kauno-politikai-kartu-su-pareigunais-vykde-prevencine-akcija

Kauno politikai kartu su pareigūnais vykdė prevencinę akciją

0
5

Prie kasmet tradiciškai organizuojamos akcijos „Saugios ir šviesios perėjos“ prisijungė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai, kurie drauge su Policijos pareigūnais Kaune pėstiesiems dovanojo atšvaitus.

„Atsitikus eismo įvykiui pėstieji nukenčia gerokai labiau nei vairuotojai. Tamsiu paros metu eismo įvykių padaugėja, ypač spalį ir lapkritį, kai vairavimo sąlygos gerokai pablogėja ir dėl lietaus, šlapdribos ar dulksnos. Neramu, kad pėstieji vis dar pamiršta apie realų pavojų. Ir šiandien beveik visi 39 Kauno perėjose sutikti pėstieji atšvaito neturėjo“, – sako Seimo narys, Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkas ir LVŽS frakcijos atstovas Gediminas Vasiliauskas .

Žūstančių šalies keliuose skaičius išlieka didelis. Remiantis Lietuvos kelių policijos duomenimis, praeitais metais fiksuoti 3192 eismo įvykiai, kuriuose žuvo 192 žmogus, o 3752 patyrė sužalojimus. Šiemet šalies keliuose sausio – rugpjūčio mėnesiais žuvo 112 žmonių, iš jų 42 pėstieji, partrenkti transporto priemonių.

Tradicinę akciją „Saugios ir šviesios perėjos“ organizuoja asociacija „Rytojaus Lietuva“. Akcijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į keliuose tykančius pavojus ir skatinti vairuotojus bei pėsčiuosius prisiimti atsakomybę už savo ir aplinkinių saugumą.

Prie akcijos prisijungę Seimo nariai ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai drauge su Kauno policijos pareigūnais pėstiesiems dovanojo atšvaitus. Nors per pastarąjį dešimtmetį, kaip teigia Policijos pareigūnai, visoje Lietuvoje žmonėms išdalinta net 9 milijonai atšvaitų, deja, ir dabar dauguma akcijos metu sutiktų kauniečių vilkėjo tamsius drabužius ir buvo be atšvaitų.

 

Gediminas Vasiliauskas

lvzs.lt inf.

Facebook Comments