kauno-rajone-suskambo-moteru-balsai

Kauno rajone suskambo moterų balsai

0
3

Samylų seniūnijos moterų choras „Žaisa“ paminėjo savo 55-metį. Ta proga Girionyse, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos salėje, vyko koncertas. Dainomis savo „Žaisos“ kolegas pasveikino moterų chorai iš Palangos, Jonavos, taip pat kolektyvai iš Babtų, Garliavos, Domeikavos. Kauno r. savivaldybės mero Valerijaus Makūno sveikinimus perdavė patarėja Violeta Boreikienė.

„Žaisos“ choro vadovė Laimutė Dzedaravičienė pristatė trumpą choro istoriją. Pavadinimą davė Žaisos upelis, įtekantis į Kauno marias tiesiai priešais Pažaislį, beje, irgi gavusiam vardą nuo minėto upelio. Balsingų moterų kolektyvą 1963 m. subūrė ir beveik du dešimtmečius jam vadovavo chorvedys ir pedagogas Vincas Malinauskas (1920-2016). Chore dainavo prie Kauno marių esančių Šlienavos, Laumėnų, Girionių, Vaišvydavos, Žiegždrių kaimų moterys, dirbančios respublikinėje Marių ligoninėje. Jau po dviejų veiklos metų choras dalyvavo Dainų šventėje Vilniuje ir vėliau nepraleido nei vieno tokio renginio. Keletą metų chorui vadovavo Arvydas Ruželė, o nuo 1983 m. – Lietuvos muzikos akademijos auklėtinė Laimutė Dzedaravičienė.

Nuo pirmųjų dienų chore dainuoja seserys Liuda Maciulevičienė ir Elvyra Bakšienė. Jų duetas yra koncertavęs įvairiuose regiono ir šalies renginiuose, pelnęs „Sidabrinių balsų“ konkurso apdovanojimus.

Choro repertuarą sudaro lietuvių liaudies dainos, pasaulietiniai ir sakraliniai mūsų ir užsienio kompozitorių kūriniai. Su koncertine programa „Žaisos“ choristės aplankė daugelį Europos šalių, lietuvių, lotynų, italų kalbomis dainavo pramogų salėse ir bažnyčiose. Suteikiant chorui vardą „krikštatėviais“ buvo prof. Petras Bingelis ir Marių ligoninės vadovė Valdonė Matonienė. Medikė kaip solistė dalyvaudavo choro koncertinėse kelionėse, savo sodriu balsu džiugindavo klausytojus. Anksčiau didžiumą chorisčių sudarė medikės, pastaruoju metu jų kolektyvą papildė mokytojos. Solidžią programą „Žaisos“ choristės buvo parengusios su Girionių miškininkų ir mokslininkų vyrų choru. Laikmečio pervartos vyrų kolektyvui nebuvo gailestingos.

Girionių miškininkai, sveikindami „Žaisos“ kolektyvą, apgailestavo, jog leido subyrėti savo vyrų chorui.

 

KRS inf.

Facebook Comments