Naujienos

2016 m. metų sportininkė Kamilė Gaučaitė

0

Kamilė Gaučaitė išrinkta geriausia 2016 metų Kauno imtynių klubo sportininke. Šešis metus imtynes sportuojanti Kamilė, trenerių Arūno Paplausko ir Aivaro Kaselio auklėtinė visus metus rodė gerus rezultatus:

2016 metais būdama 15-likos, mergina sėkmingai pasirodė ir laimėjo Vilniuje finišavusiame 70-atajame Lietuvos imtynių čempionate. Jauna sportininkė tapo čempionė svorio kategorijoje iki 75 kg. visose trijuose kovose įrodžiusi savo pranašumą. Finale Kamilei teko kovoti su daugkartine Lietuvos čempionatų prizininke Tatjana Fiodorova (Vilnius), tačiau ir ši patyrusi sportininkė turėjo pripažinti pralaimėjimą.

2016.02.17-19 Minske vykusiame tarptautiniame “TT Medvežonok” turnyre, kuriame dalyvavo sportininkai iš Moldavijos, Latvijos, Rusijos, Lietuvos, Kazachstano ir Ukrainos (svorio kategorijoje iki 70 kg 9 dalyvės) visose trijose kovose įrodė savo pranašumą ir varžoves paguldė ant menčių. Finalinėje kovoje jaunajai sportininkei teko kovoti su Jekaterina Feoklistova iš Rusijos, tačiau ir ši sportininkė turėjo pripažinti pralaimėjimą vos per 30 sekundžių.

Po savaitės 2016.02.27-28 vyko Lietuvos imtynių jaunimo čempionatas Klaipėdoje. Kaunietė nugalėjo keturias priešininkes aiškia taškų persvara arba mentėmis ir tapo čempione.

2016 m. Rugsėjo mėn. dalyvavo Tbilisyje vykusiame pasaulio imtynių jaunių čempionate. 16-metė mergina galutinėje įskaitoje užėmė 3 vietą.

Kamile Gaučaitė (70 kg, 18 dalyvių) aštuntfinalio kovoje įveikė amerikietę Emely Dawn Cue (4:3), tačiau ketvirtfinalyje “švariai” pralaimėjo į finalą kelią prasiskynusiai kirgizei Aiperi Medet Kyzy, kuri savo ruožtu atvėrė lietuvaitei duris į paguodos turnyrą. Paguodoje  Kamilė įveikė ukrainietę rezultatu 6:1 ir mažajame finale grūmėsi su švede Denise Sabina Makota Stroem ir nugalėjo ją rezultatu 1:0.

Iš pasaulio jaunių imtynių čempionato grįžusi bronzos medalio laimėtoja Kamilė Gaučaitė su komandos draugėmis Aukse Rutkauskaite ir Kornelija Zaicevaite bei treneriu Aivaru Kaseliu švytėjo iš džiaugsmo. Šiaulių sporto mokyklos gimnazistės delne – pasaulio čempionato bronza, o mintyse Tokijas. „O kodėl gi ne? Man bus dvidešimt, pats jėgų žydėjimas, motyvacija yra. Tai jau ne svajonė, tai siekis“, – berdama žodžius kalbėjo K. Gaučaitė.

Oro uoste Kamilė puolė į pirmojo trenerio kauniečio Arūno Paplausko glėbį. Daugiau nei prieš metus Kamilė apsisprendė galutinai savo gyvenimą susieti su imtynėmis ir iš Kauno atvyko sportuoti bei studijuoti į Šiaulių sporto gimnaziją. Tėvai nelabai troško keturiolikmetės išvykimo, tačiau, kaip sakė pirmasis treneris, Kamilė ir čia buvo atkakli. „Visų pirma, ji įrodė, kad yra pakankamai savarankiška, nes su komanda jau keliavo ne tik po Lietuvą, bet ir į tarptautinius turnyrus užsienyje. Antra, aš įsivaizduoju, kaip tėvams buvo sunku atsispirti atkaklios Kamilės zyzimui“, – šypsojosi treneris.

Ji labai atkakli ir užsispyrusi. Ėjo lažybų su šalies čempionu Eriku Petraičiu, kad 20 kartų kopdama virve pasieks lubas, jei Erikas dešimt kartų atsispaus nuo kilimo tik viena ranka. Erikas atsispaudimus padarė, o Kamilė nenusileido ir kruvinais delnais taip pat pasiekė savo tikslą. Toks buvo susitarimas ir Kamilė ginčą laimėjo. Iš tokios užsispyrusios mergaitės rezultatų ilgai laukti neteko. Sverdama vos 38 kilogramus ji jau laimėjo pirmą vietą varžybose Lietuvoje, o netrukus sėkmė lydėjo ir tarptautinėje arenoje Daugpilyje – ten turnyre ji iškovojo penkias dvikovas paeiliui ir laimėjo „auksą“. Panašaus lygio merginų nebuvo, todėl dažnai poroje su ja teko dirbti vaikinams, o dar dažniau veiksmus atidirbinėjo su manim. Vėliau Kamilei tobulėti padėjo daugkartinė Lietuvos čempionė Vaida Puidaitė“.

Lietuvos imtynių federacijos viceprezidentas Andrius Stočkus pastebėjo, kad į kibų prizininkės grumtynių stilių specialistai jau atkreipė dėmesį, o varžovių bombardavimas suktukais tapo tikru galvos sopuliu su Kamile besigalynėjusiom atletėm. Be abejonės, pagrindinis lietuvaitės akcentas – bronzinė pergalė prieš Denise Sabina Makota Stroem. Kaip bebūtų, švedė toli gražu nebuvo pliušinis meškiukas, o apie skandinavės grėsmę bylojo prieš metus iškovoti Europos ir pasaulio čempionės titulai. Šią dvikovą stebėjusioms jaunosiom Šiaulių sporto gimnazijos imtynininkėms Kamilė parodė, kad varžoves, kokios jos tituluotos bebūtų, reikia gerbti, bet ant kilimo priešininkių nuopelnus būtina pamiršti.

Išmėtyk varžoves, Kamile,

Te bronza auksu Tau pavirs,

Nes esame tave pamilę,

O tie, kas myli, ir pagirs!

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos