Naujienos

6 dažniausiai ištinkančios problemos gyvenant nuosavame name ir kaip tam pasiruošti

0

Žinoma, gyvenimas nuosavame name vilioja tikrai ne vieną. Privatumas, didesnė erdvė ir nuosavos žemės lopinėlis – yra būtent tie privalumai, kurie kasdienybę paverčia smagesne. Visgi, namų šeimininkai patvirtins, jog nuosavo namo priežiūra reikalauja žymiai daugiau laiko ir pastangų nei to reikalautų butas. Tad, šiame straipsnyje pateiksime 6 dažniausiai ištinkančias problemas, gyvenant nuosavame name, ir būdus, kaip reiktų tinkamai joms pasiruošti.

Prasta ventiliacijos sistema

Labai svarbu, įsirenginėjant namą, pasirūpinti, jog juose būtų tinkama ventiliacinė sistema. Dėl blogos ventiliacijos, kambariuose gali kauptis per daug drėgmės, kuri sugadintų vidaus sienas ir konstrukcinius elementus. Taip pat tai gali sustiprinti ir tam tikras žmogaus alergines reakcijas. Kad viso to pavyktų išvengti, kiekviename vonios kambaryje įrenkite vėdinimo sistemą, atitinkančią visus reikalavimus. Ji padės orui cirkuliuoti bei nesikaupti šilumai ir drėgmei. Kaip bebūtų, jei netinkamos ventiliacijos žalą jau pastebėjote, gali tekti pakeisti gipso kartono plokštes ar kitas pigesnes detales, o gal net ir pakeisti tam tikrą konstrukcinį elementą, kuris atsieis brangiau.

Per žemas vandens slėgis

Taip pat labai svarbu pagalvoti ir apie vandens tiekimą tiek į pačius namus, tiek ir į sodą, jei tokį turite. Vanduo yra būtinas mūsų kasdienybėje, pradedant gyvybės palaikymu ir baigiant daržų laistymu. Dėl šios priežasties jo tiekimas sutrikti tiesiog negali, kadangi tai sukeltų be galo daug papildomų rūpesčių. Itin dažnai namuose pasitaikanti problema – žemas vandens slėgis, dėl kurio vandens srovė būna itin silpna. Tai reiškia, jog jūsų turimas prietaisas yra per mažo galingumo arba jis tiesiog susidėvėjo, laikui bėgant, kadangi būtent hidroforai yra atsakingi už slėgio reguliavimą, o vandens siurbliai vandenį pumpuoja į reikiamą vietą. Šiuo metu galima rasti itin didelę šių prietaisų pasiūlą, tad net ir sugedus vienam iš jų, tikrai nesunkiai galės išsirinkti naują kiekvienas namo šeimininkas. Jei susidomėjote, aukščiausios kokybės prietaisai – toolsta.lt internetinėje parduotuvėje.

Pelėsis

Kauniečių pamėgta „Kolegų“ užeiga dabar vilioja ir gardžiais grilio patiekalais

Galbūt nustebsite, tačiau tam tikros pelėsio rūšys yra itin toksiškos žmogui, ypač tuomet, jei jo imuninė sistema yra pažeista. Nors pelėsių sporos yra paplitusios labai daug kur ir žmogaus organizmas dažnai gerai apsisaugo nuo jų poveikio, visgi kūdikiai, senjorai ar sergantieji kitomis ligomis, gali susidurti su tam tikromis problemomis, jei pelėsis atsirastų jų gyvenamajame name. Jis gali sukelti įvairias alergijas, egzemą, slogą, tokias plaučių ligas kaip bronchitą ar astmą, migreną, stomatitą ar net virškinamojo trakto ligas. Dėl to būtina kaip įmanoma greičiau jo atsikratyti. Tai, aišku, gali būti kiek varginantis ir daug laiko atimantis darbas, kartais net reikalaujantis ir profesionalo pagalbos. Netinkamai valant pelėsį, jis neišvengiamai atsiras ir vėl, todėl labai svarbu tai daryti tinkamai ir pagal visas rekomendacijas.

Nesaugi šildymo sistema

Senesnė arba blogai prižiūrima šildymo sistema gali kelti rimtą pavojų sveikatai ar pačiai saugai namuose. Didžiausia rizika – apsinuodyti anglies monoksidu. Anglies monoksidas yra bekvapės, bespalvės dujos, susidarančios netinkamai deginant kurą, pavyzdžiui, medieną ar propaną. Dėl blogai vėdinamos krosnies jūsų namuose gali kauptis nuodingas anglies monoksido kiekis, tad apsinuodyti juo galima itin greitai. Tuo tarpu, jei jūsų namai yra šildomi dujomis, tuomet saugokitės dujų nuotėkio, kuris ne tik gali sukelti gaisro pavojų, bet ir pakenkti namo grindims ar sienoms. Pasirūpinkite, jog jūsų namuose būtų ne tik dūmų detektoriai, bet ir dujų nuotėkio jutikliai, jei jūsų namai yra šildomi jomis.

Kenkėjų atsiradimas

Net jei ir tik kartais sutinkate pavienes skruzdėles, sidabrinės avižėles ar kitus kenkėjus savo namų erdvėje, tikrai vertėtų susirūpinti, kadangi tai gali reikšti, jog jūsų namų sienose, palėpėje ar rūsyje gali slėptis ir daugiau šių gyvių. Ypač reikėtų susimąstyti, jei namuose pastebėjote graužikus ar blakes. Niekam ne paslaptis, jog graužikai – yra vieni didžiausių ligų nešiotojų, o blakės gali sukelti anemiją ir kitus varginančius simptomus namų gyventojams, kadangi jos siurbia kraują. Tad, jei pamatėte bent vieną iš minėtų gyvių, kreipkitės į specialistus, kurie patars ir pakonsultuos, kokio naikinimo būdo reikėtų, bei padės tai įgyvendinti.

Pavojingos statybinės medžiagos

Jeigu gyvenate senesnės statybos name, gali būti, jog jis buvo pastatytas dar prieš atitinkamų saugos taisyklių įsigaliojimą. Visa tai reiškia, jog jūsų namai gali būti pastatyti, naudojant asbestą ir kitas kenksmingas statybines medžiagas, ilgainiui galinčias sukelti sunkias ligas. Todėl, jei įtariate, jog jūsų būstas gali būti būtent toks, kreipkitės pagalbos į savo srities profesionalą, kuris galės įvertinti, ar tikrai yra, dėl ko reikėtų pergyventi. Deja, jei nuogąstavimas pasitvirtins, kai kurios medžiagų perkėlimo/pakeitimo paslaugos gali kainuoti gana brangiai, tačiau tai atlikti tikrai būtina, jei rūpinatės savo ir namiškių sveikata.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos