MiestasNaujienos

Ar įvyks dialogas tarp bendruomenės ir Kauno valdžios?

0

 

Viešas Nemuno krantinės gatvės projektinių pasiūlymų pristatymas, sukėlęs daug diskusijų miestiečių tarpe, įvyko kovo 23d. Pasiūlymams nepritariantys kauniečiai tris balandžio penktadienius rengė protesto akcijas prie Kauno savivaldybės, tačiau jokio atsako iš valdžios nesulaukė. Praėjusią savaitę Šančių gyventojų atstovės – penkios Šančių seniūnaitės ir Žemųjų Šančių bendruomenės pirmininkė – pakvietė Kauno merą, mero pavaduotojus, tarybos narius ir administraciją dialogui, įteikusios kiekvienam asmeniškai vardinius kvietimus. Tačiau Kauno savivaldybės Tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis trečiadienį informavo Šančių atstoves, kad į susitikimą balandžio 30 d. Kauno miesto meras, tarybos nariai ar savivaldybės administracijos atstovai neatvyks. Savo laiške A. Pakalniškis teigia, kad taip siekia užtikrinti visų saugumą ir kviečia Šančių bendruomenės atstovus į susitikimą nuotoliniu būdu gegužės 5 d. 15 val.

Nepaisant Tvarkymo skyriaus vedėjo laiško, kuriame jis pasisako visų Kauno tarybos narių, administracijos ir mero vardu, Šančių bendruomenės atstovai susitikime dalyvaus ir lauks atvykstančių savo išrinktų atstovų iš Kauno miesto savivaldybės.

Šiuo metu Žemųjų Šančių bendruomenė savo iniciatyva įgyvendina inovatyvų Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų finansuojamą projektą „Genius Loci: urbanizacija ir pilietinė bendruomenė“, kurio metu siekia kurti Šančių rajono urbanistinį architektūrinį idėjinį planą, į procesą įtraukiant vietos gyventojus, savivaldybės atstovus, rajono vystytojus ir verslininkus.

Bendruomenė sulaukė paramos iš tarptautinių ekspertų, tokių kaip Lewis Biggs, Kaunas 2022 kuratoriaus, Sandy Fitzgerald, Kaunas 2022 konsultanto ir kt., kurie viešai pasisako už bendruomenės siekį tvariai vystyti Nemuno pakrantę Šančiuose ir netiesti joje gatvės automobiliams.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas