Naujienos

Apie civilinei aviacijai kylančius iššūkius bus diskutuojama susitikimuose Briuselyje

0

2021 11 25

J.Skačkauskas (kairėje).jpg

Tarptautinės civilinės aviacijos XXI a. iššūkiai ir civilinės aviacijos pasitelkimas nelegaliai migracijai, tyrimo dėl Baltarusijoje gegužę „Ryanair“ lėktuvo priverstinio nutupdymo eiga, mobilumo paketo praktinis įgyvendinimas – šiuos ir kitus Lietuvai aktualius transporto klausimus aptars šią savaitę Briuselyje viešintis susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas.

 

„Turime pripažinti, kad šiandien civilinę aviaciją Baltarusijos režimas yra pasitelkęs manipuliacijai, žmonėms klaidinti, ir to pasekmes matome Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos pasienyje su Baltarusija. Efektyvus šios problemos sprendimas galimas tik oro bendrovėms, tarptautinėms organizacijoms ir valstybių lyderiams sutelkus jėgas ir kartu ieškant geriausių sprendimų“, – sako susisiekimo viceministras J. Skačkauskas.

 

Apie civilinei aviacijai XXI a. kylančius iššūkius bus diskutuojama Europos saugios oro navigacijos organizacijos (Eurokontrolės) nuolatinės komisijos posėdyje. Viceministras J. Skačkauskas atkreips kolegų dėmesį į Lietuvos ir Lenkijos pasienyje su Baltarusija vykstančią nelegalių migrantų krizę.

 

Be to, J. Skačkauskas susitiks su Tarptautinės oro transporto asociacijos (IATA) direktoriumi užsienio ryšiams ES Jorge Dieguezu. Su juo ketinama kalbėtis apie „Fit for 55“ pasiūlymo įtaką aviacijai, taip pat nelegalios migracijos situaciją Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos pasieniuose pabrėžiant aviacijos vaidmenį šioje krizėje.

 

Susitikime su Tarptautinės kelių transporto sąjungos (IRU) Briuselio biuro vadove Mariana Raluca bus diskutuojama apie kitąmet ES įsigaliosiančią tvarką dėl priverstinio vilkikų grąžinimo į kilmės šalis, dalinamasi mintimis kitais aktualiais vežėjams klausimais.

 

Vizito metu taip pat numatytuose susitikimuose su Europos Komisijos Mobilumo ir transporto direktorato generalinio direktoriaus pavaduotoju Matthew Baldwinu bei šio direktorato Kelių transporto departamento direktoriumi Kristianu Schmidtu bus kalbamasi apie saugumą Lietuvos keliuose, dviračių takų plėtrą ir aptariami praktiniai mobilumo paketo nuostatų įgyvendinimo klausimai.

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos