Gyvenimo būdasNekilnojamas turtas

5 interjero taisyklės 2020 – 2021-iems metams

0

Kiekvienais metais interjero dizaineriai pateikia tendencijas, kurios geriausiai reprezentuoja tam tikrų metų, sezono arba kito laikotarpio būsto tendencijas. Nors 2020-ieji jau eina į prabangą, tačiau prognozuojama, kad 2021-ųjų pirmasis ketvirtis mažai kuo skirsis nuo to, ką turime savo namuose šiuo metu arba ką mums pataria įsirengti dizaineriai.

Pateiksime tendencijas, kurios geriausiai reprezentuoja paskutinius kelis mėnesiu ir tuo pačiu gerus pusę metų dar „laikysis“. Tačiau atsiminkite, kad geras interjero dizainas yra tas, kuris artimas Jūsų širdžiai, o ne tas, kuris rekomenduojamas savo srities žinovų. Juk būtina savo namuose jaustis gerai.

Vis daugiau dėmesio ekologijai

Ekologijos potėpiai namuose vis labiau populiarėja ir dizaineriai teigia, kad taps dar dažnesni. Kaip ekologija atsiskleidžia mūsų namuose? Per šviestuvus, kuriuos naudojame (vis dažniau perkami LED, kurie taupo energiją) bei buitinę techniką, kuri perkama (žinoma, A+++ klasės). Taip pat perkami ilgaamžiai baldai, kurie pagaminti iš geros kokybės medienos, vengiama plastikinių, galiausiai, investuojama į mažiau dūžtančius. Visa tai – ekologiškumo pagrindas, kadangi kuo daiktas tarnaus ilgiau – tuo jis taps draugiškesnis aplinkai.

Žinoma, taip pat siūloma daugiau dėmesio skirti ir spalvinei gamai, kuri vis dažniau „atsiveria“ ant natūralių, gamtos atspalvių: žalia, ruda, mėlyna, raudona… Visos spalvos yra gana tamsios, ryškios, tad reikia jas derinti, taip pat – palaikyti harmoniją, balansą.

Minimalizmas – klasika

Ekologiškas interjeras dažniausiai neatsiejamas ir nuo minimalizmo, kurio svarbiausia taisyklė – mažiau yra daugiau. Taip skatinama mažiau vartoti ir savo namuose turėti tik tuos daiktus, kurie tikrai reikalingi. Tiesa, minimalistinis interjeras išpopuliarėjo kartu su mažos kvadratūros butais, kuriuose teko įrengti funkcionalias erdves, kad jos nebūtų per daug apkrautos.

Dizaino paslaugas teikiančios įmonės teigia, kad interjeras  kuriamas ne per daiktus, tačiau akcentus, kurie, galbūt, kabinami ant sienų, šviestuvų, karnizų, pamėgtos drąsios sienos, kurios puoštos raštais, skirtinga tekstūra, galiausiai, minimalistiniais akcentais, kurie pasirenkami labai atidžiai įvertinus jų poreikių: pagalvės, paveikslai, nuotraukos…

Minimalistinis interjero dizainas gali būti labai įvairus, tad jį renkantis reikia nuspręsti – ar norite palaikyti modernumą, ar klasiką, o gal lietuviško interjero dvelksmą savo namuose. Susižinojus pageidaujamo stiliaus taisykles – reikia jas pritaikyti modernizmo ideologijai.

Apvalios formos – neįprastos, tačiau reikalingos

Į anksčiau aptartus stilius taip pat įsikomponuoja ir apvalios formos, kurios dažniausiai yra neatsiejama minimalizmo ir tuo pačiu ekologijos dalis. Apvalu – tai žemė, tai nuolatos besisukantis ratas, kuris perteikia gyvybę. Siūlome rinktis ne tik kai kuriuos apvalius baldus, kaip kad stalas arba kėdė, tačiau ir kompozicijas, kurios gali būti kuriamas ant sienų. Pavyzdžiui, tapetai, kuriuose yra apvalūs geometriniai raštai, taip pat – šviestuvus, kurie būdami apvalūs dažniausiai tolygiau paskirsto šviesą (ypač kai ieškomas bendrinis apšvietimas).

Grįžtama prie prabangos

Dar viena pastebima tendencija, kuri galbūt kiek išsiskiria nuo visų anksčiau paminėtų, yra prabangos jausmas, kurio žmonės vėl siekia savo namuose. Ilgai karaliavęs skandinaviškas interjeras jau vadinamas atgyvena, kuri ne tik kad neskoninga, tačiau ir nuvalkiota. Taigi, grįžtama prie tradicinės klasikos, kurioje yra velveto audiniai, taip pat – daugiau medžio, tekstilės ir tuo pačiu daugiau raštų, kurie, žinoma, turi būti derinami tarpusavyje.

Nepamirškite, kad prabanga ir minimalizmas (lygiai taip pat ir modernumas) gali būti gana nesunkiai suderinti. Tik reikia žiūrėti – kokios tekstūros yra naudojamos ir kokios spalvinės gamos. Juk atspalvių sintezė – viena svarbiausių taisyklių kuriant namų aplinką.

Visada rekomenduojama pasinaudoti profesionaliomis interjero dizaino paslaugomis – taip išvengsite klaidų ir nenumatytų išlaidų.

Komentarai

Comments are closed.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Gyvenimo būdas