projektas-simtmecio-dovanos-kviecia-skirti-laiko-lietuvai

Projektas „Šimtmečio dovanos“ kviečia skirti laiko Lietuvai

0
6

„Šimtmečio dovanos“ – vienas svarbiausių Valstybės atkūrimo šimtmečio projektų, kuris jau antrus metus iš eilės kviečia skirti savo laiką bendruomenei ir šaliai, prisidėti prie savanorystės skatinimo.

Viena iš projekto veiklų – „Savanorystės mėnuo“, kviečia verslo įmones, valstybės institucijas, vietos bendruomenes visoje Lietuvoje balandžio-gegužės mėnesiais prisijungti prie įvairių organizacijų įgyvendinamų savanoriškų veiklų, skiriant kelias valandas ar visą savanorystės dieną.

Projekto organizatoriai ir įgyvendintojai – Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriatas ir Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), „Savanorystės mėnesį“ kviečia pradėti nuo šimtmečiui skirto nacionalinio miškasodžio, kuris vyks balandžio 28 d. visuose keturiasdešimt dviejuose Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose.

Gyventojai ir organizacijos taip pat kviečiami aktyviai prisijungti prie pilietinių medelių sodinimo iniciatyvų –  „Šimtmečių girios“ ir „Milijonas ąžuolų Lietuvai“.

Išsami informacija apie „Savanorystės mėnesio“ veiklas ir nacionalinio miškasodžio talkos vietas pateikiama šimtmečiui skirtame tinklapyje – www.lietuva.lt/simtmeciodovanos.

Kiekvienas galime padovanoti dovaną Lietuvai – gerą darbą, kuris sukuria bendrystę, pagražina aplinką, kažkam padeda ar įgalina kitus. Tai geriausiai iliustruoja projekto rezultatai praeitais metais – 400 iniciatyvų ir daugiau nei 60 tūkst. skirtų savanorystės valandų.

Kviečiame nevyriausybines organizacijas, viešąsias įstaigas, verslo įmones ar privačius asmenis aktyviai  prisijungti prie nacionalinio šimtmečio miškasodžio ir „Šimtmečio dovanos“ projekto registruojant savanoriškas veiklas, įgyvendintas nuo 2018 m. sausio 1 d., interneto svetainėje www.lietuva.lt/simtmeciodovanos  pagal 4 kategorijas:

Kuriame bendrystę – kuriame bendruomenės, kolektyvo ar organizacijos tradicijas, suburiančias žmones leisti laiką kartu, skatiname pilietiškumą, stipriname socialinius ryšius, švenčiame nacionalines, miesto ar bendruomenės šventes.


Kuriame malonią aplinką – tvarkome ir gražiname savo bendruomenės, kaimo, miesto aplinką (surinktos šiukšlės viešose erdvėse, pasodintos gėlės ar medžiai, nudažyti suoliukai, suremontuota vaikų žaidimo aikštelė, tvora ar padarytas remontas bendruomenėje nepasiturinčiai šeimai).

Pasirūpiname kitais – globojame mūsų aplinkoje gyvenančius neįgaliuosius, ligonius, vienišus senjorus, vaikus, nepasiturinčias šeimas, skirdami savo dėmesį ir laiką.

Įgaliname kitus – dalijamės savo profesinėmis žiniomis, kurios leidžia kitiems siekti savo tikslų (konsultavimas verslumo, komunikacijos, IT, amatų, teisiniais, projektų valdymo ar kitais klausimais).

Savanoriškų veiklų registracija vyks iki 2018 m. lapkričio 11 d., o gruodžio 5 d. – Tarptautinę savanorio dieną, jau antrą kartą bus surengta šventė visiems dovanojusiems „Šimtmečio dovanas“ !

Projekto „Šimtmečio dovanos“ globėjas Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Šimtmečio dovanos“ Facebook renginys: Facebook

Facebook Comments