„Žalgirio“ laukia daug kelionių. O kaip Eurolygai ruošiasi fanai?

Kauno „Žalgirio“ sirgaliai juokauja, kad komanda išnaudojo pralaimėjimų LKL limitą jau per pirmąją išvyką. Žaliai balti Panevėžyje niekuomet nebuvo regėję tiek vietinių krepšinio mėgėjų. „Lietkabelis“ tapo pavyzdžiu, kad sustiprėjusi sudėtis, žinomi vardai sužadina žiūrovų lūkesčius ir įžiebia tikėjimą komanda. Su tikėjimu ateina pergalės.

Tikras fanas visada palaiko komandą, būna kartu švęsdamas pergalę ir dūsaudamas dėl pralaimėjimo. O nerašytame sporto aistruolių kodekse įtvirtinta: rimčiausiai sergantys fanai savo komandą palaiko ir per mūšius svetimose arenose. „Labai apsidžiaugiame, jeigu išvykos rungtynėse pamatome gausius oponentų sirgalių būrius. Konkurencija yra pagrindinis variklis tobulėti ir judėti pirmyn. Nors dar toli gražu ne visi LKL klubai turi organizuotus, aktyvius sirgalius, bet situacija su kiekvienais metais gerėja“, – konstatuoja Tautvydas Kubilius iš „Green White Boys“ – „Žalgirio“ fanų klubo. Garsiausio Lietuvos krepšinio klubo aistruolius šiemet telkia pasaulinis „Žalgirio“ fanų surašymas, kurį palaiko „Utenos alus“. Eurolygoje laukia naujovės Šį sezoną „Žalgirio“ krepšininkų laukia kelionės į Graikiją, Turkiją, Ispaniją, Izraelį, Rusiją, Vokietiją, Serbiją, Italiją. Eurolygos sezonas bus įtemptas ir įdomus.

Pirmą kartą Eurolygos reguliariajame sezone komandos sužais po dvejas rungtynes per savaitę. Tokių savaičių bus net penkios. Per jas nei viena ekipa nežais abiejų rungtynių namuose, o turės rungtyniauti tiek savo arenoje, tiek išvykoje. Taip pat nei viena komanda nežais rungtynių dvi dienas iš eilės. Prieš tokį intriguojantį sezoną „Utenos alus“ specialiai „Žalgiriui“ išvirė fanų leidimo alų „Žalia Balta“. Savo ruožtu komandos fanai ėmė kurti savo planus, vos tik sužinojo, kuriuose miestuose teks žaisti „Žalgiriui“. „Tikriname skrydžių kainas, maršrutus, laiką. Tarpusavyje keičiamės informacija, skaičiuojame, kiek žmonių nori vykti į Maskvą, Barseloną ar Atėnus. Pavyzdžiui, kovo mėnesio pabaigoje žaisime išvykoje su Tel Avivo „Maccabi“, tad jau rugsėjį pradėjau tyrinėti skrydžius, viešbučius, kainas, teiraujuosi, kas keliaus kartu. Grupinių kelionių neorganizuojame, leidžiame patiems klubo nariams nuspręsti: nori – nusiperki lėktuvo bilietą ir skrendi, nori – lieki namuose. Jeigu susidaro norinčiųjų būrys, tada kreipiamės į „Žalgirio“ klubą dėl galimybės patekti į Eurolygos rungtynes.
Dažniausiai problemų nekyla. Kai klubo administracija surenka informaciją iš fanų, parūpina bilietus į rungtynes. Tad atvykę į areną Stambule, Maskvoje ar Madride, žinome, kad prie įėjimo mūsų laukia „dovanos“, – teigia „Žalgirio“ fanų klubo „Green Death“ atstovas Mindaugas Šatkus, kuris ne tik keliauja, bet ir aktyviai dalyvauja programoje „Fans against violence“. Šios programos tikslas – sumažinti smurto protrūkius krepšinio arenose, puoselėjant supratimą, atjautą ir toleranciją. Projekto iniciatorė Turkijos krepšinio federacija siekia, kad fanai pakeistų savo mąstymą ir rungtynių diena nevirstų muštynių diena. „Fans against violence“ partnerė yra Lietuvos krepšinio federacija. Taisyklių laisvalaikiui nėra Paprastai žaliai baltų fanų išvykos lėktuvu vyksta greitai, sklandžiai ir be didelių nuotykių. „Pernai sutapo, kad į Barseloną vyko visų trijų „Žalgirio“ fanų klubų atstovai: „Green Death“, „Green White Boys“ ir „Green Legion“. Susirinkome Kauno stotyje, nuvykome į Vilnių, oro uoste sėdome į lėktuvą, nuskridom į Ispaniją, įsikūrėme viešbutyje, nuėjome į rungtynes, atšventėme pergalę ir išsiskirstėme“, – dėsto M.Šatkus.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/24sek/naujiena/lietuva/zalgirio-laukia-daug-kelioniu-o-kaip-eurolygai-ruosiasi-fanai-875-688925

Komentarai

Komentarai