l-baltrenas-viesojo-transporto-bilietu-manipuliacija

L. Baltrėnas: viešojo transporto bilietų manipuliacija

0
15

Atrodo, jog gyvename dvidešimt pirmame amžiuje, kuriame kompiuteriai panaudojami išmaniai ir civilizuotai. Daugelis naudojasi elektronine bankininkyste, perka prekes internetu, perveda mokesčius už komunalines paslaugas internetu. Viskas vyksta civilizuotai ir išmaniai. Tai padeda taupyti žmogaus brangų laiką ir pinigus.

Aš pats jau seniai nesinaudoju miesto viešuoju transportu, bet buvo įdomu sužinoti, kaip šiandien išmaniosios technologijos panaudojamos miesto viešajame transporte. Tikrai yra elektroniniai bilietai, jie gali būti panaudojami neribotą laiką. Tai leidžia taupyti brangų popierių, laiką ir pan. Viskas atrodo puikiai, tačiau nusipirkus mėnesinį elektroninį bilietą, pradedi suprasti, kad iki pilnos civilizacijos dar reikia padirbėti. Pirmiausiai, nusipirkus bilietą, svarstai, ar jis pilnai galios visą mėnesį, t.y. bent 30 dienų, arba nuo tos bilieto nupirkimo dienos iki kito mėnesio tos pačios dienos. Pasirodo ne. Nupirktas mėnesinis bilietas galios iki pirkto mėnesio pabaigos. Tai reiškia, kad nusipirkus mėnesinį bilietą viduryje mėnesio jis galios tik pusę mėnesio, o kitą pusė sumokėto bilieto vertė atiteks kaip viršpelnis transporto bendrovei.  Bet juk tai akivaizdi žmogaus apgavystė!

Žinant šiuolaikines technologijos galimybes, galima šią problemą labai lengvai išspręsti. Galima padaryti, kad mėnesinis bilietas galiotų vieną mėnesį, nuo bilieto įsigijimo arba aktyvavimo dienos. Tai neleistų apgaudinėti vartotojų, kurie naudojasi viešuoju transportu. Mėnesiniai elektroniniai bilietai taptų labiau prieinami ir perkami. Tai būtų didelis patogumas viešojo transporto vartotojams. Juk nereikėtų laukti iki mėnesio pradžios, kad įsigytum mėnesinį elektroninį bilietą. Perki ir žinai, kad jis galios iki kito mėnesio tos pačios dienos.

Linas Baltrėnas

kaunas.lsdp.lt inf.

Facebook Comments