KultūraAplankykite virtualią parodą – lietuvių išeivijos aplinka fotografijose

www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2020 24 balandžio
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Fototekos ir dokumentacijos skyriuje saugoma per 1700 fotografijų iš Aleksandro Mykolo Račkaus rinkinio.

Fotografijose vaizduojama lietuvių išeivių gyvenamoji, darbinė, organizacinė, religinė aplinka, pati įvairiausia veikla, kuria lietuviai užsiėmė emigracijoje. Nuotraukos rinktos iš visų Amerikos valstijų, kur gausiau gyveno emigrantai iš Lietuvos.

Kviečiame žiūrėti virtualią parodą čia.

Aleksandras Mykolas Račkus (Čekiškė 1893 – 1965 Čikaga) žinomas kaip gydytojas, numizmatas, visuomenininkas, kolekcininkas. Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Fototekos ir dokumentacijos skyriuje saugoma per 1700 fotografijų iš jo rinkinio. Didžiausia šio rinkinio dalis sukaupta Račkui gyvenant Amerikoje. XX a. 2–4 deš. gavęs Lietuvos vyriausybės kvietimą dalyvauti Pirmajame pasaulio lietuvių kongrese Kaune, 1935 m. kolekcininkas atvežė į Lietuvą Lietuvių numizmatikos ir istorijos muziejaus (Lietuvoje pristatytas kaip Dr. A. M. Račkaus muziejus) kolekciją. Užsienio lietuviams remti draugijos padedamas, Vytauto Didžiojo muziejuje Račkus atidarė dvi parodas bendru pavadinimu „Kaip lietuviai Amerikoj gyvena?“. Joms pasibaigus, apie 80 000 eksponatų perdavė Lietuvai už simbolinę 100 000 Lt sumą.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus inf.

Dalinkitės su savo draugais
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments

[contact-form-7 id=“152467″ title=“prenumerata“]

Scroll Up
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x