Rajonas

Akademijos moterys diskutavo, kaip suderinti šeimą ir karjera

0

Pagal statistinius duomenis,  pirmą kartą ištekėjusių ir susilaukusių pirmagimio moterų amžiaus vidurkis – iki 30-ies metų. Per tą laiką, statistinė moteris sukuria ne tik šeimą, bet ir įgyja išsilavinimą bei susiranda darbą. Tiesa, universitetuose studijuoja daugiau moterų, nei vyrų – 58,2 % visų studentų. Visgi ir vaiko priežiūros atostogos Lietuvoje dažniausiai tenka moterims. Net ir tėvystės atostogas iki vaikui sukaks mėnuo, išnaudoja vos trečdalis tėvais tapusių vyrų.

Todėl nenuostabu, kad derinti gyvenimą šeimoje ir karjerą profesinių ambicijų turinčiai moteriai – nėra lengva. Būtent todėl Akademijos bendruomenės pristatė projektą, skirtą jaunoms merginoms „Nepamiršk savęs“.

„Mūsų tikslas – skatinti merginas atrasti save, suprasti savo poreikius, derinant asmeninius tikslus, karjerą su šeima ir vaikais. Norime suburti jaunas moteris, didinti bendruomeniškumą, skatinti aktyvumą ir veiklumą“, – sakė Akademijos bendruomenės centro pirmininkė Kristina Foktienė.

  1. Foktienės manymu, skirtingos lyčių profesinės motyvacijos ir ambicijos bei darbdavių nepasitikėjimas moterimis nubrėžia moteriai jos ribas visuomenėje ir griežtai kontroliuoja, kad jos nebūtų peržengtos. Moterys, kurios augina vaikus, dėl motinystės yra patyrusios įvairių sunkumų darbe. Šiandien tapti motina reikia didelės drąsos. Todėl Akademijos bendruomenės centro vizija – jaunos moterys, siekiančios  ir gebančios darniai derinti šeimą su asmeniniu gyvenimu, karjera, pomėgiais. Projektas siekia, kad moterys ne tik gerai praleistų laiką, bet ir gerintų savo kompetencijas, norėtų sužinoti daugiau ir labiau pasitikėtų savimi. Škų tikslų siekti padėjo penkios proketo metu vestos paskaitos: „Laiko planavimas“, „Pasitikėjimo savimi formavimas“, „Savo tikslų siekimas“, „Karjeros portfelio sudarymas“, „Vidinės motyvacijos atradimas“.

Tai pirmasis Akademijos bendruomenės centro projektas jaunimui, todėl bendruomenės centras džiaugiasi, kad pavyko susipažinti su seniūnijos merginomis, įtraukti į bendras veiklas ir padiskutuoti apie asmeninius tikslus bei karjeros galimybes.
KRS inf.

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Rajonas