Naujienos

Ar sveiką naudoti saulėgrąžų aliejų?

0

Saulėgrąžų aliejus yra vienas iš tokių produktų, kurį mes dažnai naudojame savo maisto racione. Nors ir yra kalbama, kad saulėgrąžų aliejus turi savų minusų, kurie gali pakenkti mūsų sveikatai, tačiau pirmiausiai reikia sužinoti, apie tas saulėgrąžų aliejaus rūšis, kurios yra ne tik, kad naudingos, bet ir reikalingos žmogaus sveikatai. Ypač šis faktorius yra svarbus tada, kai norima atsikratyti nereikalingų kilogramų.

Svarbu stebėti tai, ką dedate į savo burną

Apie sveiko maisto ir fizinio aktyvumo naudą žmogui yra kalbama nuolat, o ypač dabar, kai galima rinktis, kaip norime dirbti – nuotoliniu ar kontaktiniu būdu. Labai svarbu suvokti šį faktorių – jeigu mūsų mitybos racione dominuoja riebalai (ypač gyvūninės kilmės) ir mažas aktyvumo lygis, tai yra „SOS“ ženklas mūsų sveikatai. Norint išlaikyti balansą tarp riebalų ir kitų maistinių medžiagų, reikia susidaryti tokį maisto grafiką, kuriame vyrautų tik 30 procentų riebalų, visos dienos kalorijų. Žinoma, šią visą procentinę dalį turi sudaryti nesotieji riebalai. Augalinės kilmės riebalai, pavyzdžiui saulėgrąžų aliejus, yra praturtinti nesočiaisiais riebalais, kurie yra naudingi mūsų sveikatai. Skirtingų rūšių, augaliniai aliejai turi tokių maistinių medžiagų, kaip: riebaluose tirpių vitaminų, omega – 3, polifenolių bei vitaminų A, D ir E. Skirtingos aliejų rūšys, turi ir kitokią naudą žmogaus organizmui, taigi, kuo daugiau aliejų naudosite, tuo daugiau vis didesnės naudos ir turėsite.

Kodėl svarbu naudoti saulėgrąžų aliejų?

Nuo seno Lietuvoje saulėgrąžų aliejus yra žinomas ir naudojamas pagal visas esamas jo tradicijas. Šis aliejus yra daugumos pamėgtas, nes yra turtingas mikronutrientais, tokiais kaip: betakarotenas, magnis ir kalcis. 100 gramų saulėgrąžų aliejuje yra ~22 gramus baltymų ir ~21 gramą angliavandenių. Na, o labiausiai šis aliejus yra vertinamas dėl savo puikios sudėties riebalų. Plačiausiai žinomos saulėgrąžų aliejaus rūšys yra „įprastas“ saulėgrąžų aliejus ir „High Oleic Sunflower Oil“  (didelio kiekio oleinės riebalų rūgšties aliejus). HOSO aliejus yra spaudžiamas iš atitinkamos rūšies saulėgrąžų sėklų.

Oleino riebalų rūgštis yra svarbi mūsų sveikatos palaikymui. Riebalus, pakeitus iš gyvūninės kilmės į oleino riebalų rūgštį – cholesterolio koncentracija kraujyje ženkliai sumažėja bei yra slopinamas lėtinis uždegimas. Tokio tipo aliejų itin rekomenduojama įtraukti tiems, kurie serga kraujagyslių ir širdies ligomis, nutukimu ir cukriniu diabetu. Šiame saulėgrąžų aliejuje nėra naudojami dirbtiniai antioksidantai, o tai reiškia, kad jis yra turtingas vitaminu E (natūralus antioksidantas).

HOSO aliejus dažniausiai būna šalto spaudimo, bet tam tikri žmonės teigia, kad galima jį naudoti ir kaitinamų patiekalų gamybai. Šis aliejus yra atsparesnis kaitinimui nei įprastas saulėgrąžų aliejus bei juose nesusidaro transriebalai. HOSO aliejų rekomenduojama naudoti kepimui, o ypač tinka konditerijos gaminiams. Taip pat šį aliejų galima naudoti kosmetikos gaminiams, masažo aliejams ir muilui.

Kaip atrasti kokybišką saulėgrąžų aliejų?

Nerafinuotas, šalto spaudimo saulėgrąžų aliejus pasižymi savo unikaliomis ir sveikatai naudingomis savybėmis. Tik tokio tipo aliejuje galima rasti reikalingas medžiagas žmogaus organizmui, o t.y. omega – 6, antioksidantai, vitaminas E, linoleno rūgštis ir tokotrienolis.

Dauguma saulėgrąžų aliejaus gamintojų saulėgrąžų aliejų rafinuoja vien tam, nes stengiasi prailginti jo galiojimo laiką bei suteikti jam prekinę išvaizdą. Tačiau taip rafinuojant saulėgrąžų aliejų itin sumažėja fosfatidų, antioksidantų, linoleno rūgšties ir vitamino E kiekis, todėl norint įsigyti kokybišką saulėgrąžų aliejų – pasiskaitykite, kas parašyta jo etiketėje arba pasiklauskite parduotuvės konsultanto!

Natūralaus ir sveiko aliejaus platų asortimentą galite rasti užsukę internetu į NoSugar svetainę, kur rasite ne tik įvairiausios rūšies aliejaus, tačiau ir daug kitų, sveikai gyvensenai tinkančių produktų.

 

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos