Prieš savaitę Kauno „Aistės-LSU“ baigė pirmąjį savo mėnesį Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) pirmenybėse.

Prieš savaitę Kauno „Aistės-LSU“ baigė pirmąjį savo mėnesį Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) pirmenybėse. Kas sekėsi, kas nesisekė ir kas nusipelno daugiausia pagyrų – apie visa tai sužinosite netrukus.

Rungtynės. Per pirmuosius penkis LMKL pirmenybių turus „Aistės-LSU“ iškovojo vieną pergalę ir pralaimėjo keturiskart. Sezono starte pralaimėjus Klaipėdos „Fortūnai“ (64:73) ir Kauno rajono „Hoptrans-Sirenoms“ (71:99) situacija buvo kiek pataisyta, išvykoje palaužus Ukmergės „Vilkmergę“ (76:64). Visgi po to vėl sekė dvi nesėkmės – LMKL čempionėms Marijampolės „Sūduvos“ krepšininkėms teko nusileisti 62:76, o bronzos medalių savininkei Vilniaus „Kibirkščiai“ – 66:71.

Intensyvus darbas. Per 15 dienų Kauno komanda sužaidė penkias LMKL rungtynes. Tai yra dviem mačais daugiau, negu teks sužaisti per visą lapkritį – jame kauniečių laukia vos trys dvikovos.

Kaip įvertinti sezono startą? Viena iš penkių pergalių, akivaizdu, nėra geriausias startas klubo istorijoje. Visgi tai galima laikyti tam tikra tendencija – jau trečiasis sezonas iš eilės yra pradedamas būtent taip. Skirtumas tik tas, kad šiais ir praeitais metais prieš kaunietes pirmiausia krito „Vilkmergė“, o 2015/2016 m. sezone „Aisčių-LSU“ pranašumą turėjo pripažinti „Šiauliai-Universitetas“. Būtent šiaulietės bus kitos kauniečių varžovės LMKL pirmenybėse – Kaunas ir Šiauliai susirems lapkričio 14 dieną.

Energingos pradžios. „Aistės-LSU“ rungtynes dažniausiai pradeda su didele energija ir kovingu nusiteikimu, siekdamos iš karto parodyti varžovėms, kad nė už ką joms nenusileis. Tokią išvadą galima daryti, pažvelgus į kėlinių rezultatus – daugiausia taškų kaunietės pelno būtent pirmajame kėlinyje (18,8 tšk.). Palyginimui, arčiausiai šio rezultato esantis paskutinysis ketvirtis sugeneruoja tik 17 taškų. Galbūt ši statistika būtų dar ryškesnė, jei ne pirmasis sezono mačas Klaipėdoje, kuriame viskas vyko atvirkščiai: pirmajame kėlinyje Kauno komanda pelnė vos 10 taškų, o ketvirtajame – 21.

Kaip sekasi komandos naujokėms/sugrįžėlėms? Prieš sezoną „Aistės-LSU“ pasipildė penkiomis naujokėmis – Gintare Jasiunskaite, Akvile Baronėnaite, Monika Petrauskaite, Kristina Masionyte ir Gerda Vitkevičiūte. Tiesa, pirmąsias tris naujokėmis galima laikyti tik sąlyginai – visos jos Kauno klube jau yra žaidusios ir anksčiau. Bent jau žvelgiant į spalio mėnesio rezultatus, galima tvirtinti, kad komandos papildymas lūkesčius tikrai pateisina. G. Jasiunskaitė ir A. Baronėnaitė yra vienos rezultatyviausių „Aisčių-LSU“ žaidėjų (11 ir 9,6 tšk.), visada mačus pradedančios starto penkete. Jauniausia komandos narė, septyniolikmetė LMKL debiutantė K. Masionytė irgi su kiekvienomis rungtynėmis įsidrąsina vis labiau, per 18 minučių pelnydama po 6,6 taško. M. Petrauskaitė prie komandos prisijungs gruodžio mėnesį, o G. Vitkevičiūtė kol kas aikštelėje dar nepasirodė.

Kylam į viršų. Neabejotinai kaip vieną „Aisčių-LSU“ lyderių galima įvardyti Karoliną Kazočiūnaitę. Trečiąjį sezoną LMKL pradėjusios aštuoniolikmetės alytiškės statistika, lyginant su ankstesniais metais, išaugo visose įmanomose grafose. Ji taip pat yra žaidėja, daugiausiai laiko iš visų komandos narių praleidžianti aikštelėje (34 min), taikliausiai metanti tritaškius (37,5 %), daugiausiai atkovojanti kamuolių (6,6 atk. kam.), labiausiai skriaudžiama varžovių (3,8 išpr. pr.), dažniausiai perimanti kamuolius (1,8 per. kam.) ir pirmaujanti pagal naudingumo balus (12 naud. bal.).

Daugiausiai, aukščiausiai, naudingiausiai. Mačas su Ukmergės „Vilkmerge“ pasižymėjo keletu šio sezono rekordų. Jame rezultatyviausiai iš visų komandos žaidėjų spalio mėnesį sužaidė K. Kazočiūnaitė, įmetusi 19 taškų, o A. Baronėnaitė atkovojo net 14 kamuolių ir surinko 21 naudingumo balą. Visi trys paminėtieji rodikliai „Aisčių-LSU“ gretose bent jau iki lapkričio vidurio yra ir bus neaplenkti.      

Lapkričio mėnesio tvarkaraštis. Lapkričio 14 ir 21 dienomis „Aistės-LSU“ dukart paeiliui žais namie: iš pradžių į svečius atvyks „Šiauliai-Universitetas“, po to – „Fortūna“. Po trijų dienų, lapkričio 24-ąją Garliavoje kaunietės susitiks su „Hoptrans-Sirenomis“.

Alvydas Žukauskas, „Aistės-LSU“ informacija

Komentarai

Komentarai