Lietuva

A. Bilotaitė: pagrindinė užduotis – kuo greičiau migrantus išsiųsti į kilmės šalis

0

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad šiuo metu pagrindinė užduotis – kuo greičiau migrantus, neteisėtai kertančius Baltarusijos ir Lietuvos sieną, išsiųsti į kilmės šalis.

„Mūsų pagrindinis tikslas ir užduotis tuos žmones kaip galima greičiau išsiųsti į jų kilmės šalis“, – žurnalistams ketvirtadienį Druskininkų pasienio užkardoje sakė ministrė.

Jos teigimu, spartesnę deportaciją padės vykdyti saugus migrantų apgyvendinimas, greitos migracijos procedūros.

Tai mes galime padaryti tik tada, jeigu mes tuos žmones turėsime saugiose teritorijose, galėsime sparčiai atlikti migracijos procedūras, nustatyti jų tapatybes ir tada galėsime juos siųsti namo“, – teigė A. Bilotaitė.

Lietuva šiuo ruošiasi pradėti migrantų grąžinimo procesą.

Migrantai į kilmės šalį gali būti siunčiami tada, kai jų prieglobsčio prašymas Lietuvoje yra atmetamas ir teismai palaiko tokį Migracijos departamento sprendimą.

Prieglobsčio prašymų svarstymai šiuo metu stringa dėl išaugusios migracijos, dėl to Migracijos departamentas anksčiau šį mėnesį skelbė ieškantis naujų darbuotojų.

Lietuva pastaraisiais mėnesiais susiduria su reikšmingai išaugusia neteisėta migracija, migrantų skaičius jau perkopė 3 tūkstančius, Lietuva dėl to yra paskelbusi ekstremalią situaciją.

Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Autorius Ramūnas Jakubauskas

Komentarai

Comments are closed.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva