sparciai-auganti-debifo-tampa-factris

Rekordiškai portfelį didinusi sąskaitų finansuotoja „SME Finance“ pritraukė 3 mln. eurų papildomų investicijų

0
5

Didžiausia Baltijos šalyse smulkaus ir vidutinio verslo nebankinio finansavimo įmonė „SME Finance“ pirmąjį pusmetį užbaigė su rekordiniu 12 mln. eurų siekiančiu paskolų portfeliu ir pritraukė papildomus 3 mln. eurų investicijų, išplatinusi nuo 1 iki 3 metų trukmės obligacijų. Per šiuos metus įmonė planuoja išauginti portfelį iki 20 mln. eurų.

„Per pirmąjį pusmetį savo valdomą paskolų portfelį padidinome 1,5 karto iki 12 mln. eurų ir tapome pirmaujančia nebankinio finansavimo įmone Baltijos šalyse. Sėkmingai auginome ne tik portfelį, bet ir pristatėme naujų paslaugų, skirtų smulkioms ir vidutinėms įmonėms. Dinamiškam šio verslo segmentui lankstus ir greitas sąskaitų finansavimas yra gyvybiškai svarbus, todėl naujos investicijos leis toliau prisidėti prie Lietuvos verslo plėtros“, –- sako Mindaugas Mikalajūnas, „SME Finance“ direktorius.

Šiemet pritraukė jau 5 mln. eurų
„SME Finance“ šiemet per neviešus obligacijų siūlymus jau pritraukė 5 mln. eurų investicijų. Be pritrauktų lėšų, savo įstatinio kapitalo ir sukaupto pelno, bendrovė skolinimui taip pat naudoja 5 mln. eurų kredito liniją, gautą iš Jungtinės Karalystės investicinio fondo „Advance Global Capital“.

„Pirmajį šių metų pusmetį suteikėme finansavimo tiek, kiek pernai per visus metus. Sparčiausiai augo eksporto faktoringo paklausa – ši tendencija, mūsų vertinimu, išsilaikys ir toliau, o metinis augimas gali siekti net 200-300 proc. Lietuvos verslui, kuris turi didelio potencialo plėstis ne tik Lietuvoje, bet ir eksportuoti, greita sąskaitų finansavimo paslauga paspartina verslo ciklą ir leidžia be trikdžių plėsti veiklą. Mūsų bendrovės klientų pavyzdžiai bei rekordinis portfelio augimas patvirtina šios paslaugos aktualumą, tad rengiamės tolesniam paskolų portfelio spurtui“, –- komentuoja M. Mikalajūnas.

Šiemet pristatė keletą naujovių smulkiam ir vidutiniam verslui
Pagrindinės paslaugų naujovės, kurias „SME Finance“ šiemet pristatė smulkiojo ir vidutinio verslo įmonėms, – tai trumpalaikės verslo paskolos su turto įkeitimu ir be jo, atvirkštinio faktoringo paslauga bei faktoringo paslauga su „Invegos“ garantijomis.

Naujos paslaugos dar labiau išplėtė didžiausią tarp nebankinio finansavimo įmonių „SME Finance“ siūlomą sąskaitų finansavimo paslaugų pasirinkimą. Įmonė taip pat teikia vietinį ir eksporto faktoringą, uždaro, surinkimo, atsargų, mokesčių ir kitas faktoringo paslaugas.

„SME Finance“ klientų analizė rodo, kad aktyviausiai sąskaitų finansavimo paslaugomis naudojasi prekybos, transporto ir gamybos įmonės. 50 proc. „SME Finance“ teikiamo finansavimo sudaro eksporto faktoringas. Iki šių metų pabaigos planuojama, kad „SME Finance“ turimas paskolų portfelis augs daugiau kaip dvigubai, iki 20 mln. eurų.

Apie „SME Finance”:
2016 m. veiklą pradėjusi „SME Finance“ šiuo metu yra didžiausia Baltijos šalyse nebankinio faktoringo (sąskaitų finansavimo) bendrovė, suteikusi finansavimą už daugiau kaip 60 mln. eurų. Šiuo metu įmonė valdo 12 mln. eurų paskolų portfelį. „SME Finance“ yra vienintelė nebankinio faktoringo bendrovė Lietuvoje, turinti išskirtinį bendradarbiavimą su tarptautine kreditų draudimo bendrove „Coface“. Š. m. liepos 4 d. „SME Finance“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“), kurios pagrindu galės teikti faktoringo paslaugas smulkiam ir vidutiniam verslui dar palankesnėmis sąlygomis.

Facebook Comments