kauno-rajonas-savaitgali-prakvipo-obuoliais

Kauno rajonas savaitgalį prakvipo obuoliais

0
13

Rudenėjančiomis Nevežio pakrantėmis rugsėjo 29 dieną į Babtus atėjo tradicinė „Obuolinių“ šventė. Ji prasidėjo Babtų kultūros centro kieme, aidint pučiamųjų orkestro „Algupys“ (vadovas Jonas Girnius) maršais. Kauno rajono savivaldybės finansuoto projekto dėka turėjome galimybę atidengti šimtmečiui skirtą suolelį su obuolio simboliu. Jo autorius – skulptorius Algimantas Sakalauskas.

obuolinės3

KRS inf.

Vėliau šventinė eisena judėjo į miestelio aikštę. Babtų kultūros centro merginų šokėjų grupė simboliškai perdavė dailininkės Sigitos Podeckienės sukurtą obuolį folkloro kolektyvui „Vėrupė“ (vadovė Jūratė Svidinskienė), kuris ir pradėjo šventę.

Aikštėje šurmuliavo amatininkų mugė, vyko Babtų gimnazijos moksleivių piešinių paroda, renginiai vaikams ir suaugusiems. Egidijaus ir Sonatos Gasiūnų baras virė obuolienę ir vaišino visus šventės dalyvius kvepiančiu pyragu. Sodininkystės ir daržininkystės institutas, vykdydamas Interreg Lat-Lit programos projektą „Senųjų sodo, daržo ir dekoratyvinių augalų atgimimas: Paveldo sodų turas“ , pristatė mūsų krašte surastas senąsias obuolių veisles. Jų vaisius buvo galima ne tik ragauti ir grožėtis –instituto mokslininkai papasakojo apie jų kilmę, savybes, reikšmę.

obuolinės2

KRS inf.

Šventę nuspalvino Babtų seniūnijos bendruomenių aktyvus dalyvavimas „Obuolinių“ mūšyje – komandos kūrė kompozicijas iš augalinių medžiagų rudens tema, dalyvavo tradicinių liaudiškų šokių, puodynės daužymo rungtyse. Rinko gražiausią ir įdomiausią prijuostę, originaliausią patiekalą iš obuolių.

Babtų bendruomenė sveikino ilgaamžius Babtų miestelio gyventojus, vyko fotokonkurso obuolių tema paroda, buvo apdovanoti laimėtojai.

Koncertavo Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos liaudiškos muzikos kapela „Laumena“ (vadovas Vladas Daknys) ir tradicinių šokių muzikantai iš Kauno.

obuolinės6

KRS inf.

KRS inf.

Facebook Comments