Greitos naujienosLietuvaNaujienosSveikata

A.Bilotaitė pralaimėjo – kurorto sanatorijos privatizuoti nepavyko

0

„Palanga sustabdė politinės valios traukinį. Reabilitacijos centras „Pušynas“ išsaugotas! Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės politinės valios traukinys neįveikė palangiškių užkardos,“ – džiūgauja Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

A.Bilotaitė buvo nutarusi, kad „Pušyną“ reikia privatizuoti, nes VRM pareigūnų reabilitacijai skirta įstaiga esą per mažai aptarnavo sistemos darbuotojų ir per daug turėjo „pašalinių“ pajamų. Jos oponentai atkirsdavo, kad taip yra dėl nepakankamo VRM skiriamo finansavimo, o privatizavus puikioje vietoje esantį reabilitacijos centrą jo paslaugos pareigūnams taps dar mažiau prieinamos.

Palangos meras Š. Vaitkus, kuris priklauso tai pačiai konservatorių partijai, kaip ir A, Bilotaitė, prieš privatizavimą stojo piestu ir laimėjo.

„40 dienų – tiek prireikė vidaus reikalų ministrei suprasti, kad jos deklaruota politinė valia negali būti viršesnė nei susitelkusios visos Palangos bendruomenės, miesto tarybos ir juos palaikančių Lietuvos žmonių nuomonė ir kad toji politinė valia nėra ekspreso traukinys, galintis be sustojimų riedėti tik tokiu maršrutu, kokį sugalvojo ministerijos vadovė – iš taško A (VRM) tiesiai į tašką B (Turto bankas).

Gruodžio 1 d. paskelbusi, kad Palangos poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“, kaip ir Druskininkų „Dainava“, yra likviduojamas ir visas šių įstaigų turtas perduodamas Turto bankui privatizuoti, šįvakar visai neseniai ministrė pranešė itin džiugią ir labai lauktą žinią – reabilitacijos įstaigų „Pušynas“ ir „Dainava“ savininko atstovo teisės bus perduotos Sveikatos apsaugos ministerijai. Valio !!!,” – sako ^ Vaitkus.

Anksčiau teigusi, kad jai užteks politinės valios gardaus kąsnelio perdavimui į privačias rankas ministrė nusileido. „Džiaugiuosi, kad kartu su sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu radome geriausią sprendimą“, – trečiadienį pažymėjo A.Bilotaitė.

Š. Vaitkus neslepia savo triumfo. „Neabejotinai, aš taip pat džiaugiuosi, kad ministrė džiaugiasi, nes pagaliau priimtas būtent toks sprendimas, kokio siekiau aš, kaip miesto vadovas, kurio tikėjosi kaip mūro siena stojusi visa miesto Taryba, kuri kreipėsi į šalies vadovus su kategorišku prieštaravimu dėl „Pušyno“ likvidavimo ir skaičiais bei analize paremtais argumentais prašiusi elgtis valstybiškai, nenaikinti sanatorinio gydymo Palangoje, atsižvelgti į visos Lietuvos žmonių sveikatinimo poreikius bei inicijuoti „Pušyno“ perdavimą Sveikatos apsaugos ministerijos žinion. Esu itin dėkingas ir Palangos bendruomenei, kuri susitelkė bei palaikė mano bei miesto Tarybos poziciją ir dalyvaudama palaikymo akcijoje, ir aktyviai diskutuojant socialiniuose tinkluose, ir renkant parašus. O jų, pasisakant už „Pušyno“ išsaugojimą, jau surinkta daugiau kaip 4,5 tūkstančio. Man šis bendruomenės palaikymas sprendžiant be galo sudėtingą „Pušyno“ išsaugojimo klausimą buvo itin svarbus ir įkvėpė jokiais būdais nenuleisti rankų. AČIŪ jums,“- sako Palangos meras.

Kurorto vadovas teigė dėkojantis ir Sveikatos apsaugos ministerijai bei ministrui Arūnui Dulkiui , kad šis sutiko su pasiūlymu perimti įstaigą ir toliau teikti sanatorinį gydymą visos Lietuvos žmonėms, ir VR ministrei, A. Bilotaitei, kuri esą suvokė, kad politinė valia negali nugalėti sveiko proto.

„Ačiū mūsų pusėn stojusiems Seimo nariams dėkoju ir žiniasklaidai, kuri mus labai palaikė. „Pušyno“ perdavimas Sveikatos apsaugos ministerijai – tai visų mūsų pergalė išsaugant viešą interesą, išsaugant Palangai svarbią sanatorinio gydymo įstaigą bei 100 darbo vietų, nes dabar 100 šeimų nereikės pergyventi dėl savo ateities,“ – džiūgauja Palangos meras Š. Vaitkus socialiniame tinkle Facebook.

 

5 2 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Greitos naujienos