maršrutas, Aplink Kauno marias – su nauja programėle, Kaunieciams.lt

Aplink Kauno marias – su nauja programėle

0
39
„Aplink marias“ – tai ir tinklapis, ir programėlė mobiliajam telefonui. Specialiai projektui sukurtas objektus ir pažintinius maršrutus pristatantis audio gidas.

Ar žinote, kad šiemet Kauno marioms, didžiausiam dirbtiniam vandens telkiniui Lietuvoje, sukanka 60 metų? Gyvenvietės šalia Kauno jo dugne palaidotos 1959 metais, statant Kauno hidroelektrinę užtvenkus Nemuną. Ką tik startavęs projektas „Aplink marias“ suteikia galimybę susipažinti su daugybe įdomių istorinių, religinių, gamtos, archeologijos objektų, išsidėsčiusių didelėje teritorijoje aplink marias. Pasižvalgom?

maršrutas, Aplink Kauno marias – su nauja programėle, Kaunieciams.lt

Kauno hidroelektrinė. Sauliaus Jankausko / „Aplink marias“ nuotr.

„Aplink marias“ – tai ir tinklapis, ir programėlė mobiliajam telefonui. Specialiai projektui sukurtas objektus ir pažintinius maršrutus (jais galite keliauti pėsčiomis, dviračiu ar automobiliu) pristatantis audio gidas


Tarp Kaune esančių į „Aplink marias“ sąrašą patekusių objektų – ir jau minėta hidroelektrinė, ir senoji Kauno marių prieplauka, ir romantiškasis gamtos apsuptas poetės Salomėjos Nėries memorialinis muziejus, ir bendruomenės pastangomis iškilusi tik iš pažiūros kukli Švč. Mergelės Marijos Rožančiaus Karalienės bažnyčia Palemone. Žinoma, kaip be barokinio Pažaislio vienuolyno komplekso?

maršrutas, Aplink Kauno marias – su nauja programėle, Kaunieciams.lt

Švč. Mergelės Marijos Rožančiaus Karalienės bažnyčia Palemone. Sauliaus Jankausko / „Aplink marias“ nuotr.

maršrutas, Aplink Kauno marias – su nauja programėle, Kaunieciams.lt

Senoji Kauno marių prieplauka. Sauliaus Jankausko / „Aplink marias“ nuotr.

Projektas finansuojamas iš 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos lėšų. Projekte taip pat dalyvauja Kaišiadorių rajono, Prienų rajono, Kauno rajono ir Birštono savivaldybės. Apie „Aplink marias“ būtinai papasakokite svečiams iš užsienio – projektas „kalba“ lietuviškai, angliškai, rusiškai ir vokiškai.

aplinkmarias.lt

visit.kaunas.lt inf.

Facebook Comments