Aistes – Fortuna (aut. Linas Šilkaitis)

Trys „Aisčių-LSU“ ir „Fortūnos“ mūšiai: kaip baigsis ketvirtasis?

Prašome pasidalinti

Praėjus vos antrajai dienai, kada atkurtoji Lietuva skaičiuos savo antrąjį šimtmetį, į aikšteles grįš ir Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) komandos. Neabejotinai centrinė turo dvikova vyks Kaune, kur susikaus turnyro lentelės kaimynės, greičiausiai susitiksiančios ir LMKL ketvirtfinalyje – laikinosios sostinės „Aistės-LSU“ ir viešnios iš uostamiesčio – „Fortūnos“ krepšininkės. Artėjant šiam mačui verta prisiminti jau įvykusias tris kovas, nepašykštėjusias dramų ir dvikovų kiekviename aikštelės centimetre.

Rungtynių svarba. Šis mačas gali tapti ir greičiausiai taps kertiniu akmeniu nustatant vietas turnyrinėje lentelėje. Ant kortos pastatyta nei daug, nei mažai – ne tik ketvirtoji vieta turnyrinėje lentelėje, bet ir namų aikštės pranašumas pirmajame atkrintamųjų varžybų etape. Šiuo metu laipteliu aukščiau yra „Fortūna“, turinti devynias pergales, tačiau vienu laimėjimu mažiau turinčios „Aistės-LSU“ turi ir vienerias rungtynes atsargoje. Jei tarpusavio grumtynėse sėkmė nusišypsos kaunietėms, jų padėtis taps labai gera – iš keturių mačų prieš klaipėdietes kaunietės bus laimėjusios tris, o tokiu atveju net nėra būtina surinkti daugiau pergalių – vienodas laimėjimų skaičius į ketvirtąją vietą kilstelėtų „Aistes-LSU“. Tačiau jei laimės „Fortūna“, padėtis gali visiškai susipainioti – tokiu atveju besibaigiant reguliariajam sezonui abi komandos tarpusavio akistatose būtų pasidalinusios po dvi pergales, ir esant lygiam rezultatui gali prireikti skaičiuoti netgi įmestų-praleistų taškų santykį.

Pirmasis mūšis. Čempionatą pradėjusios rungtynėmis namie, savo tvirtovę apgynė „Fortūnos“ krepšininkės, viešnias iš laikinosios sostinės įveikusios 73:64. Nepaisant to, kad „Aistės-LSU“ tąsyk taip nė karto ir neišsiveržė į priekį, dėl pergalės klaipėdietės turėjo plušėti išsijuosusios. Ne vieną kartą susikrovusios solidesnį pranašumą, uostamiesčio atstovės turėdavo vėl jį atstatinėti iš naujo po sėkmingesnių kauniečių atkarpų, ypač pastarosioms suradus gana gerai veikusį ginklą – tritaškius metimus. Vis dėlto visko nepataikysi, o po krepšiais kur kas geriau grūmėsi „Fortūna“ – kovą dėl atšokusių kamuolių klaipėdietės laimėjo net 51:27. Prie tokios persvaros stipriai prisidėjo dvigubais dubliais pasižymėjusios Roberta Mizgerytė ir Andra Gabalytė bei per tašką nuo jo likusi Sandra Baliutavičiūtė. „Aistės-LSU“ į tai bandė atsakyti po 13 taškų pelniusių Karolinos Kazočiūnaitės, Akvilės Baronėnaitės ir Deimantės Žukaitės individualiais pasirodymais.

Antrasis mūšis. Kauno komandos gerbėjai po antrosios šių dviejų ekipų akistatos galėjo palikti Kaustos sporto kompleksą plačiai besišypsančiais veidais. Kovingai ir vieningai nuo pirmos iki paskutinės minutės žaidusios „Aistės-LSU“ atsirevanšavo Klaipėdos atstovėms 73:62. „Fortūna“ pirmavo tik vieną kartą, ir tą patį futbolo rezultatu (1:0). Nuo to laiko priekyje jau buvo tik kaunietės, ir buvo užtikrintai – trečiojo kėlinio pradžioje susigrąžinusios dviženklę persvarą, intrigai grįžti sąlygų jos nesuteikė. Šeimininkių gretose lyderėmis galima įvardyti Klaudiją Serkevičiūtę su 18 taškų ir 7 rezultatyviais perdavimais bei K. Kazočiūnaitę su 15 taškų ir 7 atkovotais kamuoliais. Iš klaipėdiečių vėl išsiskyrė tas pats trio: R. Mizgerytė (15 taškų, 14 atkovotų kamuolių), S. Baliutavičiūtė (15 tšk., 9 atk. kam.) ir A. Gabalytė (13 tšk.).

Trečiasis mūšis. Sausio 16 dienos rungtynės buvo puikiausias pavyzdys, ko galima laukti iš šių dviejų komandų, pastačius jas viena prieš kitą. Neužteko nė 40 minučių, neužteko nė pratęsimo – prireikė dviejų, po kurių pergalę į Kauną išsivežė „Aistės-LSU“ (74:68). Mačo pradžioje atrodė, jog kartojasi pirmųjų rungtynių scenarijus – priekyje nuo pirmųjų minučių buvo „Fortūna“, gana greitai įgijusi nemažą persvarą (19:6). Viešnios nuolatos turėjo vytis varžoves, ir tas joms sekėsi gana neblogai: nors šeimininkės ir pirmavo didžiąją laiko dalį, tas pranašumas buvo nedidelis, galintis bet kada persiversti į kitą pusę. Iš visų jėgų dirbusios „Aistės-LSU“ tai galų gale padarė likus žaisti dvi minutes – 50:49, bet čia pat vėl atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje (50:53). Visgi pralaimėti kaunietės nebuvo nusiteikusios. Monika Petrauskaitė įmetė dvitaškį, K. Serkevičiūtė paskutinėje atakoje išprovokavo pražangą ir pataikė baudos metimą, taip išplėšdama pratęsimą. Per papildomas penkias minutes gelbėtis turėjo jau „Fortūna“ – klaipėdietės panaikino trapų kauniečių pranašumą ir nukėlė mačo baigties išsiaiškinimą dar toliau (64:64). Čia į areną visu gražumu žengė M. Petrauskaitė. Labiausiai patyrusi „Aisčių-LSU“ žaidėja pelnė aštuonis taškus iš eilės, taip vėl išvesdama saviškes į priekį, o K. Kazočiūnaitės du taškai su pražanga galutinai įtvirtino tai, jog trečiojo pratęsimo nebeprireiks. Greičiausiai pratęsimų apskritai nebūtų reikėję, jeigu ne netikėtai iššovusi Erika Kregždytė – klaipėdiečių puolėja pelnė 19 taškų ir buvo rezultatyviausia savo komandoje. Vis dėlto jos, kaip ir 17 taškų pridėjusios R. Mizgerytės ar 18 kamuolių atkovojusios S. Baliutavičiūtės pastangų buvo maža. M. Petrauskaitės dvigubas dublis (14 tšk., 11 atk. kam.), 18 taškų ir 8 rezultatyvūs Klaudijos Serkevičiūtės perdavimai bei kitų žaidėjų indėlis leido pasiekti tai, jog kelionė į Kauną „Aisčių-LSU“ autobuse būtų smagi.

„Aisčių-LSU“ ir „Fortūnos“ akistata įvyks vasario 17 dieną Kaustos sporto komplekse. Mačo pradžia – 15 valandą.

Alvydas Žukauskas, „Aisčių-LSU“ informacija

Facebook Comments
Prašome pasidalinti