Greitos naujienos

Aptartos mėsinių galvijų veislininkystės problemos ir perspektyvos

0

2021 10 15

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ragina mėsinių galvijų veisėjus nuspręsti, kokių tikslų jie sieks ateityje. Tam, kad augtų šio sektoriaus kuriama pridėtinė vertė, reikalingi mėsinių galvijų laikytojų siūlymai, todėl ministras pakvietė Lietuvos mėsos augintojų ir gerintojų asociacijos atstovus siekti bendrų tikslų ir sutarimo dėl mėsinių galvijų veislininkystės ateityje.

Ministras paragino asociaciją teikti ūkininkams daugiau konsultacijų, kad laikytojai žinotų, kokių veislių galvijus verta auginti ir veisti. Šiuo metu yra patvirtintos 8 selekcinės veisimo programos, skirtos limuzinų, aubrakų, simentalų,  angusų, galovėjų, šarolė, hailandų ir herefordų veisėjams.

Augintojai,  veisiantys šiuos galvijus, pardavę prieauglį gali gauti didesnę pridėtinę vertę, nes galvijai turi kilmę ir produktyvumą patvirtinančius dokumentus. Juos išduoda Lietuvos mėsos augintojų ir gerintojų asociacija. Lietuvoje šiuo metu ganosi apie 200 tūkst. 28 mėsinių veislių galvijų. Iš jų 60 tūkstančių priklauso selekcinėse veisimo programose dalyvaujančioms veislėms. Šių galvijų turime apie 47 tūkstančius.

Žemės ūkio ministerija teikia pagalbą mėsinių galvijų veislininkystei kilmės knygoms rengti ir tvarkyti, genetiniam vertinimui ir produktyvumo tyrimams bei parodų ir mugių rengimui ir dalyvavimui jose.

Būtina skubiai spręsti tinklo nuo šienainių realizavimo problemą

Ministras taip pat aptarė kitas mėsinių galvijų laikytojams kylančias problemas bei šio sektoriaus plėtros  perspektyvas.

Vienas svarbiausių klausimų, kuris aktualus ir kitiems ūkininkams – plėvelė ir tinklas nuo šienainio rulonų. Žemdirbiai skundžiasi, kad niekas nebenori priimti panaudoto tinklo, tad susiduriama su jo realizavimo problema, o tai neatsiejamai susiję su aplinkos apsauga. Pasitaiko, kad žemdirbiai tą tinklą tiesiog išmeta miškuose ar užkasa. Todėl šią situaciją būtina skubiai spręsti kartu su Aplinkos ministerija, nes tai – šios ministerijos klausimas.

Anot žemės ūkio ministro, apie šią problemą reikia diskutuoti ir su kitų sektorių atstovais, todėl netrukus planuojama organizuoti susitikimą šiai problemai spręsti.

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Greitos naujienos