uz-kulturos-puoselejima-kauno-rajonas-pelne-auksine-krivule

Už kultūros puoselėjimą Kauno rajonas pelnė „Auksinę krivūlę“

Už kultūros puoselėjimą Kauno rajonas pelnė „Auksinę krivūlę“

Spalio 12 d. surengtose Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) iškilmėse Vilniuje, „Compensa“ rūmuose, už pasiekimus kultūros srityje Kauno rajono savivaldybei įteikta „Auksinė krivūlė“.

Tryliktus metus rengiamų „Auksinės krivūlės“ apdovanojimų metu 14-os ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovai paskelbė savo įsteigtų nominacijų laureatus, labiausiai tam tikrose srityje pasižymėjusias savivaldybes.

Auksinė krivulė7
Nuotr. KRS

Kauno rajoną „Auksinės krivūlės“ apdovanojimui pristatė Kultūros ministerija. „Kultūra Kauno rajone visada buvo prioritetinė sritis, todėl šiandien galime didžiuotis aukšto lygio kolektyvais ir atlikėjais“, – sakė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Daugelis Kauno rajono saviveiklos kolektyvų žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Tai Neveronių folkloro ansamblis „Viešia“ (vad. Jolanta Balnytė), Domeikavos vaikų folkloro ansamblis „Serbentėlė“ (vad. Daiva Bradauskienė), Batniavos folkloro ansamblis „Karklė“ (vad. Regina Aleknienė),  Babtų pučiamųjų orkestras „Algupys“ (vad. Jonas Girnius), Raudondvario folkloro ansamblis „Piliarožė“ (vad. Vilius Marma), Raudondvario mišrus choras „Svajonė“ (vad. Renata Mišeikienė) ir daug kitų.

Auksinė krivulė01
Nuotr. KRS

Vasarą nuaidėjusioje Šimtmečio dainų šventėje Kauno rajono delegacija tarp kaimiškų savivaldybių buvo skaitlingiausia:  14 folkloro ansamblių, 8 kapelos, 13 šokių kolektyvų, 5 suaugusiųjų ir 3 vaikų chorai, du orkestrai trys saviveikliniai teatrai, ansambliai – iš viso beveik tūkstantis saviveiklininkų.

Kauno rajono tautodailininkai už aukštą meistriškumą yra pelnę ne vieną „Aukso vainiką“, o medžio drožėjas iš Garliavos Adolfas Teresius šį titulą yra gavęs net tris kartus.

Pakaunės kraštas garsėja festivaliais, šventėmis. Didžiulį gerbėjų būrį sutelkia Kulautuvoje vykstantis dainuojamosios poezijos festivalis „Akacijų alėja“ ir Raudondvario „Ant pasaulio krašto“,  Zapyškio aitvarų festivalis, Samylų šventė „Iš marių dugno“ ir kiti renginiai.

Auksinė krivulė05
Nuotr. KRS

Raudondvario dvare įkūrus menų inkubatorių, atsirado puiki erdvė profesionaliajam menui. Čia veikia Martyno Levickio „accoAkademija“, įgyvendinami bendri projektai su Kauno filharmonija, Nacionaliniu Kauno dramos teatru, Kauno valstybiniu muzikiniu teatru, Lietuvos fotomenininkų sąjunga, vyksta muzikos festivaliai, parodos.

2022 metais Kauno rajonas kartu su Kauno miestu taps Europos kultūros sostine ir jau dabar vykdo daug bendrų projektų.

Facebook Comments