S.Biles ir S.Williams neneigia vartojusios vaistus, tačiau tai antidopingo taisyklių nepažeidžia

Rusijos programišių grupės „Fancy Bears“ antradienį išplatinti vogti tarptautinės antidopingo agentūros (WADA) dokumentai rodo, kad keturios JAV atletės įvairiu metu vartojo medikamentus, kurie uždrausti, tačiau joms buvo leisti dėl įvairių medicininių problemų. Garsiausios iš ketvertuko – gimnastė Simone Biles ir tenisininkė Serena Williams – neneigė šių faktų. JAV sporto atstovai teigia, kad jokioms antidopingo taisyklėms nenusižengta.

Išimtis, kai sportininkui leidžiama vartoti tam tikrą uždraustą preparatą dėl sveikatos problemų angliškai vadinasi sunkiai išverčiamu terminu therapeutic-use exemption (TEU). Šios išimtys taikomos tik ne varžybų metu dėl įvairių priežasčių – atsigaunant po sunkių traumų ar ligų.

TEU taisyklės yra patvirtintos pasauliniame antidopingo kodekse (Code) ir vienodai reglamentuojamos visame pasaulyje. Sportininkui išimtis vartoti tam tikrus preparatus gali būti suteikiama įvairiais atvejais – pavyzdžiui, sergant astma, diabetu, sinusitu, esant nepakankamam hormonų kiekiui organizme, tam tikriems miego sutrikimams ir pan.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/sportas/naujiena/kita/s-biles-ir-s-williams-neneigia-vartojusios-vaistus-taciau-tai-antidopingo-taisykliu-nepazeidzia-26-682863

Komentarai

Komentarai