NaujienosPolitikaRedakcija

Artūras Orlauskas apie Sausio 13-ąją: mitingas buvo laiku ir valdžioje jokie ne patriotai

5

Vienas iš vakarykščio mitingo prie Seimo kalbėtojų –  kaunietis, renginių organizatorius Artūras Orlauskas teigia, kad ne protestuotojai, o valdžia išdavė laisvės idealus bei Sausio 13-osios aukas.

Jums neatrodo, kad mitingą – per atminimo šventę – surengėt ne visai laiku ir paniekinot Sausio 13-osios aukų atminimą? Yra daug taip manančių. Kodėl išties pasirinkote tokį laiką? Kitų variantų nebuvo?

Mes nerengėm šventės. Mes rengėm normalių žmonių 1991 m. sausio 13d įvykių dalyvių minėjimą. Žmonių, kurie gynė parlamentą tuo metu, kurie gynė V.Landsbergį, R.Ozolą, K.Prunskienę ir kitus. Šventė, kaip pasakė savo kalbos pabaigoje premjerė, buvo už gardo. Ir ten už gardo buvo makabriškas sausio aukų budelių, jų vaikų, jų giminių šokis ant aukų kapų. Žuvusieji kovojo už mūsų visų laisvę prieš KGB’istus, prieš Burokevičiaus  TSKP partinius pakalikus, prieš sovietų represines struktūras.

Jus lygina su Jedinstvo judėjimu – prieš tris dešimtmečius kovojusiu už tai, kad Lietuva būtų Kremliaus naguose,  ir vadina grėsme nacionaliniam saugumui. Ką Jūs į tai?

Tikrai? Tuo tarpu oficialioje scenoje sėdėjo tomis sausio dienomis buvusi Burokevičiaus bendražygė Dalia Grybauskaitė, sėdėjo KGB karininko duktė Čmilytė -Nielsen, sėdėjo, NKVD karininko trėmusio žmonės sūnus E. Zingeris ir šalia jų be jokio sąžinės graužimo „valstybės vadovas” kaip pavadino premjerė, Vytautas Landsbergis. Ir čia yra didžiausias pasityčiojimas iš sausio aukų. Jie turėtų sėdėti kalėjime, nes karo nusikaltimams senaties nėra, o jie vaiposi ir tyčiojasi iš aukų, iš jų artimųjų ir vadina tikru gynėju fašistais lygiai taip pat kai 1990 m. juos vadino burokevičininkai. Šitas laikas šitas minėjimas yra mūsų ir mes tiesiog jį atsiminėm. Kad ir kaip jiems būtų gaila. Bet čia dar ne pabaiga. Mes atsiimsim ir valstybę ir tėvynę.

Giedant himną dalis mitinguotojų nenusiėmė kepurių. Kaip tai pakomentuosite? Negi sunku?

Žmonių buvo daug tai pirmose gretose esantys tikrai nusiėmė galvos apdangalus. Gal kažkas nenusiėmė, gal kai kas iš viso neturėjo ką nusiimti, gal kažkam religiniai įsitikinimai neleido nusiimti kepurę ar skrybėlę. Už visus atsakyti negaliu. Gal kažkam ir pritrūko išprusimo, kad tai privalu daryti. Bet čia jau akmenys ne į mūsų darželį. Jei švietimo sistema, kurią sukūrė šitie amžinieji politikai neišmokė jaunimo ir žmonių kaip reikia elgtis giedant himną tai priekaištai be abejo turėtų būti amžiniesiems politikams.

Televizijos kanaluose ir socialiniuose tinkluose matomi vaizdai su asocialiais asmenimis, dalyvaujančiais Jūsų renginyje. Nebuvo galima pasirūpinti, kad jų ten neatsirastų?

Televizijos ir socialiniai tinklai  rodė, ką jiems liepė rodyt. Bet tai tik dar viena jų pačių klaida. Jau po Didžiojo šeimos gynimo maršo 2021 m gegužės 15 d. jie rodydami tuos pačius savo samdomus “pijokus” ar atsitiktinius praeivius be pastovios gyvenamos vietos ir bandydami jiems priskirt priklausomybę kažkam, kaip beje ir pastarosiomis dienomis, jie padarė klaidą kurios jau neištaisys. Buvo tūkstančiai žmonių ir visi matė, kas buvo aplinkui. O po to visi pamatė kaip juos pačius jų draugus ir pažįstamus parodė TV. Ir jiems atsivėrė akys, kad juos mausto, kvailina ir jiems įžūliai meluoja. Ir dabar TV savo reputacijos jau nesusigrąžins taip lengvai. Jų kvailumas didesnis nei sovietinės propagandos demagogų.

Kam buvo skirti švilpimai? Kai kas sako, kad taip įžeidėte laisvės premijos gavėjus.

Žmonės švilpė tiems kurie bandė pavogti žuvusiųjų pagerbimo minėjimą. Kaip jau rašiau, tai ir Burokevičiaus bendražygė ir marksizmo-leninizmo dėstytojas, tai ir „KGB’istų“ vaikai, artimieji ar užsislaptinę ir vis dar neišslaptinti „KGB’istai“.  Tai jie bandė švęsti ant žuvusiųjų kapų savo šventę, bet jiems tokia teisė buvo atimta. Ir matyt todėl pykčio ir beviltiškumo priepuolyje jie vėl paleido į darbą sovietinių propagandistų retorika – fašistai, nacionalistai ir net badė buvusios prezidentės nuopelnus priskirti laisvės gynėjams. Jie pasirodė savo tikrą veidą ir tai dar vieną mūsų visų pergalė. Žmonės turi pažinti netikrus carus be kaukės

Gerai, o kokia tada jūsų nuomonė apie oficialų šventės formatą?

Oficialus minėjimo formatas surūgęs ir prašvinkęs. Tokia sovietinė pionierių rikiuotė ir visiems pabodusios tos pačios kalbos iš vis kitų lūpų. Todėl pastaraisiais metais visi šitie minėjimai ir buvo nedalyvaujant visuomenei. Jie vieni pasidarydavo sau šventę, nurašydavo pinigėlius, įsisavindavo projektą ir viskas būdavo ok. Tačiau šiemet viskas pasisuko kita linkme ir jie nebežino ką daryt. O juk dar pasidomėsim kiek viskas kainavo ir kokiems jakilaičiams ar jogailoms nukeliavo pinigučiai.

Kai kurie valdžios šalininkai socialiniuose tinkluose reiškia nuomonę, kad Jus pasamdė Kremlius. Jei taip – tai ar brangiai moka?

Senas kaip gyvenimas manipuliacijos metodas – gąsdinti išorės priešais ir kolaboravimu su jais jau seniai neveikia. Šita patriarcho plokštelė per 30 metų nugrota iki šnypštimo. TS LKD „kovotojai” su „kremliais” daugiausiai ekonominės naudos atnešę „kremliui” jau seniai save demaskavo. Ir visokios juknevičienės su savo brolio versliuku su Rusijos geležinkeliais, kuriuos kontroliuoja FST. Ir Kubiliaus sūnaus versliukai „Batkos“ teritorijoje, ir energetiniai projektai su rusais už kurių kyšo TS LKD grietinės putos jau seniai visiems atvėrė akis tik jie patys dar galvoja, kad apie juos niekas nežino. Man tokios infantiliškos pasakėlės jau seniai kelia tik šypseną ir parodo jų menkus gebėjimus konkuruoti šiuolaikinėje politikoje. Jie jau yra atgyvena, jie griaužtukai. Jie bandydami įsiteikti nelaimingam seneliukui bando vėl ir vėl atsukti tą pačią melodiją ir paleisti iš naujo, o publika jau seniai nei šitų politinių „didžėjų“, nei jų leidžiamos „muzikikės” jau seniai neklauso. Tik spauda, kuri vienareikšmiškai netarnauja valstybei, dar bando kaskart pagarsint nusenusių ir nupušusių TS-LKD politinių didžejų opusus, bet „klikų” skaičius rodo, kad bilietų į tokius pasirodymus neperka net patys partijos nariai. Jų dainelė sudainuota jau seniai, tik jiems vis dar atrodo, kad kažkas jų klausosi ir jais tiki.

Kur, Tamsta, pats buvai 1991 metų Sausio 13-ąją?

Aš buvau prie Seimo ir 11 ir 12 Sausio. Viskas vyko kaip ir vakar Martyno Mažvydo ant bibliotekos laiptų. Koncertai vyko ir mes su Artūru Krukiu juo vedėm. Ir jau 12 d dieną ant pedagoginio tilto pasirodė tankai. Mes su Artūru kas naktį važiuodavom iki pat užėmimo į Lietuvos radiją ir su Daiva,  pavardės nepamenu, kiekvieną naktį pranešinėdavom kur juda karinė rusų technika, kur juda tankai, kareiviai.

Asmeninio albumo nuotr.

Žmonės skambindavo ir visos Lietuvos pranešdavo mums, o mes visai Lietuvai. Ir koreguodavom kur reiktų pagalbos statant barikadas, kur reikia blokų, smėlio ir pan. Naktį po koncerto važiavom namo ir ties Vieviu miške sustabdė rusų kareiviai su BTR bei automatais. Vilnius jau buvo apsuptas. Nieko neįleido, tik išklausinėję kur važiuojam išleido. Kareivukas labai normaliai kalbėjo ir pasakė “Sčias načniotsa, jesli tam jest vaši bliskyje skažyte čtob uchadili” . (Tuo prasidės, jei turi artimųjų ten, tai perduokit kad eitų iš ten, – vertimas iš rus.).

Buvo tiesa?

Taip – tik grįžom į Kauną ir sužinojom, kad kareivis nemelavo. Ir iškart vėl į mašiną ir lėkėm į Sitkūnus. Vėliau – užėmus Vilniuje LRT  – viską tą patį darėm iš Kauno radiofono. Naktimis pranešinėjom ir koregavom dar kartais ir kokį antisovietinį anekdotą papasakodami. Kareiviai stabdė mus daug kartų, bet sužinoję, kad artistai – praleisdavo.

 

4.2 25 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
5 Komentarų
Naujausi
Seniausi Labiausiai reitinguoti
Inline Feedbacks
Visi komentarai
Kornelija

Ačiū Artūrai už drąsą, nuoseklumą, tvirtumą. Telaimina jus Dievas!

Remi

Gerai kad yra šviesiu neapdujusiu žmoniu prieš kuriuos pačius atsisuko visa sistema ir jie juos išduoda kaip yra … daugiau tokiu … šaunuolis

Gal ir nėra viskas tiesa bet jei šaika norėtu gero čia tai seniai būtume suklestėja…

Kėkvienas turi savo istorija …
Svarbu kas esi dabar ♡♡♡
O ne kas buvai kažkada

Juozas

Visai nusivažiavai tu, Orlauskai. Ar čia senatvinis marazmas tau taip pasireiškia?

Juozas

Juozas

Mindaugas

Sveikinimai is Amerikos!!!
Remiu ir remsiu!!!!
Seima reikia vadinti ROBOTUKAIS!!!!
Geras anekdotas:
Ateina zmogus i cirka pas direktoriu…ir sako : turiu vaidinima” krokodilas groja, begemotas dainioja”
direktorius sutiko…..Anslagai!!! Pasisekimas neitiketinas!!!Numeris pasisekes!!
Direktorius klausia Vadybininko,
kur yra visa paslaptis?Sito pasisekimo?
Taip yra!!!! Krokodilas Ir GROJA IR DAINUOJA!!!!
NIEKAS IS MANODRAUGU NESUPRATO MANO ANEKDOTO! BET MES ESAME SITOJE VISUOMENEJE, KUR ZMONES; DARO NESUSIPRATELIAIS/ ROBOTIKAIS
ACIU GAL BUSIU JUSU JUDEJIMO DALIS!!!

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos