Connect with us

Naujienos

Atliekų konteinerių laužytojai: nuo gėrybių ieškančių varguolių iki grafičių piešėjų

kaunieciams.lt

Paskelbta

Atliekų konteineriai išlaisvino nuo praeityje buvusios prievolės pagal nustatytą grafiką su kibiru rankoje laukti šiukšliavežės. Deja, patogumą kai kuriais atvejais lydėjo nemaloni atliekų konteinerių kaimynystė: perpildytos, sugadintos, šiukšlių apsuptos talpos, nerūšiuotų atliekų vaizdai įvairios paskirties konteineriuose. Be to, šie konteineriai lūžta, dega ar sugadinami tyčia.

 

Konteinerius gadina varguoliai

 

VšĮ Pakuočių tvarkymo organizacijos (PTO) duomenimis, vien kolektyvinio naudojimo rūšiavimo konteinerių skirtų, pakuočių atliekoms rinkti, mūsų šalyje yra apie 27 tūkstančių vienetų, arba 9 tūkst. komplektų, dar apie 320 tūkst. komplektų sudaro individualiems namų ūkiams skirti pakuočių atliekų konteineriai.

„Skaičiuojama, kad konteineriai turėtų tarnauti bent septynerius metus, tačiau teisingai eksploatuojami jie kartais gali būti naudojami ir 15 metų. Dažniausios trumpo eksploatavimo priežastys yra konteinerių tyčinis ar netyčinis sugadinimas, sulaužymas, konteinerių naudojimas ne pagal paskirtį arba tuštinimas nevisiškai tam pritaikytomis transporto priemonėmis. Dažna kolektyvinio naudojimo konteinerių sulaužymo priežastimi tampa benamių ar vargingai gyvenančių žmonių elgsena, ieškant tinkamų parduoti daiktų, medžiagų ar taros“, – sako PTO direktoriaus pavaduotoja Bena Razbadauskienė.

Vienaip ar kitaip tenka už viską mokėti

Razbadauskienė taip pat atkreipia dėmesį, kad konteinerių, skirtų pakuočių atliekoms rinkti, įsigijimą dažniausiai finansuoja gamintojai ir importuotojai. Konteinerių pirkimą vykdo atliekų tvarkytojas, o gamintojų ir importuotojų organizacijos kompensuoja atliekų tvarkytojui išlaidas, susijusias su konteinerių pirkimu. Atliekų tvarkytojui padengus visas konteinerių įsigijimo išlaidas pakuočių atliekų konteineriai perduodami savivaldybei. Be to, dalis kolektyvinio naudojimo pakuočių atliekų konteinerių istoriškai priklauso paslaugas teikiantiems atliekų tvarkytojams.

„Kad ir kokiame etape sulaužomi ar sugadinami atliekų konteineriai, naujų atliekoms skirtų talpų įsigijimo išlaidos tampa arba rinkliavos mokesčio dalimi, arba šias išlaidas gyventojai sumoka per prekių kainas. Prekių kainų dalimi tampa kaštai, susiję su pakuočių atliekų sutvarkymu, įskaitant ir už komunalinėmis atliekomis užterštus pakuotėms skirtus konteinerius. Konteinerių remontas ar keitimais, o taip pat ir ne pakuočių atliekų, randamų pakuočių konteineriuose, tvarkymas labai padidina pakuočių tvarkymo išlaidas. Tai neturėtų būti gamintojų ir importuotojų rūpestis, tačiau esamos taisyklės bei praktika verčia elgtis priešingai“, – aiškina PTO atstovė.

 

Grėsmę kelia šaltukas ir kūrenimo sezonas

 

Atliekas išvežančios ir konteinerius prižiūrinčios įmonės bendrovės „Ecoservice“ atliekų surinkimo verslo direktorės Daivos Skrupskelienės teigimu, pakuotėms skirtų konteinerių gadinimas nėra labai retas reiškinys mūsų šalyje.

„Mūsų duomenimis, per 2019 metus mūsų aptarnaujamose savivaldybėse buvo sugadinta daugiau kaip 130 pakuočių konteinerių, beveik 90 iš jų – bendro naudojimo“, – pasakoja D. Skrupskelienė.

 

„Ecoservice“ atstovė įvardijo ir dažniausiai pasitaikančias  įvairios paskirties konteinerių eksploatavimo bėdas:

 

* Pakuotėse likę skysčiai. Konteineryje tokie skysčiai išteka, o atliekos prišąla prie konteinerių sienelių. Norint visiškai pašalinti atliekas iš konteinerio, reikia papildomų pastangų. Gramdant jas nuo sienelių, padidėja tikimybė konteinerį suskaldyti.

* Karšti pelenai. Individualių valdų savininkai į konteinerius kartais supila pelenus, kurie nėra visiškai ataušę. Dėl įsiplieskusios ugnies užsidega ir konteineris. Nenuostabu, kad konteinerių eksploatavimo problemų padaugėja šaltuoju metų laiku.

* Netinkamos atliekos. Ypač didelė rizika sugadinti konteinerį kyla, jei į jį metamos sunkios statybinės atliekos: keliant tokį konteinerį jis lūžta nuo per didelio svorio. Reikėtų neužmiršti, kad statybinėms atliekoms išvežti naudojami tam pritaikyti konteineriai. Jei tai nedidelis statybinių atliekų kiekis, jas didmaišiais galima išvežti į stambiagabaričių atliekų aikštelę.

* Grafičiai. Dažnai šalinant nuo konteinerių grafičius, jie irgi greičiau susidėvi. Bendro naudojimo „varpelius“ „Eciservice“ darbuotojai plauna ir dezinfekuoja aukšto slėgio plovimo įrenginiu, kuris palaiko net 150 0C laipsnių temperatūrą. „Ecoservice“ Lietuvoje bendro naudojimo pakuočių konteinerių plovimui ir dezinfekcijai per metus vidutiniškai išleidžia per 150–170 tūkst. eurų.

* Benamių ir kitų vargingai gyvenančių asmenų elgsena. Ieškodami stiklo ar PET (polietilentereftalato) pakuočių, tokie žmonės apverčia „varpelius“, sugadina konteinerio ištuštinimo mechanizmą, kad pro dugną galėtų juos ištraukti. Tokio sugadinto konteinerio nebepavyksta techniškai eksploatuoti ar tinkamai prižiūrėti. Vis dar pasitaiko, kad norint patekti į pusiau požeminių konteinerių vidų supjaustomi jų maišai – pjūviais pasidaromos savotiškos kopėčios.

„Pirmieji kolektyvinio naudojimo konteineriai Lietuvoje atsirado pačioje šalies nepriklausomybės pradžioje, įsigaliojus naujos redakcijos atliekų tvarkymo įstatymui. Tai buvo metaliniai 1 m3 konteineriai, juos laikui bėgant keitė plastikiniai su stiklo pluoštu varpo tipo konteineriai, dar vėliau pradėti naudoti pusiau požeminiai ar požeminiai konteineriai. Pastarieji pasirenkami dėl patogesnio naudojimo ir, žinoma, geresnio estetinio vaizdo. Nuo 2013 m. Lietuvoje atsirado individualaus naudojimo rūšiavimo konteineriai, kurių komplektas suteikiamas kiekvienos individualios valdos gyventojams“, – atliekų konteinerių istoriją primena PTO direktoriaus pavaduotoja B. Razbadauskienė.

Pasak jos, inovatyvūs, naujų konstrukcijų konteineriai pasižymi ne tik geresne estetine išvaizda, bet taip pat turi ir didesnes talpas. Tai suteikia gyventojams patogesnių galimybių rūšiuoti, atliekų tvarkytojai dėl didesnių talpų ir retesnio konteinerių ištuštinimo gali sumažinti atliekų tvarkymo ir konteinerių priežiūros išlaidas. Tačiau tik kokybiškai rūšiuodami atliekas bei laikydamiesi nustatytos atliekų konteinerių naudojimo tvarkos galėtume džiaugtis visapuse ir ilgalaike nauda.

Reklama

Naujienos

Planuojama pratęsti karantiną – skaitytojų nuomonės išsiskiria

Milda Vedegytė

Paskelbta

Lietuvoje šiuo metu galioja dar lapkričio pradžioje įvestas karantino režimas, gruodžio viduryje jis buvo sugriežtintas ir pratęstas iki sausio 31 dienos. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad karantinas galėtų būti pratęstas iki kovo pradžios, o jo atlaisvinimą reiktų svarstyti tada, kai sumažės atvejų skaičius.

Paklausus skaitytojų nuomonės ir pasidomėjus ar jie pritaria planams pratęsti karantiną, jų nuomonės išsiskyrė. Tarp skaitytojų atsirado tiek palaikančiųjų karantino ribojimus, tiek tų, kurie į viską žiūri kritiškai.

,,Mes dar neišmokome saugoti nei savęs, nei, tuo labiau, savo artimųjų, dar jaučiamės už nieką neatsakingi ir sugebame kaltinti tik kitus… Galbūt kai kuriems dar reikia artimiau susipažinti su šia liga, kad suprastų ir pripažintų tą, kas tarp mūsų yra…” – teigė viena iš puslapio skaitytojų. Jai antrino ir kiti, karantino pratęsimui pritariantys puslapio sekėjai: ,,Karantiną reikia dar tęsti, bet ribojimus reiktų mažinti.”

Tačiau taip mano toli gražu ne visi, daugumos skaitytojų nuomone karantino pratęsti nereikia, nes nuo tuo kenčia ne tik patys žmonės, bet ir verslai, o judėjimo suvaržymai nėra itin veiksmingi. ,, Judėjimo stabdymas neišsprendė problemos (lokalių problemų, ypač uždarose bendrijose – senelių ir neįgaliųjų namuose, ligoninėse). Neįvertinama tai, kad verslai žlugdomi..” – komentavo vienas skaitytojas. ,,Aš prieš karantiną, nes žlunga visa ekonomika” – pritarė jam kita puslapio sekėja. Dauguma taip pat iškėlė gan aktualią mokyklų problema, ir norėtų, kad greitu metu jos būtų atidarytos.

Primename, kad praeitą trečiadienį karantino taisyklės buvo kiek sušvelnintos. Nuo ketvirtadienio leidžiama į mokyklas grįžti nuotoliniu būdu mokytis tiems moksleiviams, kurie patiria sunkumų mokantis iš namų. Taip pat vienišiems ar negalią turintiems žmonėms nuo šiol leidžiama bendrauti su vienu šeimos ūkiu. Sprendimas dėl karantino pratęsimo bus svarstomas jau šį trečiadienį.

Skaityti toliau

Politika

Pateikėme siūlymus žuvų išteklių atkūrimui

kaunieciams.lt

Paskelbta

Atsižvelgdami į Lietuvos vandens telkinių ekologinę būklę, susipažinę su žvejų mėgėjų pasiūlymais ir mokslininkų-ichtiologų rekomendacijomis, sudarėme būtinų teisės aktų pakeitimų sąrašą, kurie padės atkurti senkančius žuvų išteklius.

Dėl kuo skubesnio pateiktų siūlymų įgyvendinimo Vilniaus skyriaus pirmininkas ir neetatinis aplinkos apsaugos inspektorius Laurynas Okockis kreipėsi į Aplinkos ministeriją.

Susipažinti su siūlymais galite čia: http://bit.ly/žuvys

Email
Skaityti toliau

Sportas

Šturmą atlaikę „Žalgirio“ dubleriai nutraukė „Vyčio“ pergalių seriją

Žalgiris.lt

Paskelbta

Kauno „Žalgiris-2“ (16-7) sugrįžo į pergalių kelią Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse. Arvydo Gronskio auklėtiniai išvykoje 70:64 (21:18, 10:20, 25:11, 14:15) nugalėjo Šakių „Vyčio“ (13-4) krepšininkus.

Šiose rungtynėse nutrūko Šakių ekipos 6 iš eilės pergalių serija.

Iki rungtynių pabaigos likus 5 minutėms Mantas Rubštavičius smeigė tritaškį ir kauniečiai nutolo 6 taškais (64:58).

Netrukus Darjušas Lavrinovičius ir Karolis Kokoška smeigė po tritaškį ir likus 2 minutėms „Vytis“ kvėpavo varžovams į nugaras (64:66).

Vis dėlto, rungtynių pabaigą sėkmingiau sužaidė jaunieji žalgiriečiai. Justinas Ramanauskas ir Paulius Murauskas pridėjo po dvitaškį (70:64) bei likus 30 sekundžių rungtynių baigtis tapo aiški.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo M.Rubštavičius, kuris per 30 minučių įmetė 15 taškų (3/4 dvit., 3/5 trit.), atkovojo 6 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 3 sykius suklydo ir surinko 19 naudingumo balų.

„Vyčio“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Aurelijus Pukelis, kuris per 24 minutes surinko 16 taškų (4/6 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.), atkovojo bei prarado po 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 16 naudingumo balų.

„Žalgiris-2“: Paulius Murauskas ir Mantas Rubštavičius (6 atk. kam.) po 15, Vitalijus Kozys 9, Gytis Nemeikša 8 (6 atk. kam.).

„Vytis“: Aurelijus Pukelis 16 (5 atk. kam., 5 kl.), Karolis Kokoška (5 atk. kam.) ir Paulius Beliavičius po 11, Kšištofas Lavrinovičius 9, Darjušas Lavrinovičius 8 (2/8 trit., 6 atk. kam., 4 per. kam.).

Skaityti toliau

Sportas

R.Garastas: „Pagrindinius pirmojo pasirengimo bloko tikslus pasiekėme“

Žalgiris.lt

Paskelbta

Artėjančiam A lygos sezonui besiruošiantys „Kauno Žalgirio“ futbolininkai šeštadienį sužaidė jau trečiąsias kontrolines rungtynes. Prieš tai Gargždų „Bangą“ rezultatu 10:2 įveikę ir su Kėdainių „Nevėžiu“ lygiosiomis 2:2 sužaidę žalgiriečiai šį kartą 120 minučių trukusiose rungtynėse lygiosiomis 2:2 sužaidė su Vilniaus „Riterių“ ekipa.

Žalgiris.lt po kontrolinės dvikovos su sostinės ekipa pakalbino komandos vyr. trenerį Roką Garastą apie pasirengimą sezonui bei kontrolines rungtynes.

„Vienas iš pagrindinių mūsų tikslų pirmame pasirengimo bloke – gauti tam tikras žaidimo minutes fizine prasme. Manau, kad visose rungtynėse pavyko tą išgauti, o ko nepavyko, išgauname su fizinio rengimo treneriu. Šiai dienai svarbiausia yra išlaikyti intensyvumą ir pasiruošti. Kitas mums svarbus dalykas – tam tikrų jaunų žaidėjų integravimas, daug jų gavo šansą pasirodyti ir pamatyti, kur šiuo metu jie yra, paaugti. Pagrindinius pirmojo pasirengimo bloko tikslus pasiekėme“, – pasakojo antrą sezoną prie komandos vairo pradedantis treneris.

Antrose kontrolinėse rungtynėse iš eilės kauniečiai dominuoja pirmoje rungtynių pusėje, tačiau po pertraukos vaizdas aikštėje suprastėja. Tiesa, komandos vairininkas nepanikuoja ir teigia, kad pasirengimo pradžioje rezultatų sureikšminti nederėtų.

„Manau, kad pagrindinė to priežastis yra keitimai. Į aikštę eina daug jaunų žaidėjų, kuriems nėra lengva įsilieti. Tų keitimų yra labai daug, o kuo jų daugiau, tuo labiau išsibalansuoja komanda. Pačios rungtynės vyksta fizinio nuovargio fone, ko šiuo metu mes ir norime. Kalbant apie patį žaidimą, yra dalykų, į kuriuos einame, bet stipriai tas dar nevyksta. Šiose rungtynėse jau buvo šiek tiek užduočių ir nuo dabar jų tik daugės“, – svarstė R.Garastas.

Skirtingai nei praėjusiais metais, šiemet „Kauno Žalgirio“ klubas sezonui ruošiasi tik Lietuvoje, o pasirengimo cikle nėra numatytos rungtynės su užsienio klubais. Kaip ir kitiems Lietuvos klubams, tam kelią pastojo pandemija.

„Prieš tris mėnesius tai dar buvo C variantas, bet dabar jis vyksta – be jokių stovyklų, be tarptautinių rungtynių. Viskas vyksta Lietuvoje. Dabar turėsime lengvesnę savaitę, žaidėjai turės keletą laisvų dienų, mažinsime krūvius, o tada vėl kilsime į antrąjį pasirengimo bloką, turėsime kontrolinių rungtynių, kartais po dvi. Toliau sieksime išgauti tai, ko norime“, – užbaigė 32-ejų treneris.

Skaityti toliau

COVID

„AstraZeneca“ sumažins COVID-19 vakcinos pristatymą į ES – Lietuva gaus tik penktadalį numatyto kiekio

Milda Vedegytė

Paskelbta

„AstraZeneca“ pirmąjį metų ketvirtį 60 procentų sumažins COVID-19 vakcinos pristatymą į Europos Sąjungą, o tai reiškia, kad Lietuvai numatytas prieš tai buvęs kiekis yra sumažintas net 80-čia procentų. Šiuo metu į mūsų šalį planuojama pristatyti tik penktadalį sutartos vakcinos kiekio.

Vakcinų kiekio sumažinimo priežastis – gamybos problemos gamykloje, kuri įsikūrusi Belgijoje. Naujienų agentūra „Reuters“ pranešė, kad pagal senesnius planus buvo tikimasi, jog ši bendrovė iki kovo pabaigos pristatys apie 80 milijonų dozių 27 Europos Sąjungos šalims, tačiau dabar šis skaičius buvo sumažintas tik iki 31 milijono dozių.

Bendrovė taip pat jau sutiko per antrąjį ketvirtį pristatyti daugiau nei 80 milijonų dozių, tačiau dėl šiuo metu kilusių gamybos problemų  jiems nepavyko nurodyti tikslaus vakcinos pristatymo laiko, spėjama, jog tai bus balandžio – birželio mėnesiai.

„AstraZeneca“ vakcina šiuo metu laikoma pagrindine priemone nuo COVID-19. Ji pasižymi ir skirtumais nuo kitų vakcinų – ją pagaminti yra pigiau ir vakciną saugiai galima laikyti šaldytuvo temperatūroje. Nors vakcina sukurta bendradarbiaujant su Oksfordo universitetu, Europos Sąjunga jos dar nėra patvirtinusi, sprendimas turėtų būti priimtas iki šio mėnesio pabaigos.

Skaityti toliau

Sportas

Kontrolinėse rungtynėse – „Kauno Žalgirio“ lygiosios su „Riteriais“

Žalgiris.lt

Paskelbta

„Kauno Žalgirio“ futbolo klubas sužaidė trečiąsias kontrolines rungtynes pasirengimo cikle. 120 minučių trukusiose rungtynėse Roko Garasto auklėtiniai Kaune rezultatu 2:2 sužaidė su Vilniaus „Riteriais“.

Nuo pat susitikimo pradžios kontrolę į savo rankas perėmė „Kauno Žalgirio“ futbolininkai, kurie ilgai nelaukė ir išsiveržė į priekį. Puikioje kontratakoje iš pradžių į vartus pavojingai smūgiavo Linas Pilibaitis, o po kelių minučių įvarčiu pasižymėjo gynėjas Stevenas Thicot.

Po įvarčio kauniečiai niekur nesitraukė ir varžovams neleido sukurti nieko. Įpusėjus kėliniui iš toli kartą į vartus smūgiavo Gratas Sirgėdas, o L.Pilibaitis po smūgio galva sudrebino varžovų vartų skersinį.

Pačioje kėlinio pabaigoje vilniečiai sukūrė kiek aštresnę ataką, tačiau „Riterių“ atakuojančio futbolininko smūgis iš krašto skriejo šalia vartų.

Antrojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai vėl neišnaudojo krūvos progų – iš pradžių iš kelių metrų į vartininką mušė Karolis Šilkaitis, vėliau savo galimybėmis nepasinaudojo Philipas Otele ar tas pats L.Pilibaitis.

Neįmušę aikštės šeimininkai netrukus prasileido įvartį – gynėjams nepavyko sustabdyti „Riterių“ gretose žaidusio Luko Kochanausko ir šis pelnė išlyginamąjį įvartį – 1:1.

Po išlyginamojo įvarčio rungtynių kontrolę perimti stengėsi sostinės „Riteriai“, kuriems pavyko sukurti keletą pavojingesnių epizodų.

82-ąją minutę L.Pilibaitis iššoko vienas prieš varžovų vartininką, tačiau įveikti jo nesugebėjo, o visai netrukus savo šansu pasinaudojo svečiai. Artūras Dolžnikovas suklaidino Kauno ekipos gynėjus ir puikiu smūgiu į tolimą vartų kampą išvedė „Riterius“ į priekį. Po 90-ties minučių sostinės komanda pirmavo rezultatu 2:1.

Komandos rungtynėse žaidė dar papildomas 30 minučių, per kurias rungtynių kontrolė vėl priklausė aikštės šeimininkams, o viena iš atakų baigėsi P.Otele įvarčiu – 2:2.

Po išlyginamojo įvarčio tas pats P.Otele sukūrė gerą galimybę Deitonui Vinckui, tačiau pastarojo smūgis vienu lietimu praskriejo visai šalia vartų. Galiausiai komandos išsiskyrė lygiosiomis 2:2.

„Kauno Žalgirio“ startinė sudėtis: D.Mikelionis, Choco, M.Dapkus, R.Sadauskas, S.Thicot, E.Vaitkūnas, K.Šilkaitis, G.Sirgėdas, D.Šešplaukis, L.Pilibaitis ir Renato.

Rungtynėse į aikštę taip pat žengė: A.Mickevičius, D.Vinckus, D.Ževžikovas, P.Nainys, L.Odincovas, D.Putrius, P.Otele ir E.Ugbo.

Artimiausias kontrolines rungtynes Kauno komandos futbolininkai sausio 30 dieną žais su Telšių „Džiugo“ komanda.

Skaityti toliau
Naujienosprieš 13 min

Planuojama pratęsti karantiną – skaitytojų nuomonės išsiskiria

Lietuvoje šiuo metu galioja dar lapkričio pradžioje įvestas karantino režimas, gruodžio viduryje jis buvo sugriežtintas ir pratęstas iki sausio 31...

Politikaprieš 1 val

Pateikėme siūlymus žuvų išteklių atkūrimui

Atsižvelgdami į Lietuvos vandens telkinių ekologinę būklę, susipažinę su žvejų mėgėjų pasiūlymais ir mokslininkų-ichtiologų rekomendacijomis, sudarėme būtinų teisės aktų pakeitimų...

Sportasprieš 16 val

Šturmą atlaikę „Žalgirio“ dubleriai nutraukė „Vyčio“ pergalių seriją

2021.01.23 Kauno „Žalgiris-2“ (16-7) sugrįžo į pergalių kelią Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse. Arvydo Gronskio auklėtiniai išvykoje 70:64 (21:18, 10:20,...

Sportasprieš 20 val

R.Garastas: „Pagrindinius pirmojo pasirengimo bloko tikslus pasiekėme“

[embedded content] Artėjančiam A lygos sezonui besiruošiantys „Kauno Žalgirio“ futbolininkai šeštadienį sužaidė jau trečiąsias kontrolines rungtynes. Prieš tai Gargždų „Bangą“...

COVIDprieš 22 val

„AstraZeneca“ sumažins COVID-19 vakcinos pristatymą į ES – Lietuva gaus tik penktadalį numatyto kiekio

„AstraZeneca“ pirmąjį metų ketvirtį 60 procentų sumažins COVID-19 vakcinos pristatymą į Europos Sąjungą, o tai reiškia, kad Lietuvai numatytas prieš...

Sportasprieš 22 val

Kontrolinėse rungtynėse – „Kauno Žalgirio“ lygiosios su „Riteriais“

2021.01.23 [embedded content] „Kauno Žalgirio“ futbolo klubas sužaidė trečiąsias kontrolines rungtynes pasirengimo cikle. 120 minučių trukusiose rungtynėse Roko Garasto auklėtiniai...

Naujienosprieš 1 d.

Orinvita – nuo vizitinės kortelės iki reklaminio stendo

Jau 24 metus įvairias spausdinimo paslaugas teikianti įmonė siūlo aukštą atliekamų darbų kokybę, todėl kiekviena kliento turima idėja gali lengvai...

Politikaprieš 1 d.

Dėl A. Navalno ir žmogaus teisių pažeidimų kreipėsi į Rusijos ambasadą

Dėl pilietinių teisių aktyvisto Aleksejaus Navalno sulaikymo aplinkybių Lietuvos žaliųjų partija kreipėsi į Rusijos ambasadą Lietuvoje. Partijos pirmininkė Ieva Budraitė...

Naujienosprieš 1 d.

Naujai pasirodžiusiai eurovizinei ,,The Roop” dainai – skaitytojų simpatijos

Praėjusiais metais „The Roop“ laimėjo „Eurovizijos“ atranką su daina ,,On Fire” ir buvo vieni iš favoritų ne tik Lietuvoje, bet...

Politikaprieš 1 d.

Muitinės aukcionas, keliantis grėsmę gyvūnų gerovei, sustabdytas

LIETUVOS ŽALIŲJŲ PARTIJA Prieš kurį laiką sužinojome apie Muitinės departamento paskelbtą aukcioną, kuriame parduodami penki kilmės dokumentų neturintys, galimai, špicų...

Skaitomiausi