2 min

INFORMACIJA APIE KAUNO APYLINKĖS TEISMO DARBO ORGANIZAVIMĄ

Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. spalio 26 d. nutarimą „Dėl karantino kai kurių savivaldybių teritorijose paskelbimo“ pakeitimo, Teisėjų...

Politikaprieš 6 min

„Socialdarbiečiai“ skelbia moratoriumą – šimtą dienų siūlo nekritikuoti naujų valdančiųjų

Lietuvos socialdemokratų darbo partija trečiadienį pranešė skelbianti moratoriumą – šimtą dienų siūlo nekritikuoti naujų valdančiųjų. „Manau, kad tai labai logiška,...

Rajonasprieš 9 min

Puikus Kauno rajono jaunųjų rankininkų sezonas

Lietuvos rankinio federacijai pavyko sėkmingai užbaigti visas numatytas 2019/2020 m. sezono Lietuvos jaunimo, jaunių, jaunučių ir vaikų varžybas. Rankinis ir...

Miestasprieš 11 min

Kitais metais Kaune duris atvers naujas 3,5 mln. eurų vertės KTU multifunkcinis centras su visą parą veikiančia biblioteka

Sukurti aplinką profesiniam tobulėjimui, kur novatoriškos idėjos gimsta visą parą, o įvairūs technologiniai sprendimai ne tik įkvepia, bet ir pasitarnauja...

Naujienosprieš 14 min

Nuo trečiadienio – karantinas ir Kaune: įvedamos naujos priemonės, teks susitaikyti su ribojimais

Atsižvelgiant į kasdien kylančią koronavirusinės infekcijos plitimo kreivę bei prastėjančią epidemiologinę padėtį šalyje, greta kitų didžiųjų miestų nuo spalio 28...

Greitos naujienosprieš 30 min

Startuoja dvi naujos ES paramos priemonės verslui: bus kuriami ir sertifikuojami kovai su COVID-19 skirti produktai

Verslas kviečiamas pasinaudoti Europos Sąjungos investicijų parama ir įgyvendinti projektus, kuriais siekiama spręsti COVID-19 pandemijos sukeltas problemas. Ekonomikos ir inovacijų ministerija...

Greitos naujienosprieš 53 min

Praėjusią parą registruoti 776 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 776 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 270 iš jų...

Greitos naujienosprieš 2 val

Tyrimų ataskaita: Baltijos jūra ir Kuršių marios neatitiko geros cheminės būklės

2020 10 28 Kuršių marios ir Baltijos jūra 2019-aisiais neatitiko geros cheminės būklės, kaip rodo Aplinkos apsaugos agentūros parengta ataskaita,...

Greitos naujienosprieš 2 val

Vyriausybė pritarė Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro steigimui

2020 10 28 Trečiadienį Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos parengtam projektui, kuriuo patvirtintas valstybės sprendimas steigti Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centrą...

Greitos naujienosprieš 3 val

Gamtinių dujų vartotojai galės sutaupyti apie 20 milijonų eurų per metus: Energetikos ministerija teikia siūlymus dėl SGD terminalo sąnaudų mažinimo

Vakar viešosioms konsultacijoms pateiktas derinti Suskystintų gamtinių dujų įstatymo pakeitimo įstatymo projektas, o artimiausiu metu viešajam derinimui bus pateiktas Vyriausybės...

Skaitomiausi