Kauno kino centro „Romuva“ kino stovyklai „Filmuoju Kauną“ artėjant

Juos atpažinti nesunku – akys įsmeigtos į ekraną, rankose išmanieji telefonai, o šalia vienkartiniai puodeliai kavos. Labai dažnai jie negali ilgam sutelkti dėmesio, atrodo atitrūkę nuo pasaulio, bet nuolat yra online ir sugeba daryti begalę dalykų vienu metu, gaila, dažniausiai tik internete. Taip, tai jaunoji „Y“ karta, technologiškai daug labiau išprususi nei ankstesnės kartos. Socialinės medijos yra neatsiejamos nuo jų gyvenimo, o pats gyvenimas daug smagesnis ir gražesnis verda virtualioje erdvėje. Jie nepasižymi kantrybe ir nori visko čia ir dabar. Visgi ši karta nuolat siekia tobulėti, sužinoti ir išmokti ką nors nauja. Taip, jie yra be galo ambicingi ir itin kritiški. Bet ar tai yra blogai? Ne, jeigu yra randamas būdas juos sudominti. O sudominti juos būtina, nes nors jie moka naudotis naujausiomis technologijomis ir žino, kas vyksta kitame pasaulio krašte, tačiau dažnai neatkreipia dėmesio į tai, kas vyksta visai šalia jų.

Todėl kino centras „Romuva“ nori sudominti šią jaunąją kartą ir rugpjūčio 21–25 d. organizuoja stovyklą, kurioje susijungia technologijos, istorija ir kultūra. Stovykla „Filmuoju Kauną“ dalyvius ne tik išmokys filmuoti, montuoti ir kurti vaizdo filmukus, bet ir supažindins juos su galbūt žinomomis, tačiau pamirštomis ar dar visai neatrastomis Kauno vietomis. Penkių dienų nuotykis dalyviams primins, kaip svarbu apsidairyti aplink save, stebėti ir atrasti vis kažką naujo. Kuo ypatinga ši stovykla ir kokias patirtis ji suteiks dalyviams – pokalbis su kino centro „Romuva“ edukacinių programų koordinatore Gintare Pranarauskaite.

Papasakokite apie stovyklą „Filmuoju Kauną“. Kaip kilo idėja organizuoti kino stovyklą? Kokie yra pagrindiniai jūsų tikslai?

Idėja atsirado labai natūraliai. Pati esu kaunietė, labai myliu savo miestą, randu jame labai daug visko. Neatsitiktinai ir dirbu Kauno kino centre „Romuva“ – tiek istoriškai, tiek kultūriškai svarbioje Kaunui įstaigoje. Tad norėjosi kažkaip tai apjungti, įprasminti. Taip ir atsirado projektas „Filmuoju Kauną“. Prieš trejus metus vos vienos dienos trukmės, o šiandien jau galime pasidžiaugti visos savaitės tarptautine programa. Tikslas yra pažinti miestą per kiną, arba atvirkščiai.

Stovykla skirta 14–18 metų moksleiviams, tokio amžiaus žmonės priklauso vadinamajai „Y“ kartai. Ši karta yra labai ambicinga ir pasižymi tuo, kad sunkiai geba ilgai išlaikyti dėmesį. Kuo ši stovykla gali juos sudominti ir kaip ji galėtų pateisinti jų lūkesčius?

Pati stovyklos programa ir yra skirta tokiems žmonėms, kurie nori daug sužinoti, patirti, bet nenori daug ir nuobodžiai mokytis. Mokymasis vyks per žaidimus, orientacines varžybas, įvairias užduotis ir veiklas. Teorinės informacijos bus labai nedaug tam, kad visas žinias būtų galima pačiupinėti patiems. Neatsitiktinai kviečiamas lektorius iš Didžiosios Britanijos, užsienietis, niekada nebuvęs Kaune. Kodėl? Tam, kad dalyviams padėtų naujai pažvelgti į savo miestą, be išankstinių stereotipų, stigmatizacijos ar patoso.

Stovykloje netrūks pramoginės ir techninės veiklos. Tačiau prioritetą skirsite veiklai, kuri ugdys jaunimą kultūriniu aspektu. Kodėl svarbu ugdyti vaikus už mokyklos ribų?

Manau, svarbu visapusiškai ugdytis. Tiek pramoginė, tiek techninė ir kultūrinė sritys, visos svarbios. Pramoginę veiklą, galbūt, pervadinčiau socialine. Bendravimas, savęs ir kitų pažinimas yra labai svarbus ugdymo procese, ypač paauglystėje. Pagaliau ir švietimo įstaigos pradeda atsižvelgti į emocinio intelekto svarbą. Šioje stovykloje mes taip pat skirsime tam daug dėmesio, nes filmavime labai svarbus komandinis darbas, susitarimas, atsakomybė vieniems prieš kitus. Mokysimės dirbti kartu, atvirai bendrauti, priimti vieni kitus, gerai jaustis net ir įtemptose situacijose. Be antrosios, techninės, dalies negalime įsivaizduoti gero ir kokybiško kino, tad, žinoma, vyks ir labai intensyvūs 6 val. trukmės montavimo kursai, kameros darbo mokymai. Na, o kultūrinis aspektas – tikrai ne paskutinėje vietoje, viskas taip stipriai supinta į vieną programą, kad nelabai atskirsi, kuri dalis yra kuri.

Jūsų nuomone, kokią vietą kinas užima šiuolaikinės jaunosios kartos gyvenime?

Manau, kad pakankamai svarbią. Turbūt nieko nenustebinsiu sakydama, kad vizualumas turi vis didesnę įtaką kasdieniam gyvenimui. Kinui nuo to tik geriau. Žinoma, iškyla kitos grėsmės, kaip atsirinkti gerą turinį tarp tokio didelio srauto ir kaip išmokti jį vertinti.

Didelis dėmesys stovyklos metu bus skiriamas ir Kauno miestui. Koks jo vaidmuo šioje stovykloje?

Kaunas atliks pagrindinį vaidmenį mūsų stovyklos metu kuriamuose filmukuose. Na, jei pagrindinį, bet tikrai nemažą. Ieškosime įdomių Kauno vietų, įdomių kadrų, galbūt žymių Kauno personažų, stebėsime Kauno architektūrą, gatves, aplinką. Ieškosime tų erdvių ne tik išoriškai, bet stengsimės jas pajausti, sužinoti jų istoriją. Tą jausmą padės sukurti mūsų draugai ir partneriai VŠĮ „Atminties vietos“ ir „Ekskursas“.

Komentarai

Komentarai