Greitos naujienos

Agnė Bilotaitė pasienio pareigūnams – kartu mes atlaikysime

0

2021 10 12

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pradėjo darbinių susitikimų ciklą su pasieniečiais.  Šiandien ji susitiko su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus pasienio rinktinės užkardų vadais ir pareigūnais bei kalbėjosi apie tai kas buvo atlaikyta ir kaip dar galima sustiprinti sienos apsaugą, apie išmoktas pamokas ir pasirengimą naujiems iššūkiams.

„Mūsų atkirtis  Baltarusijos organizuotai atakai buvo tikrai stiprus ir akivaizdu, kad kaimyninės šalies režimas sutrikęs. Tačiau atsipalaiduoti negalime , nes režimas desperatiškai ieško naujų spaudimo priemonių prieš ES. Europa vertina mūsų pareigūnų profesionalumą – ir mūsų taktika nesikeis. Lietuva ir Europa dėkinga kiekvienam pareigūnui. Visi kartu mes atlaikysime“, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė. Ministrė padėkojo pareigūnams už drąsą ir profesionalią tarnybą itin sudėtingomis sąlygomis.

Kitų metų biudžete numatytas 31 mln. eurų – vidaus reikalų statutinių įstaigų pareigūnų nuosekliam darbo užmokesčiui didinti, pareigūnams aprūpinti būtiniausiomis priemonėmis – 5,5 mln. eurų, o pareigybėms komplektuoti – 7 mln. eurų. Be to 2022 metais numatyta lėšų ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) ginkluotei atnaujinti pagal NATO nustatytus standartus – tam suplanuota 3,5 mln. eurų Krašto apsaugos ministerijos biudžete. Ministerijos atliktas auditas parodė, kad pasieniečių ginkluotė neatitinka NATO automatinių ginklų standarto, todėl būtina ją atnaujinti.

Susitikimo metu pareigūnai domėjosi, kaip jų darbas ir veiksmai yra vertinami tarptautiniu lygiu, koks yra Europos Sąjungos vertinimas. Be to pabrėžė, kad svarbu į tarnybą pritraukti jaunus žmones, kurie kartu stotų ginti valstybės sienos ir aktyviau dirbti su bendruomenėmis.

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Greitos naujienos