liepos-9-11-dienomis-kauno-mieste-ir-kauno-miesto-apskrityje-lietuvos-skautijos-nariai-bei-prancuzu-skautu-sgdf-scouts-et-guides-de-france-nudaze-3-namus

Liepos 9 – 11 dienomis Kauno mieste ir Kauno miesto apskrityje Lietuvos skautijos nariai bei prancūzų skautų SGDF (Scouts et Guides de France) nudažė 3 namus.

Prašome pasidalinti

Tokia skautiška iniciatyva vyksta jau 3 metus. Šiemet pirmą kartą prie akcijos buvo kviečiami prisijungti ir užsienio šalių skautai. Prie lietuvių prisijungė net 70 jaunuolių iš Prancūzijos. „Mums tai galimybė ne tik realiai prisiliesti prie kitos šalies gyvenimo, susirasti naujų draugų, bet ir padaryti gerą darbą.“ – sako skautų iš Prancūzijos atstovas.

IMG_6265_resultProjekto tikslas – skatinti gerųjų darbų tradicija taip prisidedant prie visuomenės gerovės. Jo metu 100 savanorių praleido visą dieną kartu, o likusias dvi dienas pasidalino į tris grupes ir iškeliavo dažyti namų. Atvykę skautai iš Paryžiaus jautėsi nustebinti, kad viduryje miesto turime medinių tradicinių namų. Lietuviams skautams tai buvo itin naudinga patirtis, nes užsiregistravusieji dalyviai atvyko iš įvairių Lietuvos miestų, tai tapo nauja pažintimi su Kauno miesto apylinkėmis.

 

IMG_6289_resultLietuvos skautijos nariai akcentavo, kad nors visi dalyviai puikiai kalba angliškai vis tiek išmoko naujų prancūziškų žodžių. „Prancūzijos skautai nuolat dainavo, taip sukurdami puikią atmosferą ir motyvuodami pavargus nepasiduoti“ – teigia sesė Urtė. Patirtis su kultūriniais mainais ir gero kūrimu savo šalyje paliko tik pozityvius prisiminimus.

 

 

IMG_6310_resultVieno iš namų savininkė senyvo amžiaus Irutė jaučiasi dėkinga, nes jos svajonė perdažyti namą išpildė skautai. Senolės nuoširdi padėka labai sujaudino lietuvius ir prancūzus, o šiltas apkabinimas sukūrė stiprų žmogišką ryšį. Dalyviai jautėsi pamaloninti ne tik darbo rezultatais, bet ir mėgavosi užmegztu ryšiu. Iš viso šimtas skautų iš dviejų skirtingų šalių susibūrė gražiam tikslui įgyvendinti. Geltonos, dramblio kaulo ir raudonos spalvos namai dar ilgai puoš Kauno miestą.

Facebook Comments
Prašome pasidalinti