Pasaulis

4 kambariniai augalai, namams suteiksiantys išskirtinumo

0

Kambarinių augalų lapai traukia akį dėl įvairiausių priežasčių – keistos formos, ryškių spalvų. Bet tik nėrinius primenantys lapai, lyg garbanos išsidraikiusi laja suteikia interjerui išskirtinio švelnumo ir žaismingumo.

Tinkama vieta

Fitodizaineriai pataria kambarines gėles nedideliais ir lengvais plunksniškais ar ažūriniais lapais interjere komponuoti kaip foninius augalus solidesniems, sunkesnės faktūros. Grakštus didelio augalo siluetas įspūdingai atrodo ir ryškaus rašto tapetų fone, tarsi atsveria jų „monumentalumą“. Tokios medžiagos kaip plienas, stiklas netenka savo šaltumo, jei interjeras pagyvinamas kambarinių gėlių „nėriniais“ ar „garbanomis“.

Dipsis

Kuo dekoratyvus? Gelsvojo dipsio lapai puošnūs ir tankiai suaugę. Tinkamai prižiūrint galima užauginti didingą palmę, kuri ir metams bėgant atrodo įspūdingai. Dipsio dekoratyvumui išryškėti reikia didelės erdvės. Augalo lapai išsiskiria tuo, kad jų kraštai gelsvo atspalvio – atrodo šiltai ir saulėtai.

Kas kenkia grožiui? Lapai gelsta, jei oras per sausas, todėl kaitinant radiatoriams reikia dažniau purkšti. Jei pradeda džiūti lapų galai, tai rodo, kad augalas nereguliariai laistomas ar net perdžiovinamas – mat žemė vazone turėtų būti nuolat drėgna. Dipsis nereiklus, jo priežiūra paprasta, bet vis dėlto reikia jam parūpinti šviesią vietą, kur nepatenka tiesioginiai saulės spinduliai, o temperatūra neturi būti žemesnė nei 16 ºC laipsnių.

Kuo dekoratyvi? Labai grakšti gėlė tamsiai žaliais lapeliais – dizigoteka. Jauni būna bronzinio atspalvio ir labai ploni, vėliau patamsėja ir pastambėja.

Kas kenkia grožiui? Lapai gali kristi nuo skersvėjų, dar dizigoteka nemėgsta temperatūros pokyčių ir genėjimo – prie jos lapų geriau nelįsti. Gėlė jautri ir drėgmės pertekliui, ir sausrai. Per drėgnoje ir vėsioje vietoje pradeda kristi lapai, perdžiuvus žemei ruduoja jų galiukai, o dėl sauso oro stiebo apačia gali ir nuplikti. Todėl augalą reikia dažnai purkšti. Bet prieš laistant būtina įsitikinti, kad žemė jau pradžiuvusi. Vieta tinkamiausia šviesi, bet ne saulėta, visus metus turėtų būti apie 20 ºC temperatūra.

Adiantas

Kuo dekoratyvus? Smulkių lapelių raštai, lanksčios, į visas puses pasklidusios šakelės atrodo ir nerūpestingai, ir elegantiškai – švelniojo adianto neturėtų užgožti kiti augalai. Juolab kad jį, kaip ir kitus paparčius, kompozicijoje reikia sustatyti ne pernelyg tankiai ir palikti vietos jų lapams, nes šie trapūs. Adiantą galima auginti ir pakabinamame vazone kaip svyruoklinį augalą.

Kas kenkia grožiui? Adiantas, kaip ir kiti paparčiai, sunkiai pakelia karštį, juo labiau – sausą šildomų patalpų orą. Tada jo lapeliai ruduoja. Saulė taip pat gali nudeginti paparčio lapus. Kad augalas neskurstų, žemė vazone visada turi būti drėgna. Jei lapai blyškios spalvos – per prasta žemė, reikia tręšti.

Kuo dekoratyvus? Jei auginate vieną papartį – gražiausias yra ilgalapis inkstpapartis. Jis toks įspūdingas, kad gali puikuotis išskirtinėje vietoje. Augalo lapai ryškiai žali, labai puošnūs, nuskinti ilgai išsilaiko vazoje.

Kas kenkia grožiui? Visus pažeistus augalo lapus reikia nukarpyti, kad greičiau ataugtų nauji. Tačiau jei oras sausas, jie neskuba to daryti. Daugelis paparčių nemėgsta purškimo, tad orą jiems drėkinti reikia kitaip. Kuplios inkstpaparčio lapų vėduoklės išgarina daug vandens, todėl augalą reikia gausiai lieti.

Selaginelės

Kuo dekoratyvi? Selaginelės šakelės padengtos lapeliais, šiek tiek primenančiais sudėliotas miniatiūrines čerpes. Augalo kerelis nedidukas – daugių daugiausia siekia 30 cm aukščio. Yra veislių sidabriškai baltais šakelių galais. Selaginelę galima genėti suteikiant taisyklingą apvalią formą – tokia kambarinė gėlė gražiai dera minimalistinio stiliaus interjere.

Kas kenkia grožiui? Sunkiai pakelia drėgmės stygių. Jei lapeliai vysta – vanduo nepasiekia šaknų, gėlei reikia puresnės žemės. Pamiršus laiku palaistyti augalas gali ir visai sunykti. Viršūnėlės džiūsta esant per sausam orui. Gerai auga plokščiame vazone paunksmėje – ant šiaurinės palangės.

Soleirolija

Kuo dekoratyvi? Soleirolija simpatiška ir auginama viena, bet dar estetiškiau atrodo, jei dengia žemę dideliuose vazonuose su aukštaūgiais augalais. Gražiai auga ir pakabinamame vazone. Persodinti soleirolijos neverta, ji kas porą metų neteka dekoratyvumo – geriau pasisodinti naują augalą. Gėlę dauginti labai lengva – kero dalis atskiriama, padedama ant drėgnos žemės vazone ir netrukus jį visą uždengia mažučiai žali lapeliai. Itin energingai sulapoja patręštas augalėlis.

Kas kenkia grožiui? Laistyti gėlę reikia saikingai, bet tolygiai – lapai pasidaro dėmėti ir ima kristi, jei liejama priešokiais, ir net nuo vienkartinės sausros soleirolija gali žūti. Geriausia vandenį pilti į padėkliuką. Tiesioginiai saulės spinduliai gali smarkiai nudeginti lapelius. Tinkamiausia ryški išsklaidyta šviesa, bet augalas pakenčia ir kitokias sąlygas. Nebijo jis nei šilumos, nei vėsos.

Portalo manonamai.lt informacija. 

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis