KultūraLaisvalaikisMiestasAtidaryta pirmoji Kauno Žaisloteka

Žaliakalnyje įsikūrusiame Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinyje, Raseinių g. 26, gruodžio 8-ąją, akcijos „Knygų Kalėdos“ metu, atidaryta pirmoji mieste Žaisloteka. Žaisloteka – tai žaislų biblioteka, kurioje žaislai ir stalo žaidimai skolinami į namus taip pat kaip ir knygos. Šventinę atidarymo dieną bibliotekoje nuo pat ryto vyko kūrybinės dirbtuvės, edukacijos, skaitymai, susitikimas su rašytoja Rebeka Una bei kitos įtraukiančios veiklos. Renginio dalyviai išbandė Šerloko Holmso užduočių kambarį ir, žinoma, galėjo patys pirmieji į...
Avatar Gabrielė Lukšytė2018 gruodžio 11

Žaliakalnyje įsikūrusiame Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinyje, Raseinių g. 26, gruodžio 8-ąją, akcijos „Knygų Kalėdos“ metu, atidaryta pirmoji mieste Žaisloteka. Žaisloteka – tai žaislų biblioteka, kurioje žaislai ir stalo žaidimai skolinami į namus taip pat kaip ir knygos.

Šventinę atidarymo dieną bibliotekoje nuo pat ryto vyko kūrybinės dirbtuvės, edukacijos, skaitymai, susitikimas su rašytoja Rebeka Una bei kitos įtraukiančios veiklos. Renginio dalyviai išbandė Šerloko Holmso užduočių kambarį ir, žinoma, galėjo patys pirmieji į namus pasiskolinti žaislą arba stalo žaidimą. Žaislotekos atidarymo proga bibliotekos komandą sveikino Kauno vicemeras Simonas Kairys, Žaliakalnio bendruomenės ir seniūnijos atstovai.

Pirmojoje mieste Žaislotekoje galima arba žaisti vietoje, arba pasiskolinti sau patikusį žaislą ar žaidimą į namus. Užsisakyti ir rezervuoti žaislus galima ir internetu, o skolinami jie dviejų savaičių laikotarpiui. Naudojimasis Žaislotekos paslaugomis visiškai nemokamas, tereikia turėti bibliotekos skaitytojo pažymėjimą. Ši nauja paslauga suteikia galimybę išmėginti naujus žaislus ar stalo žaidimus ir nusibodusius pakeisti naujais jų neperkant.

Žaislotekoje veikia ir žaislų mainykla, į kurią atnešus panaudotą, tačiau geros kokybės žaislą, iš mainyklos galima nemokamai pasiimti kitą patikusį žaislą. Planuojama, kad Žaislotekoje bus organizuojami stalo žaidimų turnyrai ir kiti renginiai, joje bus galima švęsti vaikų gimtadienius ir kitas šeimos šventes.

Kurdama Žaisloteką Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kreipėsi į kauniečius, kviesdama prisidėti prie šio neeilinio projekto. Žaisloteką parėmė ir bibliotekos skaitytojai, ir Kaune veikiančios organizacijos bei įmonės: VšĮ Veiklių mamų klubas Kaune, „Brain Games“, UAB „Paradis“, „Adform“, MB „Break Free“, „Ąžuolyno“ darželis, „TransUnion“, UAB „Eurivila“, UAB „Eduko LT“.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinio, kuriame įsikūrusi Žaisloteka, darbo laikas: I–V – 10–18 val., VI – 10–16 val.

kaunas.mvb.lt inf.

Scroll Up