Verslas

Apdovanotos inovatyviausius produktus sukūrusios Kauno įmonės

0

Gruodžio 15 d. Kauno mokslo ir technologijų parko organizuojamo renginio „Verslo diena: Milijono verta idėja‘16“ metu paskelbti Kauno įmonių inovatyviausių produktų rinkimų nugalėtojai. Juos rinko sudaryta komisija ir 15min.lt skaitytojai. Pirmosios vietos nugalėtoju pripažintas UAB „Rubedo sistemų“ vystomas dirbtinis intelektas ligoninių lovoms ir karo mašinoms.

„Dėkojame, kad mūsų pastangos ir skiriamos lėšos moksliniams tyrimams ir eksperimentinei veiklai susilaukia pripažinimo. Džiaugiamės, kad Kauno mokslo ir technologijų parke esanti infrastruktūra, ryšiai su tyrimų laboratorijomis leidžia kurti ir tobulinti savo produktą“,- sakė UAB „Rubedo sistemos“direktorius Dainius Karkauskas.

„Rubedos sistemų“ kuriama technologiją planuojama kitų metų pavasarį diegti į estų įmonės „Milrem“ karo reikmėms pritaikytas transporto priemones. Tokios autonominės mašinos galės transportuoti vaistus, kitus reikmenis arba patruliuoti oro uostų teritorijose.

Antrąją vietą Kauno įmonių inovatyviausių produktų rinkimuose pelnė įmonės „Vittamed“ sukurtas neinvazinis galvospūdžio matuoklis. Naujausią prietaiso prototipą jau naudoja JAV Nacionalinis kosmoso biomedicinos tyrimų institutas, kuris tiria ilgų kosminių skrydžių poveikį žmogaus smegenims ir regai. Įmonė gavo ir antrąjį apdovanojimą, nes surinko daugiausiai komisijos narių skirtų balsų.

Trečioji vieta atiteko UAB „ITPC“ sukurtai kompiuterinei augalininkystės ūkių valdymo sistemai „AgroCount“. Šis produktas sulaukė daugiausia 15min skaitytojų simpatijų.

Gruodžio pradžioje 15min naujienų portale vyko Kauno įmonių inovatyviausio produkto rinkimai, kur dėl nugalėtojo titulo varžėsi dešimt naujovių Lietuvos ir užsienio rinkoms pristačiusių įmonių. 15min skaitytojų balsai lėmė pusę galutinio produkto įvertinimo. Kitą dalį balo skyrė komisija, sudaryta iš Kauno mokslo ir technologijų parko, Ūkio ministerijos, Kauno miesto savivaldybės, „Nextury Ventures“, KTU Nacionalinio inovacijų ir verslo centro bei Vytauto Didžiojo universiteto atstovų.

„Verslo diena“ ir įmonių kuriamų inovatyvių produktų apdovanojimai – dvyliktus metus tęsiamas tradicinis Kauno mokslo ir technologijų parko inovacijų sklaidos renginys.

 

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Verslas