ruduo-kaune-auga-noras-atsikratyti-priklausomybiu

Ruduo Kaune – auga noras atsikratyti priklausomybių

0
15

Kaune, naujoje Nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo erdvėje (Vaidoto g. 115) veikiančiame pirmajame šalyje dienos centre, siekiančiame padėti sveikstantiems priklausomiems žmonėms ir jų šeimoms nuo rugsėjo – daugiau pagalbos ieškančių skambučių.

Centre dirbantys priklausomybių ligų specialistai sako pastebintys, kad atėjus rudeniui Kaune (o ir kitur Lietuvoje) padaugėja žmonių, ieškančių pagalbos dėl priklausomybių.

Pasak amerikiečių žurnalisto Kristoferio Ingramo (Christopher Ingraham) straipsnio, išspausdinto pernai laikraštyje „The Washington Post“, susidomėjimo pagalbos būdais „pikas“ paprastai būna po Naujų Metų.

JAV specialistai mano, kad daugelis žmonių prieš Šv. Kalėdas patiki, kad „jie kažin kaip susitvarkys ir be pašalinės pagalbos“. Tačiau nekontroliuojamai prisigėrę prie šventinio stalo, jie susiduria su karčia realybe – jiems reikalinga pagalba tam, kad susitvarkytų su priklausomybe.

Pasak specialistų, Amerikoje saugumo ir buvimo šeimoje iliuziją dar sukuria šiai šaliai būdingos rudens slogutį prablaškančios šventės – Helovynas (Helloween) ir Padėkos diena (Thanksgiving). Mūsų šalyje šie „festivaliai“ švenčiami retai, tad niūrų rudenį priklausomybės liūnas atrodo ypač grėsmingai ir verčia susimąstyti.

„Rudenį vaikai išeina į mokyklą, studentai išvažiuoja studijuoti ir neretas vidutinio amžiaus žmogus susimąsto apie tai, kad jis nebegali be alkoholio. Vasarą tai paprastai „nurašoma“ įvairioms šventėms, išvykoms, giminių susitikimams, o rudenį žmogus lieka vienas su savo sąžine. Asmenims, kuriems „žemė slysta iš po kojų“ ar tiems, kuris jau apsisprendė mesti gerti, mes esame pasirengę padėti“, – sako Priklausomų asmenų šeimos dienos centrą Kaune administruojančios VšĮ „Blaivi laisvė“ direktorius Virginijus Spaičys.

VšĮ „Blaivi laisvė“ patalpose renkasi kopriklausomų asmenų, priklausomų asmenų, socialinių asmenų terapinės ir savipagalbos grupės, pagalbos ieškantys žmonės konsultuojami ir individualiai.

Projektą „Kompleksinės socialinės reabilitacijos paslaugos socialinės rizikos suaugusiems asmenims: priklausomų asmenų šeimos dienos centras“  finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“.

Priklausomybių konsultantas: +370 675 33606

Facebook Comments