„Brent“ naftos barelio kaina trečiadienį – 47,28 JAV dolerio

Trečiadienį prekybos Azijoje metu naftos kainos atsigauna, tačiau brangimą riboja antradienis Tarptautinės energetikos agentūros (IEA) perspėjimas, jog naftos gamintojams gerokai pakenkęs ir naftos kainas nusmukdęs naftos perteklius pasaulinėje rinkoje truks mažiausiai šešis mėnesius ilgiau, negu buvo manyta anksčiau.

Anksčiau IEA prognozavo, kad naftos pasiūlos perteklius išnyks antroje šių metų pusėje. Pasak organizacijos, naftos paklausos augimas lėtėja, o pasiūla auga, kas reiškia, kad pasiūlos perteklius dar truks „bent jau pirmąjį ateinančių metų pusmetį“. Trečiadienį spalio pristatymo termino ateities sandorių WTI naftos kaina padidėjo 21 centu iki 45,11 JAV dolerio. O lapkričio pristatymo termino ateities sandorių „Brent“ nafta brangtelėjo 18 centų iki 47,28 JAV dolerio. IEA ataskaita buvo paskelbta po to, kai pirmadienį Naftą eksportuojančių šalių organizacija (OPEC) paskelbė savo mėnesinę ataskaitą, kurioje prognozuoja, jog naftos gavybos apimtys karteliui nepriklausančiose šalyse ateinančiais metais augs.
Anksčiau prognozuota, kad gavybos apimtys tokiose šalyse mažės. OPEC dabar prognozuoja, kad Kazachstane, Norvegijoje ir Didžiojoje Britanijoje 2017 metais bus išgauta daugiau naftos, negu prognozuota anksčiau. Tai reiškia, kad naftos gavyba už kartelio ribų turėtų padidėti 200 tūkst. barelių per dieną. Anksčiau prognozuota, kad jis sumažės 150 tūkst. barelių per dieną. „Tai dar viena vinis į karstą, nes tiek OPEC, tiek ir IEA sumažino savo 2017 metų naftos paklausos prognozes“, – sakė OANDA analitikas Jeffrey Halley. Trečiadienį laukiama JAV savaitinių naftos atsargų duomenų. Praėjusią savaitę šalies naftos atsargos sumažėjo daugiausiai per 17 metų.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/verslas/naujiena/energetika/brent-naftos-barelio-kaina-treciadieni-47-28-jav-dolerio-664-682917

Komentarai

Komentarai