EnergetikaMiestasMokslinės organizacijosPartneriaiVerslasAnt Moldovos parlamento rūmų – lietuvių gamintos saulės baterijos

Kauno mokslo ir technologijų parke veikianti įmonė „Energetikos projektai“ ryžosi perduoti gerąją patirtį atsinaujinančios energetikos srityje besivystančioms šalims. Kauniečiai montuoja saulės kolektorius ant Moldovos parlamento rūmų. Lietuviai neabejoja, kad tai atveria naujas galimybes verslui, o panašios istorinės patirtys leidžia geriau suprasti klientų poreikius ir išmanyti ten veikiančią energetikos sistemą. Kontaktai – iš inovacijų bendruomenės Energetikos srityje veikiantys kauniečiai ieškojo būdų plėsti verslą užsienyje. Prie to prisidėjo Aplinkos ministerijos skelbtas konkursas paramai gauti atsinaujinančios energijos išteklius...
www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2017 gegužės 6

Kauno mokslo ir technologijų parke veikianti įmonė „Energetikos projektai“ ryžosi perduoti gerąją patirtį atsinaujinančios energetikos srityje besivystančioms šalims. Kauniečiai montuoja saulės kolektorius ant Moldovos parlamento rūmų. Lietuviai neabejoja, kad tai atveria naujas galimybes verslui, o panašios istorinės patirtys leidžia geriau suprasti klientų poreikius ir išmanyti ten veikiančią energetikos sistemą.

Kontaktai – iš inovacijų bendruomenės

Energetikos srityje veikiantys kauniečiai ieškojo būdų plėsti verslą užsienyje. Prie to prisidėjo Aplinkos ministerijos skelbtas konkursas paramai gauti atsinaujinančios energijos išteklius naudojančių technologijų diegimui besivystančiose šalyse. Kelią į Rytų Europos šalį pavyko rasti Kauno mokslo ir technologijų parke (Kauno MTP). Parko Veiklos organizavimo departamento direktorius supažindino su kitos Kauno MTP įsikūrusios įmonės vadovu, kuris turėjo verslo partnerių Moldovoje.

„Kuriame inovatyvių įmonių bendruomenę, todėl tokios įmonių susitikimo ir kontaktų užmezgimo patirtys – vienas geriausių dalykų, kurie gali atsitikti verslui. Kauno MTP vaidmuo šiuo atveju – būti platforma ir susitikimo vieta, tiek „įsiūbuojančia“ verslą, tiek partneryste grįstus įmonių santykius“, – sako Kauno MTP Veiklos organizavimo departamento direktorius Tomas Černevičius.

Neramumai šalyje nesutrukdė

Užmezgę kontaktus su vietine Moldovos Energijos efektyvumo agentūra, lietuviai pasiūlė statyti saulės energiją į elektrą generuojančius modulius ant šalies Parlamento pastato. Tam reikėjo sulaukti patvirtinimo iš Parlamento rūmų atstovų, o kaip tik derybų metu 2015-ųjų rudenį Kišiniovo centre prasidėjo protestai. Minia reikalavo prezidento atsistatydinimo, pirmalaikių rinkimų po kilusio skandalo dėl 1 mlrd. dolerių dingimo ir per didelės oligarchų įtakos.

„Priešais pastatą stovėjo protestuotojai, pasiruošę paleisti akmenis į Parlamento langus, o mes laukėme žinių el. paštu dėl sutikimo įgyvendinti pasiūlymą. Gavome tą sutikimą paskutinę dieną prieš paraiškos pateikimo terminą“, – prisimena „Energetikos projektų“ vadovas Algis Pečiulionis.

Reikalinga tinklų renovacija

Moldova, turinti praktiškai tiek pat gyventojų, kaip ir Lietuva, nuo 2007-ųjų siekia tapti ES nare. Šalis pereina transformaciją iš posovietinės į modernią europietišką valstybę, todėl ES skiria nemažai dėmesio šiai vienai skurdžiausių Europos valstybių. Moldovoje verslo reikalais apsilankęs A. Pečiulionis pastebi, kad Pietryčių Europos valstybė primena Lietuvą 1993-aisiais. Kišiniovo gatvėse pilna valiutos keityklų, su vietiniais galima be problemų susikalbėti rusų kalba, o išlaikyti kontaktą padeda panaši istorinė patirtis.

Pasak įmonės vadovo, šaliai reikalinga antžeminio elektros tinklo renovacija, nes pati elektros tinklų sistema gerokai pasenusi. Nors Moldovoje imamasi pritaikyti atsinaujinančius energijos šaltinius, o strateginiuose planuose atsispindi ketinimai dalį reikalingos elektros energijos iki 2020 m. pagaminti būtent tokiu būdu, įstatyminė bazė tam dar tik rengiama.

Įdarbina saulės energiją

Moldovai skirti saulės kolektoriai jau pagaminti ir artimiausiu metu iškeliaus į Kišiniovą, kur bus pritvirtinti prie Parlamento pastato stogo. „Norime parodyti moldavams, kokios yra mūsų galimybės, galbūt tai paskatins juos tinklo modernizavimo darbus patikėti mums. Be to, ateityje planuojama renovuoti visą Parlamento pastatą. Norime prisidėti prie įdomių projektų, mums „įdomus“ tai reiškia – didelis“, – sako „Energetikos projektų“ vadovas.

Lietuvoje veikianti įmonė šiuo metu specializuojasi saulės, vėjo ir vandens energijos pritaikymo srityje. „Saulės energija – neabejotina ateities lyderė. Saulės elektrinių pajėgumas gali būti labai lengvai keičiamas. Galima pradėti nuo mažiausio modulio, kuris statomas namuose ant stogo, o vėliau, esant poreikiui, išplėsti iki didžiulių laukuose statomų plotų“, – sako A. Pečiulionis. Įmonė iki šiol dirbo tik Lietuvos rinkoje – 90 proc. klientų sudaro „ESO“, „Litgrid“ ir jiems dirbantys rangovai, kiti – privačios įmonės ir asmenys.

Šaltinis: http://kaunomtp.lt

Scroll Up