Kultūra

Almos ir Valdo Adamkų garbei – septyni varpo dūžiai

0

Šeštadienį prasideda penktasis Tarptautinis Kauno kariliono muzikos festivalis. 13 val. jį atidarys septyni paties didžiausio Kauno kariliono varpo, pavadinto „Kaunas“, dūžiai, sveikinantys Valdą ir Almą Adamkus su 70–osiomis jų santuokos metinėmis. Sveikinimą atliks karilionininkė iš Gdansko Monika Kazmierczak. Varpą „Kaunas“, sveriantį 924 kilogramus, miestui padovanojo Prezidento šeima.

Po sveikinimo Monika Kazmierczak su valtornininku Michału Szczerba pristatys programą, kurioje maišysis klasika (Johann Sebastian Bach, Matthias Vanden Gheyn) su šiuolaikine muzika (Arvo Pärt, Georges Barboteu) ir moderniais specialiai karilionui kurtais kūriniais (Loreta Narvilaitė, Katarzyna Kwiecień-Długosz, Krzysztof Falkowski).

Festivalį šeštadienį 21.30 val. pratęs vakarinis belgų atlikėjo Jan Verheyen koncertas, kurio metu kariliono bokštas nušvis įvairiomis spalvomis. Jan Verheyen atliks savo kūrybos kariliono ir elektroninės muzikos kompozicijas. Tai šiuolaikinės muzikos pavyzdžiai, įkvėpti praeities ir tiesiantys tiltą į ateitį.

Sekmadienį, rugsėjo 5 d., 13 val. prie Jan Verheyen prisijungs gitaristas iš Belgijos Cedric Honings. Duetas, pavadinimu „Guitarillon“, atliks kūrinių programą nuo J. S. Bacho iki populiariosios muzikos, tokios kaip: „Nirvana“, Michaelas Jacksonas ar muzikos iš filmų „Sostų karai“ ir „Žvaigždžių karai“.

Festivalį sekmadienį 15 val. užbaigs kariliono meistras iš Klaipėdos Stanislovas Žilevičius, kuris pristatys programą „Kariliono metamorfozės“. Skambės Giedriaus Kuprevičiaus, Frederic Chopin, Astor Piazzolla, Arvo Pärt ir paties S. Žilevičiaus kūriniai.

Žiūrovai koncertų metu turės galimybę stebėti atlikėjus kariliono bokšte: koncertai bus tiesiogiai transliuojami aikštėje sumontuotame dideliame ekrane.

Visi festivalio renginiai nemokami.

______

Festivalio organizatorius: Kauno menininkų namai

Festivalio globėjas: Kauno miesto savivaldybė

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Festivalio partneriai: Vytauto Didžiojo karo muziejus

Informaciniai partneriai: „Kaunas Pilnas Kultūros“, „Kauno diena“,

*Koncerto metu bus filmuojama ir fotografuojama, todėl dalyvaudami sutinkate, kad jūsų ir jūsų vaikų vaizdinė medžiaga būtų panaudota renginio viešinimui žiniasklaidoje, kmn.lt svetainėje ir socialiniuose tinkluose.

Komentarai

Comments are closed.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Kultūra