Naujienos5 žinomi patiekalai, sukurti per klaidą!

Ne visos klaidos yra blogos. Neteisingai sekant receptą gali įvykti katastrofa, tačiau visai netikėtai galite pagaminti ir šedevrą, kurį pradės gaminti visas pasaulis. Taip atsitiko ir šiems penkiems patiekalams, kurių atsiradimo istoriją jums tuoj atskleisime. Kukurūzų dribsniai buvo išrasti tada, kai nepavyko granolos (pakepintų dribsnių su medumi) receptas 1898 metais broliai Kelogai (W. K. Kellogg ir John Harvey Kellogg) norėdami pagaminti granolą netyčia susmulkino kviečius. V. K. Kelogas nusprendė ir toliau gaminti smulkintus kukurūzus. Taip...
www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2020 13 vasario

Ne visos klaidos yra blogos. Neteisingai sekant receptą gali įvykti katastrofa, tačiau visai netikėtai galite pagaminti ir šedevrą, kurį pradės gaminti visas pasaulis. Taip atsitiko ir šiems penkiems patiekalams, kurių atsiradimo istoriją jums tuoj atskleisime.

Kukurūzų dribsniai buvo išrasti tada, kai nepavyko granolos (pakepintų dribsnių su medumi) receptas

1898 metais broliai Kelogai (W. K. Kellogg ir John Harvey Kellogg) norėdami pagaminti granolą netyčia susmulkino kviečius. V. K. Kelogas nusprendė ir toliau gaminti smulkintus kukurūzus. Taip atsirado vaikų taip mėgstamas pusryčių patiekalas –  kukurūzų dribsniai.

Ledo kokteiliai  atsirado sulaužyto gazuotų gėrimų fontano dėka

Omaras Knedlikas (Omar Knelik), Kofeivilyje esančio greito maisto restorano Dairy Queen savininkas, turėjo improvizuoti, kai vidury karštos 50-ųjų vasaros sulūžo jo gazuotų gėrimų fontanas. Nieko negalvodamas jis padėjo gėrimus į savo šaldiklį. Gazuoti gėrimai pasidarė tižūs ir pusiau sulediję. Netrukus Knedlikas sužinojo, kad tokiems gėrimams klientai netgi teikia pirmenybę. 1960 metais šiuos ledo kokteilius (angl. Slurpees) buvo galima rasti jau ir maisto prekių parduotuvėse.

Sausainiai su šokolado gabaliukais pirmą kartą pagaminti pritrūkus šokolado

Rūta Greivs Veikfyld (Ruth Graves Wakefield) iš Masačusetso norėjo pagaminti partiją šokoladinių sviestinių sausainių, tačiau nebeturėjo kepimui skirto šokolado. Kaip pakaitalą ji panaudojo Nestle šokolado plyteles ir pagalvojo, kad jos ištirps ir susilies su tešla. Tačiau šokoladas neišsilydė! Išliko aptirpę, glitūs gabaliukai. Originalus šių sausainių receptas vis dar spausdinamas ant Nestle sausainių su šokolado gabaliukais pakuočių.

1905 metais 11-metis berniukas netyčia sukūrė ledus ant pagaliuko

Frankas Epersonas (Frank Epperson) iš San Francisko nakčiai šaldyti paliko vandens ir cukraus pudros mišinį. Tuo pačiu mišinyje paliko ir medinį maišymo pagaliuką. Kai viskas suledijo, jis nulaižė masę nuo pagaliuko. Jam taip patiko, kad pradėjo pardavinėti šiuos ledus ant pagaliuko ir savo kaiminystėje.

Gyvūnų pašarų gamintojas, valydamas pašarų trintuvą, netyčia sugalvojo kukurūzų lazdeles

„Flakall“ korporacija Beloite, Viskonsine, gamino gyvūnų pašarus pjaustydama kukurūzus smulkinimo mašinoje, kad gyvūnams nereikėtų kramtyti aštrių branduolių. Mašinos valymui darbuotojai į jos vidų įdėjo drėgnus kukurūzus, tuo tarpu mašinos karštis išpūtė juos kaip spragėsius be branduolių.

Edvardas Vilsonas (Edward Wilson), „Flakall” darbuotojas, pagardino juos prieskoniais ir pavadino juos „kukūruzų lazdelėmis”. Įmonė „Flakall” užpatentavo šią išskirtinę gaminimo techniką jau 1939 metais.

msn.com informacija

Iš anglų kalbos vertė Julija Stankevičiūtė

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up