Connect with us

Redakcijos svečias

Pokalbis su Kauno apylinkės teismo atstovėmis: viskas apie šeimos bylas ir teisminę mediaciją

kaunieciams.lt

Paskelbta

Liepos 31 d. Kauniečiams Facebook paskyroje vykusios transliacijos metu, Kauno apylinkės teismo atstovės išsamiai papasakojo apie nagrinėjamas šeimų bylas.

Pokalbyje dalyvavusios Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja Agnė Surblienė ir teisėjos padėjėja Aistė Kričenaitė žiūrovus supažindino su tuo, kokios bylos yra priskiriamos šeimos bylų kategorijai, paaiškino, kaip pateikti prašymus dėl teisminės mediacijos. Taip pat transliacijos metu buvo galima daugiau sužinoti apie antrinę teisinę pagalbą šeimos bylose bei išgirsti, kiek ir kokių šios kategorijos bylų yra išnagrinėjama Kauno apylinkės teisme.

Plačiau – vaizdo įraše:

Skaityti toliau
Advertisement

Naujienos

LSU magistrantė Viktė Ažukaitė siekia tapti pirmąja Lietuvos fechtuotoja olimpiete

kaunieciams.lt

Paskelbta

Vaikystėje norėjo būti šokėja, tačiau mamos paskatinta Viktė Ažukaitė pasirinko fechtavimąsi. Šiuo žingsniu lig šiol besidžiaugianti 24–erių metų sportininkė skina pergales tarptautiniuose suaugusiųjų grupės fechtavimosi varžybose, dalyvauja Europos ir pasaulio čempionatuose, treniruoja vaikus ir siekia pagrindinio tikslo – galimybės dalyvauti olimpinėse žaidynėse.

„Per pastaruosius dvejus metus teko nemažai išbandymų: dalyvavau įvairiose varžybose, sportininkų stovyklose, daug treniravausi. Ne visada viskas pavyksta – būna ir pergalių, ir pralaimėjimų. Tokijo olimpinėse žaidynėse gal ir nepavyks dalyvauti, nes, jaučiu, dar trūksta patirties, bet apie kitą olimpiadą jau svajoju“, – sako V. Ažukaitė.

Profesionaliu fechtavimusi Viktę sudomino mama Rasa. Ji baigė tuometę Lietuvos kūno kultūros akademiją (dabar – Lietuvos sporto universitetas), dirba fechtavimosi trenere. Stebėdama mamos treniruotes V. Ažukaitė susižavėjo šia sporto šaka ir pasuko mamos keliu.

Anot Viktės, fechtavimasis, viena seniausių olimpinių sporto šakų, nėra tik paprastas taikymas į priešininką su špaga. Fechtuojantis labai svarbu geras fizinis ir psichologinis parengtumas, ištvermė. Tačiau vien fizinis parengtumas ar technikos išmanymas neužtikrina pergalių. Šioje sporto šakoje itin svarbi psichologija. Fechtuotoja pripažįsta, kad geras psichologinis parengtumas padeda nugalėti ir stipresnes varžoves.

„Tam, kad laimėtum kovą, turi gebėti greitai suvokti situaciją ir priimti tinkamus sprendimus, nepasiduoti įvairioms varžovo taktinėms ir psichologinėms manipuliacijoms“, – tvirtina V. Ažukaitė.

Ažukaitė viliasi, kad pavyks išsikovoti vietą olimpiadoje per atrankos turnyrą. „Tokioms mažoms šalims kaip Lietuva, kurios neturi gerų treniruočių sąlygų kaip stipriosios šalys – Italija, Prancūzija ir kitos, lieka tik atrankos turnyras. Tų Europos šalių, kurios irgi nepateko į žaidynes, stipriausi fechtuotojai varžosi turnyre, o jo laimėtojas gauna kelialapį į olimpines žaidynes“, – pasakoja V. Ažukaitė.

Balanažio mėnesį Madride turėjęs vykti atrankos turnyras galėjo atverti V. Ažukaitei vartus į Tokiją. Vis tik nežinomam laikui atidėtos kovos nesugriovė sportininkės siekių ir motyvacijos. „Šiuo metu daug dėmesio skiriu fiziniam ir psichologiniam parengtumui bei studijoms, nes studijuoju Lietuvos sporto universiteto Turizmo ir sporto vadybos magistrantūroje bei dalyvauju universiteto studentų atstovybės veikloje“, – artimiausiais planais dalijasi pirmąja Lietuvos fechtuotoja olimpiete siekianti tapti V. Ažukaitė.

LSU informacija

Skaityti toliau

Redakcijos svečias

Išsamiai apie baudžiamąsias bylas – pokalbyje su Kauno apylinkės teismo atstove

kaunieciams.lt

Paskelbta

Jau po savaitės, kitą antradienį – rugpjūčio 18 dieną, 10 val. „Kauniečiams“ Facebook paskyroje vyks tiesioginė  transliacija iš Kauno apylinkės teismo. LIVE transliacijos metu vyks pokalbis su teisėja Giedre Maslauskaite, kuri atskleis, ką reiškia teismo taikomas atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Pokalbio metu žiūrovai turės galimybę sužinoti kada gali būti taikomas laidavimas, kokios yra atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės sąlygos pagal laidavimą, kas gali būti laiduotoju ir t.t. Teisėja taip pat papasakos apie tai, kas atsitinka, jei asmuo, atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, laidavimo metu padaro naują nusikalstamą veiką.

 

Skaityti toliau

Redakcijos svečias

Kauno apylinkės teismo atstovės papasakos apie nagrinėjamas šeimos bylas

kaunieciams.lt

Paskelbta

Liepos 31 d., penktadienį, 10 val. Kauniečiams Facebook paskyroje vyks tiesioginė LIVE transliacija, kurioje kalbėsimės su Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja Agne Surbliene ir teisėjos padėjėja Aiste Kričenaite.

Transliacijos metu žiūrovai galės daugiau sužinoti apie nagrinėjamas šeimos bylas – kokių pasitaiko daugiausiai, kas būtent yra svarbiausia, nagrinėjant tokio pobūdžio bylas, bus galima plačiau išgirsti ir apie teismines mediacijas.

Kviečiame komentaruose užduoti Jums rūpimus klausimus!

Skaityti toliau

Redakcijos svečias

„Skirtingos Spalvos“ – iniciatyva apie ryškesnį gyvenimą

Avatar

Paskelbta

Šią savaitę „Kauniečiams“ studijoje svečiavosi „Skirtingų Spalvų“ iniciatorius Dalius Stankevičius. LIVE transliacijos metu Dalius pasakojo apie iniciatyvos atsiradimą, dalinosi sukaupta patirtimi sergant 1 tipo cukriniu diabetu bei apie tai, kaip svarbu eiti koja kojon su liga.

„Skirtingos Spalvos“ – žmonių ligų istorijos, kurias stengiamės pateikti pozityviai ir jomis norime įkvėpti kitus. Sergant liga nereiškia, kad tu turi sėdėti ant sofos ir nieko neveikti, bet gali daryti labai kilnius darbus. Nežinančiam žmogui apie ką yra iniciatyva, pasakyčiau, kad „Skirtingos Spalvos“ tai įkvėpimo šaltinis iš kurio gali išsinešti kažką labai gražaus“ – pasakoja apie iniciatyvą Dalius Stankevičius.

Interviu metu iniciatorius pristatė rankų darbo marškinėlius, kurie yra kiekvienos istorijos simbolinė dalis: „Kiekvieni marškinėliai papasakoja tos ligos istoriją ir mes ją norime perteikti menu. Šiandien aš dėviu Šarūno Narbuto ligos įkvėptus marškinėlius, ant jų nupieštas žmogus laikantis kraujo lašo formos balioną, o vyraujanti oranžinė spalva yra lėtinės mieloleukemijos spalva.“

Dalius jau antrus metus sergantis 1 tipo cukriniu diabetu, motyvuoja nepasiduoti ligai: „Nereikia leisti, kad liga tave aplenktų, svarbiausia eiti su ja koja kojon, o dar geriau – būti jos priekyje.“

„Ligos diagnozė yra tik žodis, svarbiausia kaip tu ją priimi.“

Dalius Stankevičius pabrėžia, kad kiekvieno palaikymas visai komandai yra labai svarbus ir tai yra priežastis, kuri skatina eiti pirmyn. Todėl visos komandos vardu Dalius kviečia pamėgti „Skirtingų Spalvų“ socialinius tinklus, įsigyti marškinėlius ir taip paremti iniciatyvą.

Palaikykime iniciatyvą kartu:

GoFundMe: https://bit.ly/3hDq9Rk

Facebook: https://bit.ly/2EmlB3B

Visą interviu galite išgirsti čia:

 

 

 

Skaityti toliau

Redakcijos svečias

Susipažinkite su iniciatyva „Skirtingos Spalvos“

Avatar

Paskelbta

Liepos 22 d., trečiadienį, 19 val. „Kauniečiams“ Facebook paskyroje vyks LIVE transliacija, kurios metu kalbėsime su „Skirtingų Spalvų“ iniciatoriumi Daliumi Stankevičiumi. 
Dalius pasakos apie „Skirtingų Spalvų“ atsiradimą, iniciatyvos prasmę bei jo asmeninę patirtį gyvenant su 1 tipo cukriniu diabetu. Kalbėsime apie tai, kaip svarbu aplink save kurti pozityvą, skleisti žinią apie sunkias ligas ir motyvuoti žmones nesustoti gyventi.
Kviečiame komentaruose užduoti klausimus, į kuriuos bus atsakyta LIVE transliacijos metu.
Daugiau informacijos: https://bit.ly/30J5rcf
Skaityti toliau

Miestas

Kauniečiai turės galimybę iš arčiau susipažinti su Kauno apylinkės teismu

kaunieciams.lt

Paskelbta

Liepos 17 d., penktadienį, 10 val. naujienų portalo Kauniečiams Facebook paskyroje vyks tiesioginė transliacija, kurioje svečiuosis Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjo padėjėja Indrė Cvilikaitė bei Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų teisėjo padėjėja Vaiva Milkeraitienė.

Transliacijos metu žiūrovai bus kviečiami iš arčiau susipažinti su Kauno apylinkės teismu: čia bus galima išgirsti teismo pastato istoriją, daugiau sužinoti apie teisme nagrinėjamas baudžiamąsias, administracines, civilines bylas. Laidos viešnios pristatys, kaip atrodo teisėjo komanda, supažindins su teismo procesais ir jų eiga bei atsakys į kitus žiūrovams rūpimus klausimus.

Kviečiame komentaruose po šiuo straipsniu ar Kauniečiams Facebook paskyroje po įrašu užduoti klausimus šia tematika!

Skaityti toliau
Greitos naujienosprieš 21 min

Gruodžio 1 d. nuotolinė spaudos konferencija iš SAM

2020 12 01 Gruodžio 1 d. nuotolinės spaudos konferencijos, kurioje dalyvavo laikinai einantis sveikatos apsaugos ministro pareigas, valstybės lygio ekstremaliosios...

Greitos naujienosprieš 4 val

Priminimas medžiotojams: privalu atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitą

2020 12 01 Aplinkos ministerija primena, kad medžiotojai kasmet gruodžio – kovo mėnesiais privalo atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus...

Greitos naujienosprieš 4 val

ES kultūros ministrai nubrėžė kultūros ir žiniasklaidos sektoriaus atsigavimo po pandemijos gaires

2020 12 01 Šiandien laikinai einantis kultūros ministro pareigas Mindaugas Kvietkauskas dalyvavo neformalioje nuotolinėje Europos Sąjungos (ES) kultūros ministrų taryboje....

Greitos naujienosprieš 5 val

Patvirtinti 2021 m. konkursinio balo skaičiavimo principai

Kitais metais stosiantiesiems į universitetus ir kolegijas konkursinio balo skaičiavimo principai išlieka panašūs kaip 2020 m. Laikinai einantis pareigas švietimo,...

Greitos naujienosprieš 5 val

Bus ribojama menkių priegauda priekrantėje

2020 12 01 Kilus grėsmei, kad artimiausiu metu bus išgaudyta priekrantei skirta menkių kvota, pakeistos verslinės žvejybos jūrų vandenyse taisyklės....

Greitos naujienosprieš 5 val

Mobilios komandos veikia jau 10-yje- šalies savivaldybių

2020 12 01 Siekdama sumažinti rizikos grupės asmenų, sergančių koronavirusu (COVID-19) srautus į šalies gydymo įstaigų priėmimo skyrius ir Greitosios...

Greitos naujienosprieš 6 val

Lietuvos bibliotekos tampa draugiškos autizmo sutrikimą turintiems lankytojams

2020 12 01 Nuo lapkričio mėnesio Lietuvos viešųjų bibliotekų duris puošia spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Tai ženklas, kad biblioteka nuo...

Greitos naujienosprieš 6 val

Pareigūnai aiškinasi, kas apgadino automobilį

2020 12 01 Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Santakos policijos komisariato policijos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl turto...

Greitos naujienosprieš 6 val

Pareigūnai aiškinasi, kas sužalojo vyrą

2020 12 01 Kauno apskrities policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo, kuomet šių metų lapkričio 16 d. Kaune,...

Greitos naujienosprieš 7 val

Atrinkta 12 pretendentų gauti Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas

2020 12 01 Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija paskelbė kūrėjų, pretenduojančių gauti 2020 metų Lietuvos nacionalines kultūros ir...

Skaitomiausi